لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

در بلاتکلیفی مربیان پیش‌دبستانی مقصر کیست؟

دولت دهم مقصر اصلی بلاتکلیفی کنونی این مربیان بوده که متاسفانه دولت یازدهم وارث تصمیمات غیرکارشناسی دولت قبل شده است.

هموطن: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با یادآوری وضعیت کنونی مربیان پیش دبستانی، گفت: دولت دهم مقصر اصلی بلاتکلیفی کنونی این مربیان بوده که متاسفانه دولت یازدهم وارث تصمیمات غیرکارشناسی دولت قبل شده است.

به گزارش خانه ملت، حجت ا... درویش پور درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی، گفت: آموزش و پرورش و دولت هنوز نتوانسته اند در این رابطه به نقطه مشترکی برسند و هنوز دولت ردیف استخدامی را به آموزش و پرورش نداده است.

او با بیان اینکه آموزش و پرورش آمادگی لازم را برای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی اعلام کرده اما هنوز نتوانسته موافقت نهایی را از دولت بگیرد، افزود: در قانون به دولت مهلت داده شد ظرف دو سال با برگزاری آزمون و در نظر گرفتن شرایط لازم تکلیف این مربیان را مشخص کند.

درویش پور ادامه داد: متاسفانه تا کنون برای تعیین تکلیف وضعیت مربیان پیش دبستانی تعلل شده و آزمونی هم که قرار بود گرفته شود به علت دریافت نکردن مجوز لازم از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور لغو شد. این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه بلاتکلیفی مربیان پیش دبستانی از نظر قانونی، شرعی، عرفی و اخلاقی درست نیست، افزود: دولت باید هر چه سریع تر تکلیف استخدام این مربیان را با در نظر گرفتن تدابیر معین مشخص کند.

درویش پور با بیان اینکه سرگردانی مربیان پیش دبستانی عمر و جوانی آنان را هدر داده است، افزود: درصورتی که دولت در راستای تعیین تکلیف این افراد تدابیری نیندیشد، بی شک مشکلات بسیاری برای آنان و خانواده هایشان به وجود خواهد آمد. او ادامه داد: درحال حاضر مربیان پیش دبستانی بعد از سال ها انتظار برای استخدام دیگر فرصتی ندارند که اگر دولت استخدامشان نکرد به دنبال کار دیگری بروند یا بخواهند تغییر شغل بدهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری استدلال دولت درباره علت تاخیر در استخدام مربیان پیش دبستانی، گفت: جلوگیری از حجیم شدن دولت و کوچک نگه داشتن آن از نظر تعداد نیروی انسانی دلیل مخالفت با استخدام مربیان پیش دبستانی است. او با بیان اینکه درست است که استخدام نیروی جدید منجر به اختصاص بخش اعظمی از بودجه دولت به حقوق افراد می شود، افزود: اما نمی توان با این رویکرد به کسانی که مدت ها به نظام خدمت کرده اند، پشت کرد. درویش پور با بیان اینکه دولت در افزایش استخدام ها باید از بخش خصوصی استفاده کند، افزود: در صورتی که بخش خصوصی در کشور فعال شود بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری ریشه کن خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه در موضوع استخدام مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی دولت دهم بیشتر و دولت یازدهم کمتر مقصرهستند، تصریح کرد: دولت قبلی مقصر اصلی بلاتکلیفی کنونی این مربیان و متاسفانه دولت یازدهم وارث چنین تصمیماتی از دولت قبل است.

خرداد امسال علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش،  گفت: قرار شد کمیته ای سه نفره ای متشکل از نماینده کمیسیون آموزش مجلس، نماینده وزارت آموزش و پرورش و نماینده معاونت منابع انسانی ریاست جمهوری تشکیل شده و بررسی های لازم را در مورد میزان و نحوه استخدام ها در وزارت آموزش و پرورش انجام دهند.

منبع خبر: خانه ملت

جدید ترین مطالب سایت