فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نامگذاری تونلی در پایتخت به نام غزه

در جلسه امروز شورای شهر تهران اعضا برای اعزام به غزه اعلام آمادگی کرده و یک هفته از حقوق خود را برای کمک به مردم غزه اختصاص دادند.

هموطن: در اولین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از تعطیلات تابستانی، احمد مسجدجامعی رئیس شورا با اشاره به فعالیتهای ماه مبارک رمضان ضمن تقدیر از شهرداری تهران، گفت: در این ماه وزارت ارشاد، سازمان اوقاف و سایر دست اندرکاران اجرای نمایشگاه قرآن، با تلاش مشترک خود رمضان امسال را به نحوی قاعده مند در پشتیبانی از یکدیگر با فضای قرآنی عطرآگین ساختند.

وی ادامه داد: این نخستین تجربه مدیریت مشترک این فعالیت ها در کنار یکدیگر بود. شهرداری تهران هر سال فعالیت هایی را به مناسبت ماه رمضان انجام می داد، وزارت ارشاد، اوقاف، خبرگزاری قرآنی، سازمان تبلیغات و... نیز برنامه ها و فعالیتهای مختلفی را متناسب با این ماه داشتند، اما آنچه در این دوره اتفاق افتاد، از همزمانی ایام فاطمیه و نوروز آغاز شد؛ به نحوی که کارها از یکدیگر پشتیبانی می کرد.

مسجدجامعی افزود: در برنامه ماه مبارک رمضان نیز به همین شکل بود و ساختار برنامه را به نحوی طراحی کردیم که وزارت ارشاد در فضای ملی و در فضای محلات نیز شهرداری در 374 محله برنامه ها را ساماندهی کرده و الگوی نمایشگاه قرآن را احیا کرد. علاوه بر این فضای شبانه تهران احیا شد و الگوی مناسبی برای استفاده از اوقات فراغت مهیا شد و خوشبختانه ادامه پیدا کرد.

رئیس شورای شهر تصریح کرد: در این دوره از فعالیتها، دستگاهها از همدیگر مچ گیری نمی کردند. سازمان اوقاف مسائل مربوط به اماکن مذهبی را به خوبی اداره کرد، وزارت ارشاد نقش ملی و شهرداری نقش محلی خود را ایفا کرد. سازمان تبلیغات نیز رابط بین روحانیون و این بخش ها شد، مجموعه این کارها به یک رمضان پرطراوت و ماندگار در ذهن و سابقه ایران منجر شد.

وی اضافه کرد: این همکاری خوب بین دولت، صدا و سیما، خبرگزاری قرآنی، اوقاف، ارشاد، سازمان تبلیغات و شهرداری را پیش از این نداشتیم و حرکت نویی بود. خواهشمندم ستاد فعالیت های قرآنی تعطیل نشود و از امسال برنامه ریزی کرده و در قالب لایحه ای پیش بینی این موضوع برای سال آینده را داشته باشیم.

مسجدجامعی خاطرنشان ساخت: در این ماه 374 سرای محله برای حمایت از مردم مظلوم فلسطینی فعال شد و با همکاری شورایاری ها برنامه ای ریخته اند تا کمک های مردمی در حمایت از مردم غزه را جمع آوری کنند. در همین راستا روند این برنامه با عنوان «قرآن؛ پناه فلسطین» باید تداوم یابد.

جنایات غزه و کشتار کودکان و مردم بی دفاع آن، جلسه علنی شورای شهر تهران را تحت تاثیر قرار داد، به گونه ای که اعضا با چفیه در جایگاه خود حضور یافتند. اعضا همچنین طی نامه ای آمادگی خود را برای اعزام به غزه اعلام نمودند.

مسجدجامعی در سخنانی با اشاره به امضا شدن پرچم فلسطین توسط اعضای شورا در آخرین جلسه شورا پیش از تعطیلات تابستانی، گفت: این پرچم را در دیداری به سفیر فلسطین هدیه کردم و مذاکراتی برای همکاری با شهرهای در معرض آسیب با سفیر فلسطین داشتم.

وی با بیان اینکه سفیر فلسطین تصویری از این کشور و یک نمونه چفیه به شورا هدیه داد، افزود: چفیه هایی که امروز بر گردن اعضای شورای شهر است، نشانه همدلی و همکاری شورای شهر با مردم غزه و فلسطین و احترامی است به هدیه ای که سفیر فلسطین به ما داده است.

عبدالحسین مختاباد رئیس کمیته هنری شورای شهر نیز اعلام کرد: کنسرتی برگزار خواهد کرد و عواید آن را به مردم غزه اختصاص خواهد داد. همچنین قرار بر این شد که تونلی در تهران به نام غزه نامگذاری شود .

در این جلسه رحمت الله حافظی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) اظهارداشت: حضرت امام (ره) فرموده بودند من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب (اسرائیل) و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

وی تصریح کرد: این جمله که «هر ملتی تاریخ خود را فراموش کند، لاجرم یک بار دیگر باید آن را تکرار کند» شرح حال ملتهای خاورمیانه و بخصوص مسلمانان است. مضمون این جمله بارها و بارها در کتاب مقدس آسمانی ما، قرآن مجید، برای آگاهی و هشدار مسلمین تکرار شده است اما شعور و درایت و بینش در میان جهل و تعصب بازی های قدرت های بزرگ گنگ هستند و بسی غریب واقع شده اند.

حافظی تصریح کرد: البته این فراموش کاری نه فقط ویژگی انسان معاصر ساکن خاورمیانه بلکه ویژگی انسان جهان امروز در نقاط مختلف دنیاست.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: انسانی که موضوع و سوژه استعمار و استثمار همه جانبه مناسبات ثروت و قدرت و و مقتضیات امپریالیسم در دنیای امروز است؛ در دنیای امروز شاهد صحنه های زشت و درد آوری فراوانی از این دست هستیم که در گوشه ای از کره خاکی انسان هایی، زنان ، کودکان و مردمانی از خون، زیر غرش ناشی از گلوله های توپ، بمب و موشک تکه پاره می شوند و در گوشه ای دیگر از دنیا مردم در بازی های کامپیوتری با این موجودات به عنوان دشمن بازی می کنند؛ دشمنی که او را نمی شناسند و هویت واقعی او را لمس نکرده اند، دشمن خطرناکی که بواسطه تصویری که رسانه ها ارائه می دهند، بازسازی شده اند.

وی اضافه کرد: صنعت فرهنگ و امپراطوری رسانه ها قادر است هرگونه واقعیتی را قلع کند، وارانه جلوه دهد و به خورد جهانیان بدهد.

حافظی ادامه داد: آری، خاورمیانه سرشار از ثروت های طبیعی و خدادادی، خاورمیانه سرشار از منابع انرژی، نفت و گاز و خاورمیانه مهد تمدن ها و ادیان بزرگ الهی یکی از این عرصه هاست؛ عرصه ای که بارها و بارها تاریخ در آن تکرار شده است، هنوز در حال تکرار شدن هستند و با این روند جاری نیز همچنان تکرار خواهد شد و در این بین حافظه ها که کوتاه مدت شده است و مردم چه فراموشکار!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران بیان داشت: فجایع غزه دل هر انسان آزاده ای را فارغ از هر رنگ، قوم، مذهب و مسلکی آزرده می سازد، کودکان و زنان و مردمانی که مظلومانه و در سکوت سنگین حاکمان زر و زور و اعمال منطقه ایشان، وحشیانه پرپر می شوند.

حافظی گفت: کافی است نیم نگاهی به تحولات چند دهه اخیر و بخصوص سال های اخیر بیندازیم، فجایعی که توسط تروریست های ظاهراً تندرو و بنیادگرا در عراق و سوریه رخ می دهد، جنایاتی که بواسطه فرزند زشت و ناخلف سرویس های اطلاعاتی رژیم آل سعود و اربابان فرامرزی اش تحت عنوان حکومت اسلامی عراق و شام «داعش» رخ می دهد، تفرقه ای که بین شیعه و سنی راه می اندازد؛ بازی کثیفی که قدرت ها و دولت های منطقه خواه آگاهانه و خواه ناآگاهانه درگیر آن می شوند.

وی گفت: آیا وقت آن نرسیده کشورهایی مثل ترکیه، قطر، امارات و عربستان به خود بیایند و متوجه بازی خردنشان بشوند؟! آیا همه این ماجراها، بخش ها و پازل هایی از یک سناریوی بزرگ نیست؟! سناریویی که زمانی از آن تحت عنوان خاورمیانه بزرگ یاد می کردند و هدف آن ظاهراً صلح و ثبات و امنیت در منطقه بود و در عمل کشتار و جنایات و ویرانی و خرابی و ناامنی و تفرقه و اختلاف نصیب مردم منطقه شد! داستان چیست؟

حافظی اضافه کرد: چرا اغلب دولتمردان کشورهای به ظاهر مسلمان، علما و پیشوایان مذهبی به ظاهر دین دار، حتی روشنفکران همه و همه درگیر این بازی شده اند و هرکدام آتش بیار این معرکه شده اند و تا کی غفلت؟! به راستی از ناامنی منطقه چه کسانی سود می برند؟ چه کسانی منابع انرژی را به بهانه سازندگی غارت می کنند؟

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: این فجایع تا به کجا باید ادامه پیدا کند تا ملتها و دولتهای منطقه به خود بیایند و از خواب سنگین بیدار شوند؟!

حافظی گفت: مثل روز روشن است که در گوشه ای، داعش را اَلَم می کنند که مثلاً توحش انسان مسلمان را در معرض دید جهانیان بگذارند، داعشی که معلوم است بواسطه چه قدرت هایی مسلح شده است، داعش و امثال داعشی که بسترهای جهل، خواب و تفرقه مسیر خود را بیابند و همزمانی شگفت انگیز این موضوع با کشتار مردم مسلمانی که اغلب آنان زنان و کودکان هستند در نقطه ای به نام غزه و این چنین بیان می کنند که این مسلمان، تروریست، خطرناک بمب گذار را باید کشت! و چیزی که این وسط گم است حقیقت و عدالت.

وی ادامه داد: فریادهای مظلومانه مادر مظلوم و کودکی آواره، آیا اینها سناریوهای از پیش طراحی شده نیستند؟ واقعاً این ماجراها به نفع کیست؟! آیا وقت آن نرسیده که همگی درس بگیریم و دولت ها و ملتهای منطقه به یکدیگر نزدیکتر شوند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه نطق خود اضافه کرد: خوشبختانه در این دنیای جهل، تعصب، جنگ و فساد اربابان ثروت و قدرت هستند، وجدان های بیدار و نیمه بیداری که هر از چندگاه گام های موثری در این راستا بر می دارند. در این شرایط دردآور و ملال آور دنیای امروز لازم است که افکار عمومی زل زده شوند، لازم است مقاومت های منفی، حساسیت ها و مقابله با اربابان ثروت و قدرت در گوشه و کنار دنیا افزایش پیدا کند.

حافظی تصریح کرد: لازم است مردم دنیا نه به واسطه حاکمان و رسانه هایشان، همدیگر و فرهنگ همدیگر را بهتر بشناسند. لازم است سازمانهای غیر دولتی در گوشه و کنار دنیا، ابتکار عمل را در دست گیرند، لازم است دولت های منطقه به بلوغ برسند و همکاری های منطقه ای توسعه یابد.

وی گفت: لازم است در مقابل صنعت فرهنگی حاکم در دنیا کار فرهنگی صورت گیرد، خلاء های فرهنگی پر شود و فرهنگ های اصیل منطقه، الهی و انسانی بودنشان را به رخ جهانیان بکشد ولی اینها اقدامات بلند است و در کوتاه مدت مردم غزه به غذا و دارو نیاز دارند.

حافظی ادامه داد: در شرایطی که در سایه سکوت حاکمان بی غیرت و خائن برخی کشورهای عربی و سکوت غیر موجه مدعیان حمایت از حقوق بشر و حمایت مالی و تسلیحاتی جانیان کروات بسته و اتوکشیده قرن 21 و با رفتارهای نژاد پرستانه از حمله به آمبولانس ها، بیمارستان ها و حتی مدارس تحت پوشش سازمان ملل نیز دریغ نمی کنند و حاصل این جنایتها غریب به 1900 شهید و ده ها هزار زخمی که بیش از 80 درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند، آنچه که تسکین دهنده این آلام است انسجام و حمایت مردم عدالت خواه و آزاد کشورهای مختلف غربی و شرقی و مطالبه توقف کشتار بی رحمانه زنان و کودکان توسط این موج عظیم انسانهاست.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در پایان گفت: باید اختلافات و کینه ها را کنار گذاشت و از این فرصت هایی که در شرایط جانسوز فعلی شکل گرفته ان برای نزدیکی اقوام و ملت های منطقه استفاده کرد، باید وجدانهای بیدار چه در منطقه و چه در گوشه و کنار دنیا در یک صف مقابل جنایتکار آشکار و پنهان بایستند.

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت