لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دردسرهای ارتقای رتبه ریاضیات ایران!

با توجه به مدارک ارایه شده از طرف انجمن ریاضی ایران مبنی بر ارتقای سطح ریاضی کشور در زمینه های آموزشی و پژوهشی، اتحادیه بین المللی ریاضیات با رای قریب به اتفاق خود گروه ایران را از سه به چهار ارتقا داد.

هموطن: اکنون 10 کشور کره جنوبی، استرالیا، برزیل، هند، اسپانیا، هلند، لهستان، سوئیس، سوئد و ایران در این گروه قرار دارند در حالی که 10 کشور آمریکا، چین، کانادا، فرانسه، آلمان، فلسطین اشغالی، ایتالیا، ژاپن، روسیه و انگلستان در گروه پنج قرار دارند. قابل توجه است که کشورهایی مثل آرژانتین، فنلاند، بلژیک و نروژ در گروه سه و کشورهای هم منطقه ایران مثل ترکیه، پاکستان و عربستان سعودی در گروه یک قرار دارند.

انجمن ریاضی ایران، این موفقیت بزرگ را که همزمان با اعطای مدال فیلدز به پروفسور میرزاخانی به دست آمده، نشانگر عزم راسخ جامعه علمی و ریاضی کشور برای رسیدن به قله های بلند علم و دانش عنوان و در عین حال از دو برابر شدن حق عضویت سالانه ایران در اتحادیه بین المللی ریاضیات ابراز نگرانی کرده است.

با این ارتقا، حق عضویت انجمن ریاضی ایران در اتحادیه بین المللی ریاضیات به 11 هزار یورو در سال افزایش پیدا می کند و این در حالی است که که حق عضویت سال 2014 هنوزپرداخت نشده و حق عضویت سال 2013 هم چند روز قبل با قرض از تعدادی از اعضای شورای اجرایی انجمن ریاضی برای جلوگیری از تعلیق عضویت ایران در اتحادیه جهانی پرداخت شده است!

انجمن ریاضی ایران از دولتمردان درخواست کرده با اختصاص این مبالغ که نسبت به بودجه کشور مبالغ بسیار ناچیزی است، باعث ادامه روند این پیشرفت های علمی شوند.

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت