فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مقبره قیصر سرانجام کامل می‌شود

مقبره قیصر امین‎پور هفت سال پس از درگذشت این شاعر سرانجام کامل می شود و شکل نهایی خود را پیدا می کند.

هموطن: محمد جوروند - مسئول امور عمرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان - در گفت وگو با خبرنگار ادبیات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره روند ساخت این مقبره گفت: ساخت مقبره رو به پایان است و فقط سنگ کردن کف محوطه باقی مانده است. کاشی‎کاری‎های گنبد هم به پایان رسیده است.

او درباره این که آیا سنگ قبر قیصر که دایره شکل است تغییر شکل یافته یا نه گفت: هنوز به سنگ قبر دست نزده‎ایم و این کار با سنگ کردن کف انجام می شود، اما به هر حال سنگ قبر تغییر شکل پیدا می کند و مستطیل می شود. این تذکر دوستانِ خودِ قیصر است و به زعم ما هم تذکر درستی است، چون ما هیچ قبری را به این شکل نداریم، چه در میان بزرگان و چه در میان مردم؛ برای همین سنگ قبری مستطیلی ساخته می‏‎شود، اما با همین نوشته ‏هایی که الآن روی سنگ قبر هست.

جوروند درباره بخش‎های مختلف مقبره هم توضیح داد: در فضای باز مقبره، مکان پلکانی طراحی شده که برای برگزاری برنامه های فرهنگی است، همچنین سالنی سرپوشیده برای برگزاری نمایشگاه ایجاد شده است.

مسئول امور عمرانی اداره کل ارشاد استان خوزستان درباره زمان پایان پروژه هم گفت: ما قصد داریم قبل از سالگرد قیصر (در آبان ماه) پروژه به پایان برسد، اما منتظر اعتبار هستیم. این پروژه با درنظر گرفتن بدهی ای که به پیمان کارش دارد، به 300 میلیون تومان پول نیاز دارد که 90 میلیون تومان آن از اعتبارات استانی تأمین شده است.

به گزارش ایسنا، آرامگاه قیصر امین پور در شهر گُتوند در خوزستان قرار دارد. این بنا که توسط حسین خسروجردی طراحی شده در سال 89 رونمایی شد.

سنگ قبر قیصر به گونه ای طراحی شده که به مرواریدی شباهت دارد که در صدف (بنای گنبدی آرامگاه) است و این مدور بودن قبر، تشبیه قیصر به مروارید است. اما سنگ قبر مدور قیصر با انتقادهایی مواجه شد و چندی پیش نیز مدیر اداره ارشاد خوزستان از پروژه تغییر قبر دایره شکل قیصر و مستطیلی کردن آن خبر داد.

قیصر امین پور بامداد هشتم آبان ماه سال 1386 در سن 48 سالگی درگذشت و در زادگاهش گُتوَند به خاک سپرده شد.

جدید ترین مطالب سایت