لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فاجعه در پل کمربندی شمالی اراک و مرگ یکی از نخبگان علمی کشور

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرکزی از مرگ نخبگان علمی کشور و دارنده رتبه ممتاز در کنکور سراسری در برخورد پژو با قطار خبر داد.

هموطن: سرهنگ ابوالفضل امیدی در بازدید از صحنه سقوط خودروی سواری از پل کمربندی شمالی اراک و برخورد با یک قطار درباره جرئیات این حادثه گفت: ساعت 13 و 18 دقیقه روز جمعه 17 مردادماه گزارش یک فقره تصادف در کمربندی شمالی شهر اراک به مرکز فوریت های پلیس 110 شهرستان اعلام شد. واحدهای امدادی و انتظامی به محل اعزام و در بررسی صحنه مشاهده کردند که یک دستگاه خودروی ال 90 با یک دستگاه خودروی پژوی سواری برخورد و به دنبال آن پژوی سواری نیز بعد از برخورد به پایین پل سقوط و به قطاری در حال تردد برخورد کرده است.

امیدی گفت: در این سانحه یک دستگاه خودروی سواری ال 90 و پژو 405 با یک دیگر برخورد جزئی داشته اند که این برخورد تعادل هر دو خودرو را برهم زده و راننده خودروی پژو به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بعد از برخورد با گاردریل ها از پل سقوط می کند و در این حین نیز قطاری که از زیر پل در حال عبور بوده با خودروی سواری برخورد می کند که در این سانحه چهار نفر از شهروندان جان خود را از دست می دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت سانحه بلافاصله تیمی پنج نفره از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی بررسی صحنه را به دقت مورد بررسی قرار دادند که در علت سانحه تغییر مسیر ناگهانی از جانب خودرو پژو 405 نسبت به خودرو ال 90 به میزان 50 درصد و به میزان 50 درصد نیز عدم رعایت نظامات دولتی از جانب شهرداری به علت عدم نصب گاردریل و حفاظ ایمن در کناره پل مؤثر بوده است.

نبود تابلوهای هشداری و نقص گاردریل در این سانحه مشهود است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در ادامه با اشاره به اینکه قبلا نیز این نقطه به عنوان یکی از محل های حادثه خیز شهر اراک از سوی پلیس اعلام شده بود تصریح کرد: در بررسی تصادف مشخص شد به علت عدم نظارت کافی، پیچ گاردریل ها در این نقطه به صورت یک در میان بسته شده بود که در این حالت هم، به جای بستن شش یا هفت پیچ یک عدد پیچ موجود بوده و گاردریل ها حالت فنریت نداشته و این عامل باعث شده که گاردریل کناره پل خوابیده و خودرو از پل سقوط کند.

وی با اشاره به عدم وجود تابلوهای هشدار در این محل ادامه داد:  در این قبیل نقاط لازم است که گاردریل ها به صورت دوبل استفاده شود اما به علت این کم توجهی، در بررسی صحنه سهم سازمان دخیل در بروز این سانحه نیز به میزان 50 درصد اعلام شد.

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت