فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کردهای عراق به سوریه فرار کردند!

"فیان دخیل" نماینده جامعه ایزدی ها در پارلمان عراق روز چهارشنبه با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ زن ایزدی در مکانی نامعلوم بازداشت شده اند، از طرف های بین المللی خواست تلاش خود را برای کمک به این افراد در کوهستان سنجار به کار بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نماینده جامعه ایزدی ها در پارلمان عراق از اسیر شدن بیش از 600 تن از زنان ایزدی به دست عناصر گروه بعثی-تکفیری داعش خبر داد.  "فیان دخیل" نماینده جامعه ایزدی ها در پارلمان عراق  با بیان اینکه اطلاعاتی در دست است که بر بازداشت بیش از 600 زن ایزدی در مکانی نامعلوم از سوی داعش تاکید دارد، افزود: در بین این زنان کودکان دختر و پیرزنان دیده می شود.

"دخیل" در بخش دیگری از مصاحبه خود از تمامی طرف های بین المللی به ویژه آمریکا، یونامی و سازمان های حقوق بشری خواست که به سرنوشت زنان اسیر شده ایزدی توجه کنند. وی با اشاره به اینکه نمی توان از محل اقامت آنها خبری به دست آورد، گفت: این آن چیزی است که موجب نگرانی می شود که شاید عناصر مسلح زنان ایزدی را کشته و یا در داخل موصل و یا خارج از مرزهای کشور فروخته و یا به آنها هتک حرمت کرده اند.

نماینده جامعه ایزدی ها در پارلمان عراق همچنین تاکید کرد: بیش از 70 هزار تن از آوارگان در کوهستان سنجار به سر برده که نزدیک به 30 هزار تن از آنها توانسته اند به استان دهوک، زاخو و اربیل بروند.

وضعیت آوارگان ایزدی فراری از دست داعش / درمان در اردوگاه مرزی

شمار فراوانی از اقلیت های ایزدی گرفتار در کوه های سنجار عراق، توانستند به مناطق کردنشین شمال عراق فرار کنند. به گزارش « آسوشیتدپرس »، این گروه از افراد که پس از حمله تروریست های مسلح داعش به آنها و ویران شدن خانه هایشان به کوه سنجار فرار کرده بودند ، موفق شدند به « اردوگاه نیروز » در « مالکیه » از شهرهای کردنشین سوریه هجوم ببرند.

 دکتر هژار عبدالله احمد، از صلیب سرخ منطقه کردستان در این باره گفت: تقریبا تمام این افراد ، بر اثر پیاده روی زیاد پاهایشان تاول زده. وضع جسمانی آنان رو به وخامت است. آب بدن آنها کم شده است ، حتی جوانان. بدن آنها به آب فراوان نیاز ندارد و این بدان معناست که نیاز به کمک های فوری دارند. خیلی از آنان دچار شکستگی شده اند و شماری از آنان نیز بر اثر تیراندازی زخمی شده اند.

 ماها سیدکی، رئیس دفتر میدانی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور آوارگان در منطقه قامشلی سوریه نیز درباره آوارگان ایزدی و وضعیت اردوگاهها اظهار داشت: اوضاع در این اردوگاه ، مانند دوران انسان های اولیه است. ما درصدد بهبود اوضاع آن هستیم. ما قصد داریم تعداد چادرها را افزایش دهیم. سرویس های بهداشتی باید افزایش یابد. تخمین ما از افرادی که در حال حاضر در این اردوگاه اند ، حدود 12000 نفر است.

الطیب آدام، رئیس اداره یونیسف در قامشلی سوریه گفت: ما کمک به این افراد را آغاز کرده ایم. می خواهم بگویم ما برای بهبود اوضاع اینجا هستیم. 

جدید ترین مطالب سایت