فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پاسکاری بیمه و بیمارستان با مصدومان حوادث کار!

بیمه حوادث کارگری جز بیمه های است که کمتر توجهی به آن می شود، سالانه بیش از 30 هزار نفر در کشور بر اثر سوانح کاری به بیمارستان های کشور مراجعه می کنند، اما به دلیل برخی مشکلات بیمه ای تا زمانی که وضعیت بیمار از لحاظ مالی مشخص نشود، توسط بیمارستان ها و مراکز درمانی پذیرش نمی شوند.

هموطن: افزایش بلیت قطار این بار با چه بهانه ای خواهد بود؟مشکلات بیمه ای کشور آن قدر زیاد است که به نظر می رسد به این زودی ها کسی توان سازمان دهی و برنامه ریزی برای مدیریت آن را ندارد، بیمه کارگری، بیمه درمان، و بیمه های شخص ثالث همگی دارای ایراداتی هستند، اما به نحوی از طریق رسانه ها و مسئولان مورد توجه هستند و گه گاهی تصمیمات مفیدی در مورد آن ها اتخاذ می شود.

به گزارش تابناک، اما در این بین بیمه حوادث کارگری جز بیمه های است که کمتر توجهی به آن می شود، سالانه بیش از 30 هزار نفر در کشور بر اثر سوانح کاری به بیمارستان های کشور مراجعه می کنند، اما به دلیل برخی مشکلات بیمه ای تا زمانی که وضعیت بیمار از لحاظ مالی مشخص نشود، توسط بیمارستان ها و مراکز درمانی پذیرش نمی شوند.

این کار باعث می شود تا زمان زیادی از زمان بیمار برای مداوا به هدر برود و در اصطلاح زمان طلایی مداوا که باید در لحظات اول صورت گیرد از دست می رود، کارفرما انتظار دارد که هزینه های درمان توسط بیمه تأمین شود، بیمه ها نیز به دلیل برخی مشکلات از جمله معوقه، از پرداخت هزینه درمان طفره می روند، بنا بر قانون بیمه کردن کارگر باید توسط کارفرما صورت گیرد و غالباً این کار در کشور انجام می شود، اما استفاده از این بیمه نیاز به مقدماتی دارد و زمان زیادی را از بیمار و درمانگر می گیرد.

در گذشته بیمه حوادث رانندگی نیز این گونه بود و مرکز درمانی رفتارهای مشابهی با مصدومان حادثه های رانندگی داشتند و گاهی شرایط به گونه ای می شد که مراکز درمانی بیماران را به خاطر مسائل درمانی پذیرش نمی کردند، اما اکنون قانونی برای این کار وضع شده که منابع کافی برای درمان این بیماران را جدا از تمام مسائل بیمه ای در اختیار بیمارستان ها و مراکز درمانی قرار می دهد.

به نظر می رسد که برای جلوگیری از تلفات حوادث کار باید چنین راهکاری برای بیمارانی که در زمان کار دچار حادثه می شود منظور گردد، تا بیماران زمان های اولیه درمان را از دست ندهند. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که غالباً، کارگران از اقشار کم درامد هستند و حوادثی که برای این افراد اتفاق می افتد اکثراً آن ها را دچار مشکل می کند و باعث می شود که این افراد که نان آور یک خانواده ای هستند برای مدتی زمین گیر شوند.

زمین گیر شدن این کارگران که در غالب اوقات به صورت روزمزد کار می کنند، خسارت های زیادی برای این افراد به وجود می آورد و گاهی ممکن است ارتزاق یک خانواده را دچار مشکل کند، شوکت رئیس صنف کارگران ساختمانی پیشنهاد تأسیس صندوقی همانند صندوق حمایت از بیماران ناشی از حوادث رانندگی را داده است.

علیرضا محجوب عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با استقبال از این موضوع اظهار داشت: قطعاً ما در مجلس شورای اسلامی این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد، این موضوع در مجلس مطرح شده و ما این آمادگی را داریم که با حمایت از این موضوع این فکر را عملیاتی کنیم.

وی گفت: من معتقد هستم به دلیل ضایعات زیادی که در این گونه موارد وجود دارد و همچنین به دلیل وجود برخی از مشکلاتی که در مورد بیمه ها وجود دارد باید هر چه سریع تر این کار تصویب شود، و مجلس شورای اسلامی نیز با قاطعیت از نمایندگان حمایت خواهد کرد تا هر چه سریع تر این کار انجام شود.

منبع خبر: تابناک

جدید ترین مطالب سایت