لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جا به جایی مهرآباد، مشکل؛ اما ممکن!

سالانه بیش از ۱۳ میلیون مسافر از فرودگاه بین المللی مهرآباد به مقصد می رسند. برای تعطیل کردن چنین فرودگاهی با حجم بالای سفر، بایستی قبل از هر اقدامی، جایگزین لازم فراهم شود. پس از سقوط هواپیمای آنتونوف ۵۲ نفره در حوالی فرودگاه، زنگ خطر به صدا درآمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس شرکت فرودگاه  های کشور اعلام کرد: طرح جابجایی فرودگاه بین المللی مهرآباد از مدت ها پیش مطرح شده و بسیاری نیز در رابطه با آن سخن گفته اند اما تا عملی شدن آن راه دشواری پیش روست .

ایلخانی افزود: جا به جایی فرودگاه بین المللی مهر آباد غیر ممکن نیست اما بسیار دشوار است و تا زمانی که توسعه فرودگاه امام به جایی نرسد نمی توان برای جابجایی فرودگاه مهرآباد اقدام کرد.

رییس هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور افتتاح فاز دوم فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را یکی از اصلی ترین مقدمات دانست و گفت: در حال حاضر در فرودگاه امام تنها یک باند فعال است و بابروزهر گونه مشکل در این فرودگاه، تنها جایگزین فرودگاه مهرآباد است. از سوی دیگر تا زمانی که توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) به جایی نرسد نمی توان برای جابجایی فرودگاه مهرآباد اقدام کرد.

وی با بیان این که سالانه بیش از 13 میلیون مسافر از طریق فرودگاه بین المللی مهر آباد به مقصد می رسند، تاکید کرد: این تعداد مسافر در حال حاضر در هیچ یک از فرودگاه های ایران تردد نمی کنند و برای تعطیلی یا تغییر وضعیت چنین فرودگاهی با حجم بالای مسافر باید قبل از هر چیز جایگزین لازم را فراهم کرد.

مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور افزود: تا زمانی که این مقدمات با شرایط لازم فراهم نشود برای کاهش خطرات تهدیدکننده ساکنان اطراف فرودگاه مهرآباد می توان به بالا بردن ضریب امنیت پروازها توجه کرد.

 پس از سقوط هواپیمای آنتونوف 52 نفره در حوالی فرودگاه مهرآباد که نزدیک واحدهای مسکونی اتفاق افتاد، بار دیگر زنگ خطر برای همسایگان این فرودگاه قدیمی به صدا در آمد.

پس از این سانحه بار دیگر بحث جابه جایی فرودگاه مهر آباد و بیرون بردن این فرودگاه بین المللی که سالانه بیش از 13 میلیون مسافر در آن تردد دارند داغ شد .

جا به جایی مهرآباد، مشکل؛ اما ممکن!

 با توجه به توسعه مناطق مسکونی در حواشی فرودگاه ، دیگرنمی توان  به کنترل شهرسازی در اطراف فرودگاه دلخوش کرد از این رو طرح جابجایی فرودگاه عملی  تر به نظر می رسد.

جابجایی این فرودگاه عظیم و قدیمی از تهران هزینه و مقدمات بسیاری را لازم دارد و غیر از مباحث مالی که به کشور تحمیل می کند امری زمان بر است واما نکته قابل تامل  پابرجاست که چرا باید مجوزهای ساخت و سازهای شهری و مسکونی در نزدیکی فرودگاه یکی پس از دیگری صادر شود تا هر لحظه خطراتی جان مردم را تهدید کند؟ چراکه اول فرودگاه تاسیس شد و توسعه یافت و پس از آن شهرک های مسکونی به همسایگی مهرآباد آمدند.

جدید ترین مطالب سایت