فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

برای «زهره»، مشتری می آید

زهره و مشتری یکشنبه شب و بامداد دوشنبه، در پدیده ای موسوم به «مقارنه»، نمایش خیره کننده ای برای علاقه مندان به شب و آسمان و ستاره و صور فلکی به اجرا می گذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، از پایگاه اینترنتی «اسپیس»، سیاره های زهره و مشتری، یکشنبه شب و دوشنبه صبح، در کنار یکدیگر مشاهده می شوند.

این دو سیاره روشن، اندکی قبل از طلوع خورشید، حدود ساعت 5 صبح به وقت انگلیس (BST) (نیمه شب به وقت شرق آمریکا) با جدایی  0.2 درجه در کنار یکدیگر مشاهده می شوند.

شماری از مقارنه های مشابه در سال 2012 اتفاق افتاد؛ اما این مقارنه، نزدیک ترین مقارنه این دو سیاره از سال 2000 میلادی به شمار می رود.

برای «زهره»، مشتری می آید

کارشناسان بر این باورند که ترکیب روشنایی و موقعیت پایین این دو سیاره در آسمان می تواند تصاویر زیبایی از این مقارنه را به وجود آورد.

«رابین اسکاجل»، معاون انجمن ستاره شناسی انگلیس، گفت: این دو سیاره، آن قدر نزدیک به هم می روند که می توان آنها را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد.

وی افزود: به علت اثر اتمسفر، ممکن است این گونه به نظر آید که این دو سیاره در حال حرکت به اطراف هستند.

اسکالج تصریح کرد: با این حال، در حالی که ناظر زمینی، این گونه تصور می کند که این دو سیاره، بسیار به هم نزدیک شده اند، اما در واقع، آنها صدها میلیون مایل از یکدیگر فاصله دارند.

زهره و مشتری به میانگین، سالی یک بار به یکدیگر رو به رو می شوند، اما مقارنه های آنها از لحاظ درجه جدایی، وضوح و روشنایی با یکدیگر متفاوت است.

برخی از این مقارنه ها نیز به علت بروز در روز روشن دیده نمی شوند.

جدید ترین مطالب سایت