لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

در بازارها خبری نیست!

يكي از روش هاي پيش بيني قيمت ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر اين اساس در این صفحه روندهاي قيمتي بازارهای مهم ایران و جهان به نمايش گذاشته شده اند. همچنين در متن مربوط به هر قسمت روند آتي قيمت ها براساس شواهد موجود پيش بيني شده اند.

بازار سهام

در بازارها خبری نیست!

افت و خیزهای آرام بورس

روز گذشته، شاخص کل با رشد ملایم 72 واحدی (معادل 1/0 درصد) مواجه شد. همان طور که پیشتر نیز اشاره شده بود، خودروسازان لیدرهای بازار هستند و روز گذشته مثبت شدن دو نماد «خودرو» و «خساپا» مهم ترین عامل افزایش شاخص کل محسوب می شد. گزارش تولیدات ایران خودرو در تیر ماه سال جاری نشان از رشد 125 درصدی نسبت به تیر سال گذشته دارد که همین امر بار دیگر اقبال سهامداران را به نمادهای این گروه در پی داشت.

همچنین، فعالان بخش خصوصی نیز از بسته خروج از رکود استقبال کردند و خواستار تسریع در اجرای آن هستند که می تواند با ایجاد محرک های لازم، منجر به تقویت صنایع و شالوده واقعی اقتصاد شود. بر این اساس، پیش بینی می شود سهامداران همچنان امیدوار و البته محتاط در معاملات حضور پیدا كنند و تداوم روند کم نوسان شاخص را سبب شوند.

بازار ارز

در بازارها خبری نیست!

روزهای کم نوسان دلار

طی معاملات روز گذشته، هر دلار آمریکا با رشد ملایم 10 تومانی مواجه و به قیمت 3 هزار و 145 تومان معامله شد. به این ترتیب، بازدهی آن از ابتدای سال به 3/4 درصد رسید. در شرایطی ثبات در وضعیت اقتصادی وجود دارد که بسته رکودزدایی غیر تورمی دولت نیز بر تقویت تولید داخل و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی تاکید دارد. بر این اساس، افزایش صادرات در پی رشد تولید داخلی می تواند منجر به تنظیم قیمت در بازار ارز بدون نیاز به دخالت دولت از طریق وارد کردن ارز حاصل از نفت  شود. با این حال، حتی اگر نرخ ها در بازار ارز، نوسان شدیدی را تجربه کنند، بانک مرکزی منابع کافی برای کنترل آن دارد. به این ترتیب، پیش بینی می شود دلار همچنان قیمت خود را در محدوده فعلی حفظ کند.

بازار سکه

در بازارها خبری نیست!

تغییرات ملایم سکه همگام با دلار

دیروز، هر سکه طرح جدید رشد ملایم 2 هزار تومانی را تجربه کرد و به قیمت 952 هزار تومان معامله شد. همان طور که پیش از این نیز اشاره شده بود، تاخیر در معاملات بازار جهانی طلا نسبت به بازار داخل منجر شد تا سکه پیرو افزایش ملایم قیمت دلار، رشد اندکی را تجربه کند. اما در بازارهای جهانی نیز روند طلا نوسان اندکی را تجربه می کند که علت اصلی آن قابل قبول نبودن آمار مربوط به نرخ بیکاری در آمریکا است. این امر، شک و شبهه هایی در خصوص خروج اقتصاد آمریکا از حالت احيا ایجاد و در نتیجه در مقابل افت بیشتر قیمت طلا مقاومت می کند. با این حال، با توجه به ثبات نسبی قیمت دلار، تنها در شرایطی که تغییری جدی در قیمت اونس ایجاد شود می توان انتظار خروج سکه از محدوده فعلی را داشت.

بازار طلای جهانی

در بازارها خبری نیست!

شرایط ریزش اونس تکمیل می شود؟

طلای جهانی در حالی نخستین روز معاملات هفتگی را آغاز کرد که تا لحظه تنظیم این گزارش، تغییرات جدی را تجربه نکرد و به قیمت 1292 دلار بر هر اونس معامله شد. در شرایطی که امیدواری نسبت به احیای اقتصاد آمریکا در پی گزارش های مناسب اقتصادی تقویت شده بود، آمار بیکاری نسبتا ضعیف بار دیگر هراس معامله گران را به همراه داشت و کارشناسان را در انتظار واکنش معامله گران نسبت به این مساله گذاشته است. با این حال، بیشتر کارشناسان عقیده دارند فدرال رزرو نرخ بهره را زودتر از زمان موعود افزایش خواهد داد که این امر در صورت تحقق منجر به افت شدید قیمت اونس خواهد شد. از سوی دیگر، عوامل ژئوپلیتیک در غزه، اوکراین و عراق همچنان پا بر جا است که می تواند در صورت تشدید از افت قیمت طلا جلوگیری کند.

بازار اوراق مسکن

در بازارها خبری نیست!

گام های صعودی اما آرام

روز گذشته، اوراق تسهیلات مسکن فروردین 1392 (تسه9201) با 3/1 درصد افزایش به قیمت 89 هزار و 672 تومان رسید. به این ترتیب، اوراق مزبور از ابتدای سال بازدهی 1/42 درصدی را تجربه کرد. در این شرایط، گرچه تمهیداتی جهت جلوگیری از رشد هیجانی قیمت اوراق تسهیلات مسکن اتخاذ شده است، اما همچنان تقاضا برای آنها به شدت زیاد است. برآیند این مسائل منجر به رشد آرام «تسه»ها طی یکی، دو روز گذشته شده است.

محدودیت های معاملاتی نشان می دهد که در این بازار مشکل اصلی عدم توازن عرضه و تقاضا است و مسوولان باید به جای اعمال محدودیت هاي جديد، سعی کنند با تقویت طرف عرضه، قیمت ها را کنترل کنند. بر این اساس، انتظار می رود روند صعودی این اوراق اندكي با مقاومت مواجه شود.

بازار نفت

در بازارها خبری نیست!

مازاد عرضه علت قیمت پایین نفت

دیروز، نفت خام تغییرات زیادی را تجربه نکرد و همچنان کمتر از 100 دلار معامله شد. در این بازار، کاهش تقاضا در شرایطی اتفاق افتاده است که عرضه نه تنها کاهش نیافته، بلکه افزایش صادرات کشوری مثل لیبی، بزرگ ترین  دارنده ذخایر نفت آفریقا، منجر شده است که به نوعی مازاد عرضه در بازار وجود داشته باشد.

در این رابطه، موجودی گازوئیل آمریکا در حالی به کمترین مقدار خود از ماه مه تا کنون رسیده است که به صورت تاریخی، طی این دوره بیشترین سفرهای بین شهری انجام می شود. به این ترتیب، بر خلاف انتظارات مصرف گازوئیل کاهش یافته است که مهم ترین نشانه کاهش تقاضا برای نفت خام در بزرگ ترین  کشور مصرف کننده انرژی است. با این حال، برخی ناآرامی های منطقه ای همچنان وجود دارد که در مقابل افت بیشتر قیمت نفت مقاومت می کنند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

جدید ترین مطالب سایت