لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قانون شماره یک هالیوود درباره غزه/ نظر سینماگران

هالیوود این بار هم درباره بزرگترین جنایات علیه مردمی بی گناه سکوت پیشه کرده  , اعلام کرده است، از هر موضوع سیاسی حرف بزنید غیر از غزه.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، در فلسطین، کودکان، زنان و مردان غیر نظامی زیر بمباران رژیم صهیونیستی  جان خود را از دست می دهند و آن طرف صهیونیست ها با شنیدن صدای بمبی که بر سر فلسطینی ها فرود می آید، آوای شادی سر می دهند.

اما در بحران کنونی موضع بازیگران و ستارگان بین المللی به ویژه هالیوودی چیست؟

هنر پیشگان سراسر جهان، صنعت فیلم سازی آمریکا و اروپا، هنرمندان تلویزیون و موسیقی خود را از یک گروه می دانند، اما وقتی بحث صهیونیست ها می شود، آن ها به گروه های مختلفی تبدیل می شوند.

 ستارگان اروپایی رژیم غاصب را نژاد پرست خوانده و آن  را متهم به قتل عام مردم کرده اند.

بازیگران آمریکایی، حامی رژیم صهیونیستی هستند و درباره جنایت آشکار این رژیم در غزه سکوت  اختیار کرده  اند. ترجیح می دهند از کشتار مردم فلسطین حرفی نزنند و همراه این دولت باشند.

قانون شماره یک هالیوود درباره غزه/ نظر سینماگران

سینماگران اروپایی با انتشار بیانیه  ای موضع خود را از همتایان آمریکایی جدا کردند. بیشتر از 100ستاره و کارگردان اسپانیایی مثل "خاویر باردم" ، "پنلوپه کروز" ، "پدرو اگمادووار"  در بیانیه ای که هفته  پیش منتشر شد، رژیم صهیونیستی را متهم به قتل عام مردم فلسطین کرده و به طور رسمی از اتحادیه اروپا خواستند که اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را محکوم کند.

"خاویر باردم"، برنده  جایزه اسکار، در این بیانیه نوشته است: حمله  رژیم صهیونیستی به فلسطین یک جنگ اشغال گرایانه و کشتار علیه مردمی است که به ادوات جنگی دسترسی ندارند، در قلمرویی کوچک که در آن خبری از آب و بیمارستان نیست پناه گرفته اند، کودکان هدف بمباران اند و این در حالی است که آن ها را تروریست هم خطاب می کنند! در جنایتی که در غزه در حال روی دادن است، بی طرفی و فاصله گرفتن از این موضوع از انسانیت به دور است. این بازیگر اسپانیایی موضع خود را شفاف و بی پرده به جهانیان اعلام کرده است.

نامه  رسمی " خاویر باردم " تنها نامه  ای نیست که از طرف ستارگان اروپایی در محکومیت رژیم صهیونیستی و حامیان آن نوشته شده است.

ماه می، " راجر واترز" و " نیک میسون" از گروه معروف " پینک فلوید " نامه ای به "رولینگ استون" نوشتند و به آنها گفتند که در سرزمین های اشغالی هیچ اجرایی نخواهند داشت.

اما بیشتر بازیگران و هنرمندان آمریکایی با ترس درباره  حمله  رژیم غاصب به فلسطین صحبت می کنند، به طور مثال " میا فارو " از وقتی که خشونت در غزه شروع شد، در صفحه ی اجتماعی خود نوشت: اعتراض خود در قبال حملات صهیونیست ها  به غزه را اعلام می کنم. اما روزهای بعد گویی که " فارو " از چیزی ترسیده باشد نوشت: " راستش از حماس حمایت نمی کنم، فقط نگران بچه ها هستم ،هر جای دنیا که باشند."

قانون شماره یک هالیوود درباره غزه/ نظر سینماگران

یکی از دلایلی که بازیگران و هنرمندان هالیوودی از اعلام موضع خود می ترسند این است که مبادا کسی فکر کند آنها طرفدار حماس هستند و یار و همراه همیشگی دولت خود را کنار گذاشته  اند.

در مقاله ای که هفته  گذشته در سایت "هالیوود ریپورتز" منتشر شد نوشته شده بود در صنعتی که حامیان بی  شمارصهیونیست  در آن حضور دارند، اگر کسی از دولت صهیونیست انتقاد کند، شغلش را از دست خواهد داد. بنابراین قانون شماره اول در هالیوود این است؛ درباره ی هرمسئله سیاسی صحبت کنیدبه جز غزه. "

در میان نظراتی که درباره این مقاله نوشته شده بودند شخصی نوشته است : " اگر در این مقاله درباره  مخالفت آنان با رژیم صهیونیستی صحبت کرده اید بدون شک به فهرست سیاه راه یافته اید. مخصوصا اگر در هالیوود سمتی داشته باشید. کسانی که اخبار، پول و تجارت را کنترل می کنند اسم شما را در فهرست سیاه قرار می دهند و دیگر کسی جرات حمایت از شما را ندارد."

در طول این سال ها شاهد حمایت هالیوود از بازیگرانی که اشتهار به فساد اخلاقی دارند بوده ایم اما وقتی نوبت به حمایت از مردم بی دفاع و مظلوم می رسد، به جای آنکه از بمباران شهروندان بی گناه فلسطینی توسط رژیم اشغالگر حرفی بزنند،سکوت اختیار می کنند.

جدید ترین مطالب سایت