لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اعتراف اوباما به شکنجه های غیر انسانی

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، با اذعان به این مسئله که آمریکا افرادی را شکنجه کرده است، پذیرفت که آمریکا بعد از حملات یازدهم سپتامبر کارهایی بر خلاف انسانیت انجام داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، رئیس جمهور آمریکا بطور رسمی ، به شکنجه زندانیان به منظور کسب اطلاعات از آنان اذعان کرد . باراک اوباما در سخنرانی خود در کاخ سفید پذیرفت که آمریکا پس از حملات یازدهم سپتامبر کارهایی بر خلاف ارزش های انسانی انجام داده است.

اعتراف اوباما به شکنجه های غیر انسانی

اوباما این سخنان را در تشریح یک گزارش مجلس درباره شیوه های بازجویی که بین سال های 2002 تا 2006 توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، مورد استفاده قرار گرفته است بیان کرد .

در این گزارش ، بطور مشروح به روش های شکنجه زندانیان سیا پرداخته شده است. پس از حملات 11 سپتامبر ، سیا ده ها نفر از افراد مظنون به داشتن ارتباط با القاعده را بازداشت و از روش های مختلف شکنجه در بازجویی آنان استفاده کرد.

اوباما در جریان کنفرانسی مطبوعاتی در کاخ سفید افزود « وقتی که ما از برخی تکنیک های بازجویی هجومی استفاده کردیم، تکنیک هایی که من آنها را به منزله شکنجه تلقی می کنم و هر انسان شرافتمندی باید آنها را شکنجه تلقی کند، ما از خط عبور کردیم».

اوباما برای توجیه این روشهای بازجویی گفت : مردم نمی دانستند که آیا حملات دیگری پس از فرو ریختن برج های تجارت جهانی رخ خواهد داد یا نه و فشار سنگینی روی دوش نیروهای امنیتی برای مقابله با این وضع بود .

اعتراف اوباما به شکنجه های غیر انسانی

اعتراف اوباما به شکنجه های غیر انسانی

بعد از حملات 11 سپتامبر سیا ده ها نفر از افراد مظنون به داشتن ارتباط با القاعده را بازداشت کرد و از تکنیک های بازجویی قهری استفاده کرد. این شیوه ها عبارت بودند از محروم کردن از خواب، برهنه کردن زندانی یا فرو بردن سر مظنونان داخل آب.

جدید ترین مطالب سایت