لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قتل عمو به تاوان قتل پدر و برادر

جوانی که برای گرفتن انتقام قتل پدر و برادرش، عموی خود را به قتل رسانده بود، بعد از سه سال زندگی پنهانی عاقبت دستگیر شد و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

هموطن: یکی از اهالی منطقه فشافویه ساعت 22:30 روز 22بهمن سال 90 هنگام بازگشت به محل سکونتش با خودرو پرادو رهاشده در بیابان های فشافویه روبه رو شد. این شخص که کنجکاو شده بود، پس از نزدیک شدن به خودرو، جسد مردی حدودا 50ساله را دید که در نزدیکی پرادو روی زمین افتاده بود. او بلافاصله در تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 موضوع را به ماموران اطلاع داد.

دقایقی بعد ماموران کلانتری حسن آباد، با حضور در محل اعلام شده تحقیقات خود را آغاز کردند. در بررسی های اولیه مشخص شد مقتول به علت اصابت ضربات متعدد چاقو به گردن، سینه و شکم به قتل رسیده و خودرو پرادو نیز از قسمت در سرنشین و لاستیک عقب مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفته است. کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی تهران پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» به دستور رییس شعبه 101 دادگاه جزایی فشافویه مامور تحقیق در این خصوص شدند و در گام اول هویت قربانی 48ساله به نام یاور را فاش کردند.

کارآگاهان وقتی به محل سکونت خانواده یاور رفتند تا از آنها تحقیق کنند فهمیدند، همسر مقتول به علت ارتکاب دو فقره جنایت و قتل برادر و برادرزاده همسرش، دستگیر شده است و در زندان به سر می برد. بررسی پرونده همسر مقتول نشان داد وی اردیبهشت سال 90 طی تیراندازی ای در شهرک قائمیه، اقدام به قتل برادر شوهرش و فرزند او کرده و پس از 15روز، دستگیر و روانه زندان شده بود.

ماموران با توجه به اطلاعات به دست آمده احتمال ارتکاب جنایت با انگیزه انتقام گیری را مطرح کردند به همین سبب با شناسایی محل سکونت اعضای خانواده مقتولان جنایت اول، به اسلامشهر رفتند و اطلاع پیدا کردند برادرزاده 37ساله یاور به نام علیرضا همزمان با تاریخ کشف جسد در منطقه فشافویه ناپدید شده است.

یکی از بستگان نزدیک علیرضا به نام مجتبی پس از اطلاع از موضوع قتل در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «علیرضا روز حادثه پژو405 مرا برای انجام کاری امانت گرفت و آن را چندساعت بعد پس داد البته من نمی دانم خودرو را برای چه کاری نیاز داشت اما علیرضا از همان روز ناپدید شد و من و دیگر اعضای خانواده و بستگان هیچ اطلاعی از این موضوع نداریم.»

افسران جنایی خودرو پژو 405 را به پلیس آگاهی بردند و با انجام بررسی های فنی- پلیسی و به دست آمدن دلایل علمی، اطمینان پیدا کردند از این خودرو در ارتکاب جنایت استفاده شده است. با توجه به مدارک کشف شده ارتکاب جنایت توسط برادرزاده مقتول قطعی شد و دستگیری علیرضا در دستور کار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران قرار گرفت اما هیچ ردپایی از این متهم وجود نداشت به همین دلیل پلیس موفق به دستگیری متهم نشد تا اینکه ماموران در نهایت با انجام اقدامات دامنه دار پلیسی، توانستند مخفیگاه علیرضا را در شهرستان آستانه اشرفیه شناسایی کنند. آنها پس از اخذ نیابت قضایی از بازپرس پرونده راهی این شهر شدند و او را روز چهارشنبه هفته پیش دستگیر و به تهران منتقل کردند.

علیرضا که چاره ای جز اعتراف به جنایت و قتل عموی خود نداشت، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «چندسال پیش در رستوران عمویم مشغول به کار بودم تا اینکه به دلیل برخی اختلافات، عمویم مرا از رستوران اخراج کرد. پس از آن ماجرا تصمیم گرفتم حق و حقوق خودم را بگیرم و همین موضوع و یکسری دیگر از اختلافات خانوادگی پیش از آن، باعث شد اختلافات میان دوخانواده شدت پیدا کند تا سرانجام زن عمویم، پدر و برادر مرا به قتل رساند. از همان زمان تصمیم به انتقام گرفتم. برای این کار سلاح کمری تهیه کردم و مدتی عمویم را تحت نظر گرفتم. روز حادثه تصمیم خودم را برای انجام قتل قطعی کردم به همین دلیل ماشین یکی از بستگان را امانت گرفتم و پس از خروج عمویم از محل کارش شروع به تعقیب او کردم. در جاده های فرعی فشافویه بود که به سمت لاستیک های ماشین وی تیراندازی کردم تا متوقف شد. پس از آن در حالی که گلوله های سلاح تمام شده بود با عمویم درگیر شدم و او را با چندین ضربه قمه به قتل رساندم و سپس بدون اینکه به هیچ یک از اعضای فامیل حرفی بزنم فرار کردم و در این مدت به صورت پنهانی زندگی می کردم.»

سرهنگ آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت توسط مقام قضایی صادر شده و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفته است.»

منبع خبر: شرق

جدید ترین مطالب سایت