لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اکونومیست: محال است! ایران وارد باتلاق عراق نمی شود

تلاش های اخیر مقامات ایران برای تعریف یا باز تعریف سیاست خارجی این کشور، تحلیلگران خارجی را که بدنبال شناخت سیاست جدید ایران هستند، سردر گم کرده است. جواد ظریف، وزیر خارجه ایران اخیرا برای تاکید بر تمایلش به رسیدن به توافق اتمی با غرب به یوتیوب رفته تا درباره "۲۵۰ سال بدون تجاوز" در منطقه سخن گوید.

به گزارش «تیک»، به اندازه کافی ساده به نظر می رسد که ایران تحت ریاست جمهوری حسن روحانی می خواهد که به توافق اتمی دست پیدا کند. توافق موقت تا ماه نوامبر تمدید شده است اما تردید بزرگی در مورد توافق نهایی وجود دارد. هنوز این تردید وجود دارد که آیا توافق دائمی منجر به گرم تر شدن روابط ایران و غرب خواهد شد یا نه.

حاکمان ایران نسبت به خطر مداخله بیش از حد در عراق آگاهی دارند. آنها باید خود را برای شکست مالکی در عراق آماده کنند تا بتوانند در مقابل نیروهای داعش دست به ضد حمله بزنند، نیروهایی که بر اثر اصرار مالکی بر داشتن دولت شیعه و نادیده گرفتن سنی ها و کرد ها شکل گرفت. هنوز هیچ نشانه ای مبنی بر تمایل ایران برای دور زدن مالکی وجود ندارد. رمزی مردینی، کارشناس عراق در شورای آتلانتیک، اتاق فکر مستقر در واشنگتن، می گوید: "بعید است که دخالت ایران منجر به منطقه ای شدن مناقشه بشود. در آمریکا این فکر وجود دارد که ایران تصمیم گرفته است که مالکی را دور بزند."

در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که این تغییر نتیجه تغییر رویکرد عربستان در مورد ایران است. ظریف در ماه ژوئن برای گفتگو به ریاض دعوت شد. اما رهبران دو کشور همچنان نسبت به دیدار یکدیگر تردید دارند.

در هر حال، روحانی و دوستانش باید متوجه مشکلاتشان در خانه باشند. خبرگزاری تسنیم اخیرا تیم آقای ظریف را متهم کرده است که منافع ملی را تضعیف کرده است زیرا با غرب با ملاطفت برخورد می کند. اگر روحانی و ظریف نتوانند به توافق اتمی برسند، تلاش هایشان بی نتیجه خواهد ماند. اگر این اتفاق بیافتد همه اقداماتی که از سوی ایران در مورد عربستان صورت گرفته است نیز بی ثمر می ماند.

جدید ترین مطالب سایت