لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تبلیغ متفاوت داعش برای جذب زنان غربی

گروهک تروریستی داعش برای جذب زنان غربی به جهاد نکاح این گروهک، تبلیغ متفاوتی را از فعالیت تبلیغاتی خود در اینترنت برای جذب زنان و دختران در غرب گسترش داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از «العالم»، مجموعه گزارش هایی که نویسنده و وبلاگ نویسی به نام «جیمی دتمر» تهیه کرده، حاکی از آن است که داعش از طریق شبکه های ارتباط اجتماعی، در جستجوی دختران و زنانی است که خواهان پیوستن به این گروه اند.

داعش برای این منظور، از تبلیغ به شیوه انتشار عکس های فجیعی که بیشتر جهادی ها در اینترنت منتشر می کنند، (مانند عکس های بریدن سر ده ها سرباز ارتش سوریه در ماه گذشته پس از سلطه بر پایگاهی در استان الرقه)، پرهیز می کند و به جای آن، با استفاده از روشی که یکی از تحلیلگران آن را «فضای خاص» نامیده، تشویق به زندگی  خانوادگی «جهادی» و کسب شرف از طریق به دنیا آوردن «مبارزان» جدید برای خدمت به اسلام را به کار می برد.

تبلیغ متفاوت داعش برای جذب زنان غربی

به نوشته راشا تودی، داعش در تبلیغات خود در اینترنت، بر روی «احساس سعادتی» که زنان با تشکیل خانواده و خدمت کردن به مرد مبارز در راه اسلام پیدا خواهند کرد، تمرکز کرده است.

یک تحلیلگر آمریکایی هشدار داده است این جذب نیرو، ممکن است همسو با همان شیوه ای باشد که در آن، زنان برای ازدواج با جهادی ها، از غرب به سوریه می روند.

گفته می شود مسئولان انگلیسی از رفتن حدود 12 دختر از جمله چند نوجوان انگلیسی به سوریه برای ازدواج با اعضای داعش مطمئن شده اند. همچنین گزارش های گوناگونی درباره سفر زنان اروپا به سوریه برای پیوستن به گروه های «جهادی» منتشر شده است.

در ماه آوریل، دو دختر 15 و 16 ساله اتریشی ناپدید شده و بعداً مشخص شد که آنان به سوریه رفته اند و اکنون اینترپل در جستجوی آنان است.

در ماه می گذشته نیز دو خواهر دوقلوی 16 ساله از شهر منچستر انگلیس برای ازدواج با عناصر جهادی به سوریه رفتند. "سلمى" و "زهره" هالانی در تماس تلفنی با خانواده هایشان اعلام کردند که به سوریه رسیده اند و هرگز به انگلیس بازنخواهند گشت.

همچنین در ماه جولای، دفتر تحقیقات فدرال انگلیس، دنفر شانون، پرستار 19 ساله را که اخیراً به اسلام گرویده بود، درحالی بازداشت کرد که درحال آماده شدن برای سوار شدن به هواپیما و سفر به ترکیه برای ورود به سوریه بود.

این دختر گفته بود که از طریق یک مرد تونسی که در اینترنت مدعی شده برای داعش می جنگد، برای رفتن به سوریه جذب شده است.

همچنان اخباری منتشر شده است که زنی انگلیسی به نام «أم لیث» که با یکی ازعناصر جهادی داعش ازدواج کرده، از طریق شبکه های اجتماعی، زنان دیگری را که تمایل دارند مانند وی به سوریه بروند، تشویق می کند.

ام لیث در شبکه های اجتماعی اینترنتی دارای بیش از 2000 «طرفدار» است و از طریق اینترنت، به کاربران در زمینه چگونگی رفتن به سوریه و شرکت در «جهاد» مشورت می دهد.

جدید ترین مطالب سایت