فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شرق اوکراین درگیر بحران فزاینده

رهبر مخالفان اوکراین در دونتسک اعلام کرد مذاکره با دولت مرکزی اوکراین پس از به رسمیت شناختن استقلال این منطقه از طرف کی یف ممکن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، الکساندر زاخارچنکو، روز سه شنبه گفت اوکراین باید دونتسک را به عنوان دولت مستقل به رسمیت بشناسد . وی افزود آماده مذاکره و پیشنهادهای طرف مقابل است اما این پیشنهادها باید منطقی باشد و در آن شرایطی همچون تسلیم یا بستن مرزها مطرح نشود.

 پاول کلیمکین وزیر خارجه اوکراین اخیرا گفت،آتش بس در شرایطی ممکن است که کنترل موثر در مرز با روسیه انجام گیرد و شرایط برای فعالیت ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در شرق اوکراین فراهم شود.

رهبر مخالفان می گوید این شرایطی را هیچگاه نمی پذیرد و سران دولت اوکراین باید از چنین خواست هایی صرف نظر کنند.البته سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه در پایان مذاکرات چهارجانبه در برلین ، بر وحدت ملی در اوکراین تاکید کرد و گفت شرکت کنندگان در این نشست با وحدت ملی در اوکراین مخالفتی ندارند.

رهبر مخالفان دولت اوکراین در دونتسک همچنین اتهام جدید دولت اوکراین مبنی بر کشتار غیرنظامیان در حال فرار از مناطق درگیری به دست مخالفان را رد کرد . ارتش اوکراین مدعی است مخالفان شبه نظامی ، کاروان آوارگانی را که با پرچم های سفید در یکی از جاده های شهر لوهانسک در حرکت بودند ، گلوله باران کرده اند .

کشمکش دولت و مخالفان در شرق اوکراین در عرصه نظامی و سیاسی در حالی ادامه دارد که اوضاع در مناطق درگیری همچنان به شدت بحرانی است . ارتش اوکراین از روز دوشنبه گلوله باران مناطق مختلف شرق این کشور را از سر گرفته است .

منابع خبری گزارش دادند نیروهای دولتی اوکراین امروز سه شنبه نیز شهر "ماکییوکا" makeyevka را در شرق اوکراین هدف گلوله های توپخانه قرار دادند. در شهر لوهانسک که هنوز تحت کنترل مخالفان است ، بیش از دو هفته است برق و آب ، قطع و مواد غذایی کمیاب شده است .

دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه با صدور بیانیه ای از دو طرف درگیر در شرق اوکراین خواست به قوانین بین المللی مربوط به امنیت غیرنظامیان پای بند باشند . بان کی مون بر لزوم برقراری هر چه سریعتر آتش بس در شرق اوکراین تاکید کرد.

به گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل در درگیری های دولت مرکزی و مخالفان در شرق اوکراین در چهار ماه اخیر ،بیش از دو هزار نفر کشته و نزدیک پنج هزار تن زخمی شده اند . این جنگ ، صدها هزار آواره برجای گذاشته است و بسیاری از ساکنان شرق اوکراین مجبور شده اند خانه هایشان را ترک کنند.

بیشتر آوارگان شرق اوکراین روس تبار هستند و عمدتا به روسیه پناه برده اند."والنتین ولیچکو" valentin velichko، سفیر بلاروس در اوکراین هم اعلام کرده است حدود 26 هزار نفر از شهروندان اوکزاین در دو ماه گذشته به بلاروس وارد شده اند .

جدید ترین مطالب سایت