فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کرم باترمیلک با توت فرنگی

 این دسر توت فرنگی بسیار خوشمزه و دلخواه بزرگسالان و کودکان است...    

هموطن:  مدت درست کردن این دسر 40 دقیقه به طول می انجامد و لازم است زمانی بین 3 تا 4 ساعت برای سرد کردن و گرفتن دسر در نظر گرفته شود. این مقدار دسر برای 8 نفر کفایت می کند.

کرم باترمیلک با توت فرنگی

اگر باترمیلک در دسترس ندارید می توانید از دوغ غلیظ و شیرین استفاده کنید.

مواد لازم:

توت فرنگی: 450 گرم

خامه: ½ 1 پیمانه

باترمیلک: 1 پیمانه

شکر: ¾ پیمانه

پودر ژلاتین بدون طعم: ¼ 1 قاشق چای خوری

آبلیموی تازه: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه:

1. در یک قابلمه  مناسب، پودر ژلاتین را روی 3 قاشق غذاخوری آب می ریزیم و 5 دقیقه صبر می کنیم تا نرم شود. سپس آن را روی حرارت ملایم گذاشته و به مدت 30 دقیقه مرتب مخلوط می کنیم تا ژلاتین کامل در آب حل شود.

2. در یک کاسه بزرگ، ¼ پیمانه شکر را به باترمیلک اضافه کرده، با همزن دستی کامل مخلوط می کنیم تا شکر حل شود. به هم زدن ادامه می دهیم و در طول هم زدن، ژلاتین را کم کم به آن اضافه می کنیم. در یک کاسه بزرگ دیگر، خامه و ¼ پیمانه شکر را آن قدر می زنیم تا فرم بگیرد.

3. نیمی از خامه فرم گرفته را در مخلوط باترمیلک می ریزیم و کمی زیر و رو می کنیم. سپس باقی خامه را در مخلوط ریخته و آن را در یک ظرف دسر به قطر 15 سانتی متر ریخته و به مدت 6 ساعت در یخچال می گذاریم تا کامل خود را بگیرد.

4.  زمان سرو، توت فرنگی را با ¼ پیمانه شکر، آب لیمو و 1 قاشق غذاخوری آب کمی زیر و رو کرده و به مدت 5 دقیقه کنار می گذاریم تا آب بیندازد. با کمک یک چاقو و آب گرم، اطراف دسر را از ظرف جدا می کنیم و آن را در ظرف مناسب سرو بر می گردانیم. مخلوط توت فرنگی را روی آن ریخته و سرو می کنیم.

 

جدید ترین مطالب سایت