فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تأیید آغاز روند شفافیت‌سازی در برنامه هسته‌ای ایران از سوی آژانس

اظهار امیدواری یوکیا آمانو به اعمال گام های اعتماد ساز مورد توافق ایران و آژانس، آغاز روند شفافیت سازی در روند بازرسی های آژانس از برنامه هسته ای ایران، برگزاری دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل و دیدگاه وزیر خارجه ایران درباره ضرورت برداشته شدن تحریم ها، از جمله مهم ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

هموطن: به گزارش «تابناک»، بخش عمده ای از مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران، به موضوع هسته ای اختصاص دارد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، آژانس بین المللی انرژی اتمی ابراز امیدواری کرده تا فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده، در تحقیقات مرتبط با برنامه هسته ای ایران پیشرفت حاصل شود.

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس تأیید کرده ایران انجام ساز و کار ها و اقدامات شفافیت ساز را پیش از ضرب الاجل ۲۵ اوت آغاز کرده است. وی که پس از بازگشت از ایران سخن می گفته، همچنین اشاره کرده که انتظار دارد پیش از دوشنبه آینده، درباره پنج گام توافق شده میان ایران و آژانس، پیشرفت حاصل شود. 

خبرگزاری «ریانووستی» نیز با انتشار مطلبی به همین موضوع پرداخته و از آغاز روند افزایش شفافیت در برنامه هسته ای ایران خبر داده است.

این خبرگزاری نیز به نقل از آمانو می نویسد، ایران کار برداشتن گام هایی جهت افزایش شفافیت برنامه هسته ای خود در مقابل بازرسان آژانس را آغاز کرده است. در این مطلب به نقل از آمانو آمده است: «اعمال این پنج گام آغاز شده است. ما آغاز کرده ایم و این مهم است و من انتظار دارم در هفته آینده پیشرفت حاصل شود». این خبرگزاری نیز اشاره می کند آمانو به تازگی ضمن سفر به ایران، با مقامات ارشد ایرانی از جمله رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران دیدار کرده است.

از سوی دیگر و در مطلبی دیگر در موضوع هسته ای، خبرگزاری «ترند» از برگزاری دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و ۱+ ۵ در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل خبر داده است.

این خبرگزاری می نویسد احتمالاً ایران و کشورهای عضو گروه ۱+ ۵ در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر با یکدیگر دیدار می کنند. در این مطلب به نقل از سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران آمده است، ایران و ۱+ ۵ به اندازه لازم برای پیشبرد مذاکرات جدی هستند. وی افزوده: «طرف مقابل باید تصمیماتی دشوار بگیرد و در مسیر مذاکرات پیش روی خلاق تر باشد». 

از سوی دیگر، خبرگزاری «آناتولی» ترکیه نیز سخنان وزیر خارجه ایران را بازتاب داده که گفته پیش از برداشته شدن تحریم ها، هیچ  توافقی در موضوع هسته ای حاصل نخواهد شد. این خبرگزاری می نویسد، محمد جواد ظریف گفته، ایران تا زمانی که تحریم های سازمان ملل برداشته نشود، وارد توافق با گروه ۱+ ۵ نخواهد شد.

ظریف که در جمع خبرنگاران در رومانی سخن می گفته، اظهار داشته: «اعضای ۱+ ۵ باید تعهد خود درباره برداشتن تحریم های شورای امنیت سازمان ملل را اجرایی کند». وی گفته برداشته شدن این تحریم ها نیز باید از طریق ساز و کار خود سازمان ملل صورت بگیرد.

منبع خبر: تابناک

جدید ترین مطالب سایت