لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حسن‌زاده: دیگر تخفیفی در مجازات‌ها وجود ندارد

رئيس کميته انضباطي اعلام کرد که آئين نامه جديد انضباطي طبق قوانين فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا تدوين شده است.

هموطن: به نقل از سايت رسمي فدراسيون، اسماعيل حسن زاده رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: با توجه به اينکه در آئين نامه انضباطي قبلي فدراسيون، خلاء هايي وجود داشت و نواقصي از سوي افراد مختلف مطرح مي شد و ضمن اينکه کيفيت فوتبال ما رو به رشد است بايد طبق استانداردهاي فيفا و اي ف سي پيش رويم. بر همين اساس ضرورت تغيير در آئين نامه را در دستور کاري خود قرار داده و از مرداد 93 آيين نامه جديد کميته انضباطي اجرايي شده تا بتوانيم روند رو به رشدي را شاهد باشيم. در اين آئين نامه قطعا موارد جديدي تدوين شده که مي توان به فوريت در رسيدگي و تصميماتي که براي صدور راي بايد اجرا شود، اشاره کرد. 

وي در ادامه بيان کرد: افزايش تعداد اعضاي کميته انضباطي با توجه به حجم کار و اينکه در هر جلسه اي حداقل سه نفر بايد حضور داشته باشند، به استناد آئين نامه جديد 2 عضو ديگر هم اضافه شده و مي توانند در جلسات شرکت کنند. در خصوص شدت مجازات هم کميته انضباطي در آيين نامه جديد خود شديدتر عمل مي کند و اعداد ارقام نسبت به گذشته بيشتر شده و در قسمت هايي که محروميت براي خاطيان وجود دارد نيز، محروميت هاي شديدتري نسبت به قبل در نظر گرفته شده است.

وي در ادامه با اشاره به اينکه در آيين نامه جديد آمده است که کميته انضباطي صلاحيت رسيدگي به برخي از پرونده ها را ندارد، گفت: در آيين نامه جديد، بخشي از پرونده ها از صلاحيت کميته انضباطي خارج شده است. به عنوان مثال امور مربوط به قراردادها و اختلافات مالي باشگاهها و بازيکنان ديگر در اين کميته رسيدگي نمي شود و بايد در تشکيلات ديگري مانند کميته تعيين وضعيت بازيکنان و يا شوراي حل اختلاف فوتبال رسيدگي شود. در آيين نامه انضباطي فعلي تشويق براي بازيکنان و يا کادر فني وجود ندارد و اگر رفتاري مستحقق تشويق باشد از سوي کميته برگزار کننده مسابقات بايد براي افراد تشويق در نظر گرفته شود. همچنين تخفيفي در مجازات ديگر وجود ندارد اما تعليق مجازات طبق شرايطي که در آيين نامه پيش بيني شده، براي متخلفين خواهيم داشت. ضمنا هر گونه اتفاقي که باعث ناتمام ماندن مسابقه رسمي شود، ديگر کميته انضباطي در خصوص سه بر صفر شدن و يا برگزاري و عدم برگزاري مسابقات تصميم نمي گيرد بلکه اين کميته برگزار کننده مسابقات است که در اين خصوص تصميم گيري مي کند.

رئيس کميته انضباطي افزود: با تشکيل کميته اخلاق، بحثهاي مخصوص به مسائل خارج از زمين فوتبال مثل ارتباطات غير قانوني و يا مسائل مربوط به تباني، رفتار ها و يا اعطاي امتيازات و هر موردي که عليه اخلاق است و در آيين نامه اخلاق مشخص شده ديگر در صلاحيت رسيدگي کميته انضباطي نيست.

حسن زاده در ادامه درباره اينکه از اين پس راي هاي دوپينگ توسط اين کميته صادر مي شود، گفت: کميته انضباطي از اين پس، راي خود را در خصوص پرونده هاي دوپينگ صادر مي کند. در واقع در صورت مثبت اعلام شدن دوپينگ از سوي بازيکنان، کميته پزشکي فدراسيون فوتبال پس از بررسي و در اختيار گذاشتن مدارک کامل به کميته انضباطي، پرونده را جهت اعلام راي و تصميم گيري در خصوص آن به اين کميته ارسال مي کند. در واقع اين موضوع طبق فرمان فيفا است که کميته انضباطي کشورها بايد به عنوان رکن قضايي راي دوپينگ را صادر کنند. در مجموع 90 ماده و 9 تبصره در آيين نامه جديد وجود دارد البته اين آيين نامه نيز خالي از نقص نيست اما ما تمام تلاشمان را به کار مي گيريم تا مشکلي به وجود نيايد.

رئيس کميته انضباطي در خصوص برگزاري سمينار روساي کميته هاي انضباطي استانهاي کشور به ميزباني مشهد مقدس گفت: اين سمينار روز پنجشنبه 16 مرداد ماه در مشهد مقدس برگزار مي شود که يکي از دلايل برگزاري اين همايش موضوع آيين نامه است. چرا که نحوه اجراي آيين نامه در تمامي ليگ ها مخصوصا ليگهاي داخلي استانها، بررسي مي شود تا استانها با مشکلي در خصوص اجراي اين آيين نامه مواجه نشوند. علاوه بر آن عملکرد همکاران انضباطي در استانها را بررسي مي کنيم. در اين زمينه هوشنگ نصيرزاده در خصوص آيين نامه جديد مطالبي را مطرح ميکند.

وي در پايان از همکاري هيات فوتبال در مشهد مقدس به منظور برگزاري سمينار تقدير و تشکر کرد.

منبع خبر: ورزش3

 

جدید ترین مطالب سایت