لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رایزنی برای ورود مفاهیم تامین اجتماعی به کتب درسی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به درخواست تامین اجتماعی از وزارت آموزش و پرورش برای ورود مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی به کتب درسی از پیش دبستان تا پیش دانشگاهی گفت: اخیرا سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی طی مکاتباتی از تامین اجتماعی خواسته نماینده اش را برای تبیین دیدگاه این سازمان به وزارت آموزش و پرورش معرفی کند.

هموطن: معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به درخواست تامین اجتماعی از وزارت آموزش و پرورش برای ورود مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی به کتب درسی از پیش دبستان تا پیش دانشگاهی گفت: اخیرا سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی طی مکاتباتی از تامین اجتماعی خواسته نماینده اش را برای تبیین دیدگاه این سازمان به وزارت آموزش و پرورش معرفی کند.

منصور اعتصامی در گفت وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این پرسش که آیا بناست مفاهیم بیمه ای وارد کتب درسی شود؟ اظهار کرد: فرایندی را مبنی بر بازنگری در کتب درسی و توجه به مفاهیم بیمه ای آغاز کردیم. خواسته ما این بود که گروه های کارشناسی شکل بگیرد تا با توجه به شرایط کنونی کشور و تحولات صورت گرفته در زمینه پوشش  حمایتی اقشار مختلف، گرایش جمعیت به سالمندی، عدم آگاهی قشر جوان به نیازها و فرایندهای موصوف در حوزه بیمه مفاهیمی را از پیش دبستان تا پیش دانشگاهی را وارد کتب درسی کنیم.

وی افزود: این مفاهیم تازگی دارند، ضروری اند و مطالباتی را در قشر جوان ایجاد می کنند.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی همزمان با این مذاکرات، بررسی هایی به لحاظ تاریخی در زمینه مفهوم بیمه و تامین اجتماعی با دیدگاه اسلامی و در چارچوب فکری اسلام، رفتار پیامبر (ص) و امیر المومنین علی (ع) در دوره حکومت پنج ساله شان انجام شد تا بتوانیم در قالب متونی این نمونه های تاریخی را در حوزه بیمه و تامین اجتماعی وارد کتب درسی کنیم.

اعتصامی با بیان اینکه در ابتدا کمی مقاومت در این خصوص وجود داشت گفت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش تاکید داشت که بر مبنای برنامه درس ملی پیش می رود و روش کارش معلوم است اما تقاضای ما این بود که با توجه به تغییر شرایط، در این خصوص تجدیدنظر شود. اخیرا رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی طی مکاتباتی از تامین اجتماعی خواسته تا نماینده اش را برای تبیین دیدگاه این سازمان به وزارت آموزش و پرورش معرفی کند.

وی افزود: امیدواریم این امر مورد استقبال آموزش و پرورش قرار گیرد.

جدید ترین مطالب سایت