لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"اتحاد با تهران، کارت برنده‌ کرملین"

روزنامه «مسکو تایمز» دیروز سه  شنبه، در یادداشتی با اشاره به ائتلاف ایران و روسیه نوشت که اتحاد مسکو با تهران، کارت برنده ای برای کرملین است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «مسکو تایمز» در یادداشتی، افسر سابق وزارت امور خارجه آمریکا، با اشاره به راه های زیادی که روسیه برای پاسخ به تحریم های غرب در دست دارد به نقش ایران بعنوان متحد روسیه و مهمترین کارت بازی روسیه در برابر غرب می  پردازد و می نویسد افزون بر ممنوعیت واردات مواد غذایی از اروپا و آمریکا، تحریم ورود خودروهای خارجی نیز ممکن است در دست اقدام باشد. رئیس جمهور پوتین همچنین می تواند با قطع طولانی مدت گاز اوکراین و ایجاد تنش در ایالت هایی که جمعیت روس تبار دارند مانند استونی و لتونی با غرب تسویه حساب کند؛ اما شاید مخرب ترین گام پوتین دربرابر منافع غرب، تضعیف گروه 5+1 (5 عضو شورای امنیت سازمان ملل بعلاوه آلمان) در مذاکرات هسته ای ایران با هدف محدودسازی برنامه اتمی ایران باشد.

"اتحاد با تهران، کارت برنده‌ کرملین"

مسکو تایمز با یادآوری اینکه باوجود گذشت شش ماه از گفتگوهای ایران و غرب، هنوز توافقی حاصل نشده و هنوز فاصله بین مواضع دوطرف باقیست به آثار تحریم ها اشاره کرده و نوشته است که  با این حال روسیه هرگز در منزوی کردن ایران بطورکامل با غرب همگام نبوده و مسکو درباره بازی با «کارت ایران»  به غرب هشدار داده است.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیرخارجه روسیه، پس از نشست ماه مارس گروه 5+1 ، در ژنو گفت: «ما علاقه ای به استفاده از این گفتگوها به عنوان اهرم بازی برای بالابردن شرایطمان را نداریم...اما اگر مجبور به اینکار شویم، این اهرم را به تلافی بکار خواهیم بست.»

ریابکوف، در ادامه با گفتن اینکه «پیوست دوباره کریمه به روسیه در برابر آنچه در مسئله ایران با آن مواجهیم قابل مقایسه نیست»، به تفاوت دیدگاه روسیه و غرب درباره ارزیابی خطر ایران هسته ای اشاره می کند.

مسکو تایمز، در ادامه با عنوان اینکه ایرانیان به خوبی می دانند که بحران اوکراین موقعیت آنها در مذاکرات را قوت می بخشد به نوشته اخیر حسین موسویان، عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای ایران اشاره میکند: «منطق می گوید روسیه از کارت هسته ای ایران در برابر غرب، بهره خواهد برد. افزایش روابط نزدیک ایران و روسیه می تواند به پاداش اقتصادی بزرگی منجر شود.»

مسکو تایمز، در ادامه می نویسد: «مسکو برای بازی «کارت هسته ای» با امضای یادداشت تفاهم با تهران برای پیاده سازی «نفت در برابر کالا» به ارزش 20میلیارد دلار گام های ملموسی برداشته است.»

«کلیف کوپچان» متخصص حوزه روسیه در گروه اورآسیا در یادداشتی در مجله تایم درباره توافق نفت در برابر کالا می نویسد «(این توافق) به ایران اعتماد به نفسی می دهد که بتواند موضع سخت تری در مذاکرات بگیرد. محافظه  کاران اکنون دلایل قابل قبول تری دارند که ثابت کنند اقتصاد ایران درصورت شکست مذاکرات می تواند جان سالم به در ببرد.»

مسکوتایمز، در ادامه گزارش به پاسخ ایالات متحده به معامله نفت در برابر کالا و تهدید روسیه به تحریم های بیشتر اشاره می کند و از «دیوید کوهن» معاون وزارت خزانه داری در تروریسم و اطلاعات مالی اینگونه نقل می کند که «تقریبا قطعی است که تمام نهادهای درگیر در معامله خود را در معرض تحریم ایالات متحده و به نظر می رسد دیگران قرار خواهند داد.»

اما معامله نفت در برابر کالا تنها راه روسیه برای تضعیف غرب در برابر ایران نیست. روسیه و ایران در حال توافق برای ساخت رآکتور دیگری برای ایران توسط روس اتم، شرکت انرژی دولت روسیه هستند. بدین ترتیب ایران با ساخت رآکتور جدید نیازش به سوخت هسته ای افزایش یافته، مجوز غنی سازی میزان بیشتری اورانیوم در خاک خود را بدست خواهد آورد.

مسکوتایمز، در خاتمه با اشاره به قرارداد امضا شده میان روسیه و ایران برای تامین سامانه ضدهوایی «S-300 » و تعلیق تحویل این سیستم ها در سال 2010 میلادی، در پاسخ به خواست ایالات متحده، می نویسد «پوتین به تلافی اقدامات غرب می تواند با فروش این محموله توازن نیروها در خاورمیانه را برهم زند» و در ادامه با اشاره به تهدید نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اجلاس پارسال سازمان ملل، مبنی بر حمله هوایی به تاسیسات هسته ای ایران از کوپجان نقل می کند که« S-300 » «کارت بازی روسیه است».

« S-300 » می تواند بازی را تغییر دهد؛ زیرا توان اسراییل در حمله به ایران را کاهش می دهد.» اگر روسیه محموله « S-300 » را به ایران تحویل دهد اسراییل ممکن است پیش از نصب تجهیزات به ایران حمله کند و ایران هم به تلافی تنگه هرمز را ببندد یا به میدان های نفتی متحدین ایالات متحده مانند کویت و عربستان سعودی حمله کند و این امر اگر نگوییم جهان خاورمیانه را در بحران اقتصادی فرو خواهد برد.

جدید ترین مطالب سایت