فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مردم فرششان را می‌فروشند تا درمان شوند

هاشمی، وزیر بهداشت و درمان گفتگوی کوتاهی با روزنامه اعتماد درباره طرح تحول سلامت انجام داده است که در پی می آید.

هموطن: با وجود آنكه طبق مصوبه هیات وزیران، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی باید در طرح تحول سلامت همكار وزارت بهداشت باشد اما به نظر می رسد كه وزارت رفاه چندان مایل نیست تحت تسلط وزارت بهداشت قرار بگیرد و ممانعت از تجمیع صندوق های بیمه گر و كند كردن روند تجمیع، یكی از مصداق های این بی رغبتی است. تلقی شما از موانع ایجاد شده از سوی اعضای هیات دولت در مقابل وزارت بهداشت چیست؟

وزارت بهداشت سلطه گر نیست.

تولیت سلامت بر عهده وزارت بهداشت است؟

تولیت بر عهده وزارت بهداشت است و ساز و كار آن را هم باید مجلس مشخص كند كه این هم دستور رهبری است و باید در قالب اجرای سیاست های كلی سلامت كه ایشان ابلاغ كردند مورد تبعیت همه قرار بگیرد و شورای نگهبان هم از اجرای این سیاست ها مراقبت كرده و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم نظارت می كند كه قانونی برخلاف این سیاست ها تصویب نشود.

مجموعه دولت هم خوشبختانه، همراهی می كند زیرا تبعیت از این سیاست ها دستور رییس جمهوری است و بنابراین، تولیت سلامت و توجه به سلامت، برنامه وزارت بهداشت نبوده بلكه برنامه دولت است كه در واقع برنامه و جهت گیری مداومی است كه طی 35 سال گذشته باید اجرا می شده اما به نظر می رسد كه در این زمینه كمی غفلت صورت گرفته است كه امروز مردمی كه بیمار می شوند، برای بهبودی و سلامت خود، یا خانواده شان حاضرند از تمام زندگی شان بگذرند.

 این واقعیت دارد كه امروز بعضی افراد، منزل مسكونی و فرش زیر پا و اتومبیل شان را برای تامین هزینه های درمان می فروشند و این یك اتفاق زشت است. به نظر می رسد كه دولت، مصمم است كه این زشتی ها را یكی بعد از دیگری از بین ببرد. در مجموعه دولت، وزرا و همكاران من و معاونان رییس جمهوری، همه به اولویت سلامت توجه دارند البته دولت با محدودیت هایی مواجه است كه ما هم متوجه این محدودیت ها هستیم و امیدواریم این محدودیت ها برطرف شود و آن طور كه شایسته است و ما هم انتظار داریم و بیش از گذشته بتوانند از ما حمایت كنند.

دلخور هستید از وضعیت توزیع اعتبارات. از اینكه سهم وزارت بهداشت از هدفمندی یارانه ها به طور كامل داده نشده و بیمه ها هنوز تجمیع نشده اند و هنوز مشكل اعتبارات و امكانات برقرار است. مردم مراجعه كننده به مراكز درمان دولتی امروز راضی هستند. شما چه زمان به رضایتمندی می رسید؟

ما نگران هستیم كه مردم ناراضی باشند. البته باید آینده نگری هم داشته باشیم و باید بدانیم كه آنچه به مردم ارائه می شود، خدمات حداقلی است و باید بسیار بیشتر از اینها در اختیار مردم قرار بگیرد و این خدمات دهی باید استمرار داشته باشد علاوه بر آنكه، منابع باید پایدار باشد. منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها برای همیشه قابل تامین نخواهد بود. درپی این هستیم كه با اعمال سیاست هایی، قدم ها و نتایج، ربطی به دولت ها و اشخاص پیدا نكند و مستمر باشد و روزهای قبل هم دوباره تكرار نشود. من اگر صحبتی می كنم، علاقه مندم كه آن چه كه به عنوان قانون تصویب شده و مورد قبول هم هست اجرا شود و همه ما برای اجرای قانون تلاش كنیم و اگر اشكالی در قانون وجود دارد، تلاش مان بر رفع آن اشكال از مسیرهای قانونی باشد. امیدوارم در برنامه ششم توسعه، اشكالات فصل سلامت قانون برنامه پنجم یا سایر قوانین و همچنین پیش بینی های غیرواقعی و اجرا نشده، برطرف شده و به مرحله اجرا برسد. البته به نظر من قانون برنامه پنجم به خوبی به بحث بیمه های سلامت و تجمیع بیمه ها پرداخته كه امیدوارم به زودی عملیاتی شود.

پس شما هم به زودی به رضایتمندی می رسید؟

الان هم راضی هستم. فكر می كنم اگر مردم نارضایتی خود را به زبان نمی آورند از بزرگواری شان است و نتیجه كار ما نیست.

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت