لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پیراهن نکونام و امیر قلعه نویی در دو کفه ترازو

جواد نکونام مي  گويد «افتخارات قلعه نويي به شماره پيراهن او نمي  رسد» . اما آيا اين ادعا حقيقت دارد ؟

ورزش سه - به اين چند نکته توجه کنيد : 

1. قلعه نويي طي سال هاي 64 تا 75 به تناوب پيراهن تيم ملي  را برتن کرده در زماني صاحب 19 بازي ملي بود که رکورددار تعداد بازي ملي در 18 سال اول بعد از انقلاب محمد پنجعلي بود که تعداد بازي هايش مليش به 50 نرسيد!

2. قلعه نويي به عنوان پديده برتر مسابقات تهران در 18 سالگي عضو تيم منتخب سال 1360 (33 سال قبل) شد.

3. او در 23 سالگي در تيم شاهين و در حضور ستارگاني مثل محمود معمار، حجت شاه نباتي، مجتبي محرمي، محمد شکورزاده، کريم باوي،حسين ضيايي، مرتضي و محمود پازوکي کاپيتان تيم بود.

4. او در مسابقات تهران سال64 از 10 هفته، 3بار مرد برتر هفته انتخاب شد.

5. او در سال 67 به تيم السد قطر پيوست، در آن زمان تيم هاي باشگاهي اروپا مجاز به جذب يک تا 3 خارجي در «ليگ هاي گوناگون» بودند و اروپا رفتن به سادگي امروز نبود.

6. قلعه نويي زماني بازي مي  کرد که فوتبال ايران هافبک هاي بزرگي مثل قاسمپور، درخشان، احدي، شاهرخ بياني، نامجومطلق، قايقران، افتخاري، عاشوري به مختاري فر، عربشاهي، سيدمهدي ابطحي، مهدي فنوني زاده، کرماني، ضيايي، غني زاده و ... را داشت .البته قلعه نويي هرگز در تيم ملي هرگز درخشش بازيهاي باشگاهي را نداشت . 

7. قلعه نويي با استقلال قهرمان آسيا در سال 70، قهرمان ليگ کشور در سال 1368، جام حذفي کشور در سال 1374 قهرمان تهران در سال 70، قهرمان سوپرجام تهران در سال 73 شده است .

جدید ترین مطالب سایت