لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انهدام شبکه 21 نفری زورگیری

رییس پلیس آگاهی تهران از دستگیری 21 سارق خشن خبر داد که در مناطق مختلف پایتخت و شهرهای اطراف تهران از جمله اسلامشهر، شهریار و کرج اقدام به سرقت و زورگیری می کردند.

هموطن: چندی پیش اخباری به دست ماموران پلیس آگاهی رسید و آنها از وقوع سرقت های خشن توسط گروهی از مجرمان سابقه دار مطلع شدند. به این ترتیب پرونده برای رسیدگی و انجام تحقیقات در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان در آغاز تحقیقات پی بردند گروهی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای که تعدادی از آنها به تازگی و با تامین قرار وثیقه از زندان آزاد شده اند، مجددا با تشکیل گروه های مجرمانه، سرقت های خشن را از سر گرفته اند. در ادامه با بررسی اظهارات شکات و شناسایی تصاویر متهمان توسط گروهی از مالباختگان و همچنین تصاویر به دست آمده از صحنه های سرقت، کارآگاهان اقدام به شناسایی شیوه و شگردهای مختلف سرقت ها کردند.

شیوه و شگرد دزدی ها حکایت از آن داشت که متهمان، مراجعه کنندگان به مراکز تجاری و بانک ها را زیرنظر می گیرند و از آنان سرقت می کنند، زورگیری از عابرین با استفاده از انواع موتوسیکلت و سرقت در پوشش مسافرکشی از شگردهای دیگر این گروه بود و آنها با این ترفندها اقدام به ده ها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین شهرستان های اطراف پایتخت از جمله شهریار، اسلامشهر و کرج کرده اند.

تجسس های اولیه پلیس فاش کرد اعضای این باند 9 نفر هستند و در اکثر موارد مالباختگان را در صرافی ها، بانک ها و مراکز تجاری شناسایی و بعد از آن طعمه های خود را تعقیب و در مکانی خلوت و کم تردد به آنها حمله و اقدام به سرقت می کنند. در ادامه با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته مراکز تجاری، معلوم شد یکی از مجرمان سابقه دار به نام «امید» پس از شناسایی افراد مورد نظر، مشخصات مالباختگان را به سایر همدستان و اعضای گروه اطلاع می دهد.

پس از آن شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان نشان داد متهمان در قالب گروه های دو تا شش نفری و با دو یا سه دستگاه موتوسیکلت اقدام به سرقت های مقرون به آزار، کیف قاپی، گردنبندقاپی و سرقت گوشی تلفن همراه می کنند و عمده سرقت های خود را در مناطق جنوب، غرب، مرکز و شمال تهران انجام داده اند.

در ادامه تصاویر سه عضو دیگر این باند شناسایی و مشخص شد این سه جوان 20ساله در پوشش راننده مسافربر با استفاده از پراید سفیدرنگ اقدام به زورگیری از مسافران درون شهری می کردند. متهمان پس از یکی از سرقت های خود با رهاکردن خودرو از محل سرقت متواری شده بودند. این گروه از سارقان، عمده زورگیری هایشان را در مناطق غرب تهران به ویژه در محدوده میدان آزادی، یافت آباد و همچنین اسلامشهر و شهریار انجام می دادند.

با تعقیب و مراقبت مداوم و شناسایی تمامی اعضای گروه سارقان پس از انجام هماهنگی قضایی با شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، دستگیری تمامی اعضای این باند که تعدادشان به 21 نفر رسیده بود، در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و سرانجام آنها چندروز قبل طی چند عملیات همزمان در مناطق مختلف شهر تهران، دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.  سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به شناسایی متهمان توسط ده ها مالباخته گفت: «با انتقال متهمان به اداره هجدهم پلیس آگاهی و در همان تحقیقات اولیه، متهمان که در برابر دلایل و شواهد به دست آمده از صحنه های جرم چاره ای جز اعتراف نداشتند به بیش از صد فقره سرقت در سطح شهر تهران اعتراف کردند که با توجه به تجمیع پرونده ها در اداره هجدهم، تعدادی از شکات و مالباختگان پس از حضور در این اداره اقدام به شناسایی دقیق و کامل متهمان کردند.»

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه افزود: «با توجه به شواهد، دلایل و مدارک جمع آوری شده در طول تحقیقات و همچنین شناسایی متهمان از سوی گروهی از شکات و مالباختگان و همچنین اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره سرقت های خشن و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و مراجعه سایر شکات و مالباختگان تحقیقات در این خصوص ادامه دارد و از شکات و مالباختگان دعوت می شود برای پیگیری شکایات خود به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.»

منبع خبر: شرق

جدید ترین مطالب سایت