لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

عوارض استفاده از لوازم آرایش تقلبی

 ریمل  هایی که پایه اصلی آنها آبکی است، محیط مناسبی برای رشد میکروب ها هستند و می توانند عفونت های چشمی، التهاب، قرمزی، ترشحات غلیظ، خارش و حتی پوسته  ریزی لبه پلک را ایجاد کند. در ادامه در مورد عوارض خط چشم های تقلبی و همچنین عوارض استفاده از لوازم آرایش و ریمل های تقلبی بیشتر توضیح می دهیم.    

عوارض استفاده از لوازم آرایش تقلبی

هموطن: ریمل  هایی که پایه اصلی آنها آبکی است، محیط مناسبی برای رشد میکروب ها هستند و می توانند عفونت های چشمی، التهاب، قرمزی، ترشحات غلیظ، خارش و حتی پوسته  ریزی لبه پلک را ایجاد کند. در ادامه در مورد عوارض خط چشم های تقلبی و همچنین عوارض استفاده از لوازم آرایش و ریمل های تقلبی بیشتر توضیح می دهیم.

ریمل  هایی که پایه اصلی آنها روغن است، در برابر عرق کردن، ریزش اشک و آب مقاوم هستند و متأسفانه به مدت طولانی روی مژه می ماند و از آنجا که به سختی پاک می شود، موجب ریزش مژه ها و چسبندگی آنها می شود.

«چشم از حساس ترین اعضای بدن است و نیاز به مراقبت خاص دارد»، حساسیت  چشم به حدی است که بر اثر عوامل محیطی مانند اشعه مضر آفتاب، کم خوابی، تغذیه نامناسب، عوامل استرس زا و لوازم آرایش بسرعت آزرده شده و دچار پیری زودرس می شود، از این رو برای داشتن چشم هایی سالم و زیبا، آگاهی از برخی نکاتی در انتخاب لوازم آرایشی مناسب ضروری است.

«سلول های پوست دور چشم بسیار نازک و حساس هستند، موادشیمیایی براحتی جذب آن می شود»، در چنین شرایطی، احتمال عفونت های چشمی نیز بالا می رود که حتی در موارد شدیدتر به قرنیه چشم آسیب می رسانند و در نهایت لک قرنیه و اشکال در بینایی بوجود می آورند.

این فراورده ها بدلیل داشتن مواد نگهدارنده و رنگی می توانند موجب التهاب و حساسیت شوند که بصورت عوارضی چون آبریزش، خارش، و پف آلودگی پلک ها، و سوزش چشم بروز می کند، بهتر است مصرف آنها محدود شود.

«استفاده طولانی مدت از ریمل موجب بسته شدن منافذ پوست و تغییر رنگ و بدشکل شدن مژه شده و مژه ها بعد از مدتی استحکام اولیه خود را از دست می دهند»، توصیه می شود با ریمل نخوابید، زیرا فولیکول های مژه مسدود شده و احتمال ریزش آن هنگام شست و شو بیش تر می شود.

توصیه های بهداشتی:

قبل از استفاده از فراورده چشمی، دست ها را بطورکامل با آب و صابون بشویید»، اگر عفونت چشمی دارید، از مصرف فراورده چشمی تا بهبودی کامل خودداری کنید و در صورت مصرف فراورده چشمی و ایجاد التهاب، مصرف آن را سریع متوقف و اگر التهاب باقی ماند، به پزشک متخصص مراجعه کنید. همچنین ریمل و خط چشم خود را به هیچ وجه با دیگران به اشتراک نگذارید.

از فراورده قدیمی استفاده نکنید و بدانند حداکثر زمان نگهداری، سه ماه بعد از بازشدن درب فراورده است و مواردی که متوجه تغییر رنگ و بوی فراورده شدید، مصرف آن را متوقف کنید.

«ریمل و خط چشم را هرگز با بزاق یا آب مرطوب نکنید»، باکتری دهان شما می تواند در فراورده رشد کرده و موجب عفونت شود و افزودن آب نیز موجب رقیق شدن ماده نگهدارنده در فراورده شده و مقاومت میکروبی آن را کاهش می دهد. ضمن این که نگهداری در دمای بالاتر از ۳۰درجه سانتی گراد منجر به خراب شدن نگهدارنده می شود و احتمال رشد میکروبی افزایش می یابد.

منبع: آرایشیک

جدید ترین مطالب سایت