لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جولانگاه جدید تروریست‌های چچنی

گزارش های منتشر شده نشان می دهد عناصر تکفیری چچنی پس از تحمل شکست در سوریه،  با هجمه به یمن، مناطق جنوبی این کشور را عرصه اقدامات تروریستی خود قرار داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نشریه "ورلدتریبیون" در گزارش اعلام کرد که حضور شورشیان تروریست چچنی در بین عناصر فعال االقاعده در یمن روبه افزایش است.بر این اساس، مقامات یمنی اعلام کرده اند که توانستند یک فرمانده چچنی گروه "القاعده در شبه جزیره عربستان" را به قتل برسانند.منابع امنیتی یمن اظهار داشته اند که چچنی ها روبه روز نقش پررنگ تری در این گروه تروریستی ایفا می کنند و این گروه در حال جذب نیرو از مناطق چچن و داغستان روسیه و کشورهای قراقستان و ازبکستان هستند.

همچنین یک منبع امنیتی یمنی اعلام کرد که عناصر چچن نه تنها در یمن بلکه در کل ساختار القاعده در حال رشد هستند. (در واقع) مسلمانان ساکن در مناطق تحت سیطره شوروی سابق، طی سال های گذشته به یمن هجوم آورده اند. تعدادی از این نیروها از مناطق مسلمان نشین روسیه آمده اند و برخی دیگر از داعش جدا شده و به یمن منتقل شده اند.به گفته این منبع، یک فرمانده القاعده به نام "ابو اسلام الشیشانی" در نبرد با نظامیان یمن در استان جنوبی "ابیان" کشته شد.

براین اساس ابو اسلام الشیشانی یک فرمانده ارشد القاعده بود که سابقه نبرد با ارتش روسیه در چچن را در کارنامه خود داشت. وی پیش از هلاکت تلاش داشت تا با به کارگیری و جذب نیروهای قفقازی  کنترل القاعده بر جنوب یمن را گشترش دهد.یک فرمانده نظامی یمن نیز روز گذشته به خبرگزاری رسمی این کشور (سبا) گفت: شبه نظامیان القاعده به شدت درهم کوبیده شدند، تنها تعداد معدودی از تروریست ها توانستند از دره "ضیقه" فرار کنند و ما تمامی ان ها را شکار خواهیم کرد."

طبق اعلام مقامات یمنی، تاکنون 70 درصد اعضای گروه "القاعده در شبه جزیره عربستان" شامل عناصر خارجی آن بازداشت شده اند.به گفته مقامات رسمی این کشور، این گروه تروریستی بر اثر عملیات ارتش یمن در استان های ابیان و "شبوا" که از 29 آوریل شروع شده است، متحمل خسارات سنگینی شده اند. فقط بر اثر حملات هوایی 4 مِی گذشته در شبوا 37 عنصر تروریست القاعده کشته شدند.یک منبع رسمی در همین زمینه اظهار داشت: اکثر این 37 تن خارجی بوده و تبعه کشورهای عربستان سعودی، افغانستان، سومالی و چچن هستند.

جدید ترین مطالب سایت