فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شکست عملیات مخفیانه نیروهای ویژه آمریکایی در سوریه

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: اخیرا باراک اوباما رئیس جمهور این کشور نیروهای ویژه ای را برای آزادی گروگان های آمریکایی به سوریه اعزام کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  مقامات بلندپایه دولت باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا می گویند نیروهای عملیات ویژه پنتاگون اخیراً در عملیاتی برای نجات گروگان های آمریکایی اسیر داعش انجام دادند، اما این عملیات به دلیل آنکه مکان مورد ظن نگهداری گروگان ها درست نبوده، ناکام مانده است. این عملیات برای نجات «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی که شب گذشته داعش وی را سر برید و چند نفر دیگر از گروگان های آمریکایی انجام شده است. اما منابع خبری از شکست نیروهای ویژه آمریکایی برای نجات گروگان های این کشور در سوریه خبر داده اند.  

خبرگزاری رویترز در تحلیلی از بغداد و بیروت نوشت :  اقدام "داعش" در سر بریدن یک خبرنگار آمریکایی و تهدید به «تخریب صلیب آمریکایی» نشان می دهد این گروه با تصرف مناطق گسترده ای در عراق و سوریه ، اعتماد به نفسی پیدا کرده که موجب شده است با وجود خطراتی که دارد نگاهی نیز به اهداف آمریکایی داشته باشد.  

این سازمان شامگاه سه شنبه ویدئویی پخش کرد که نشان می دهد یکی از جنگجویان آن جیمز فولی خبرنگار آمریکایی را که حدود دو سال پیش در سوریه ربوده شد سر می برد.  

در این ویدئو یک جنگجوی دیگر داعش که لباسی سیاه پوشیده بود و با لهجه انگلیسی صحبت می کرد یک خبرنگار دیگر آمریکایی را نشان داد و گفت سرنوشت او به اقدام بعدی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بستگی دارد. این اقدامی غافلگیر کننده بود زیرا به نظر می رسید هدف داعش برپایی خلافت در بخشهایی از عراق و سوریه است که کنترل آن را به دست گرفته است.  

اما جنگجویان داعش در گفتگوهایی که در چند ماه گذشته با یکی از خبرنگاران رویترز داشتند گفته بودند ابوبکر البغدادی رهبر آنها چند اقدام غافلگیر کننده برای غرب دارد.  

آنها به احتمال اجرای حملاتی بر ضد منافع آمریکا یا حتی به خاک آمریکا با استفاده از هسته های خاموش در اروپا و آمریکا اشاره کرده بودند.  

یکی از آنها گفت :« غرب غافل و احمق است. آنها گمان می کنند ما منتظر می مانیم به ما ویزا بدهند تا برویم و به آنها حمله کنیم. یا فکر می کنند با ظاهر و شکل اسلامی خود به آنها حمله خواهیم کرد.»  

وی اضافه کرد :« آنها فکر می کنند می توانند در این روزها ما را تشخیص دهند. آنها احمق هستند و حتی بیشتر از آن ، نمی دانند که ما می توانیم با هوش خود با روش بازیشان با آنها بازی کنیم. آنها از طریق اشخاصی که ادعا می کنند مسلمان هستند داخل ما نفوذ کرده اند و ما نیز از طریق کسانی که مثل خودشان به نظر می رسند داخل آنها نفوذ کرده ایم.»  

یک جنگجوی دیگر داعش گفت این گروه ابزار عملی برای رسیدن به آمریکا را دارد.  

وی افزود :« هرگاه جنگ به آمریکا کشیده شود برای ما بهتر خواهد بود. این موجب می شود برادران شورشی نیز به ما ملحق شوند. آمریکا موشکهای خود را شلیک خواهد کرد و ما نیز بمبهای خود را منفجر خواهیم کرد. اگر آنها به خاک ما حمله کنند سرزمین آنها در امان نخواهد ماند.»  

بر خلاف القاعده ، داعش در ابتدا تصمیمی برای اجرای حملات بزرگ بر ضد غرب از خود نشان نداده بود.  

آنها از احساس ترسی که وجود داشت برای تقویت سیطره خود بر شهرهای شمالی عراق پس از مقاومت ناچیز ارتش عراق استفاده کردند.  

اما تصاویری که اخیرا منتشر کرده است به ویژه تصویر سربریدن فولی ، به تصاویری که سازمان القاعده درخصوص کشتن نظامیان آمریکایی و سربریدن شهروندان آمریکایی و شیعیان در زمان اشغال عراق توسط آمریکا منتشر کرده بود ، شباهت دارد.

این تصاویر پس از اولین حمله هوایی آمریکا در عراق پس از خروج نیروهای آمریکایی در سال 2011 که برای هدف قرار دادن جنگجویان دولت اسلامی صورت گرفت ، منتشر شد.  

روشن است که داعش اوضاع را وخیم کرده است و می داند مرگ یک آمریکایی با این روش وحشتناک و نشان دادن تصویر یک آمریکایی دیگر زیر دست یک جنگجوی دیگر که رئیس جمهور آمریکا را مسخره می کند ، احتمالا پاسخ انتقام جویانه آمریکا و دست کم حملات هوایی شدیدتری را به دنبال خواهد داشت.  

شاید داعش از این روش برای خوب نشان دادن روش جهادی خود و جلب طرفدار و بالا بردن جایگاه خود در میان تندروهای جهان اسلام استفاده کرده است تا به آمریکای «کافر» دست پیدا کند.  

ویدئویی دیگر نیز وجود دارد که احتمالا بسیار پرمعنا تر است و کمی پیش از ویدئوی سر بریدن فولی منتشر شد که در آن فولی با لباسی نارنجی نشان داده می شود که شاید می خواهد به امریکاییها یادآور شود که جنگجویان داعش هنوز از بازداشت نیروهای خود در خلیج گوانتانامو خشمگین هستند. ویدئوی قبلی نشان می دهد داعش برای جنگی بین خلافت دولت اسلامی و آمریکای صلیبی آماده می شود و در آن به تخریب «صلیب آمریکا» تهدید شده است.  

در یکی از این تصاویر یک نظامی آمریکایی پس از ازدست دادن همرزم خود گریه می کند و می توان صدای دعای مسیحی او را شنید.  

پس از پخش این تصاویر بود که هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق کمک جامعه بین المللی را برای مقابله با سازمان داعش خواستار شد.  

اما آمریکا و قدرتهای غربی دیگر ، شاید درحال حاضر بیشتر توجه خود را به افراد مسلح سنی در شمال عراق معطوف کرده اند تا به آنچه که ممکن است آنها در خارج انجام دهند.  

درحال حاضر این گروه می تواند برای اجرای تهدیدات خود از صدها نفر اگر نگوییم هزاران نفر ، از خارجیهایی که گذرنامه های غربی دارند و می تواند آنها را از روند بازرسیهای دقیق مصون نگه دارد کمک بگیرند مانند مردی که به زبان انگلیسی و با لهجه کشور انگلیس صحبت می کرد و به نظر می رسد او فولی را کشت.  

مسرور البرزانی رئیس شورای امنیت ملی در منطقه کردستان عراق اخیرا در باره هسته های خاموش دولت اسلامی در این منطقه نیمه مستقل در شمال عراق ابراز نگرانی کرده بود.  

وی گفت :« بسیاری از اعضای (دولت اسلامی) از خارج می آیند ، آنها از اروپا ، آمریکا ، خاورمیانه و از سراسر جهان می آیند.»  

وی اضافه کرد :« در بین آنها کسانی هستند که در درگیریهای عراق و سوریه نخواهند مرد. بسیاری از آنها به کشورهای خود باز خواهند گشت و شاید رهبران یا اعضای گروههای تروریستی شوند و شاید در واقع خطری بزرگتر برای کشورهای خود شوند.»  

کشورهای غربی این مسئله را به خوبی می دانند ، اتریش روز چهارشنبه نه نفر را به اتهام تصمیم برای پیوستن به جنگجویان اسلامگرا در سوریه بازداشت کرد اما آیا طرحی برای مقابله با این مسئله تدوین کرده است؟

فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس گفت :« به خوبی می دانیم که شمار زیادی از شهروندان انگلیسی در جنایات وحشتناک و شاید در ارتکاب اقدامات وحشیانه و در جهاد به همراه داعش یا سازمانهای تندرو دیگر دست دارند.»  

وی افزود :« فکر نمی کنم این ویدئو چیزی را تغییر دهد. این تنها هوشیاری را درباره وضع بسیار خطرناکی که از چند ماه پیش با آن روبرو هستیم بیشتر می کند.»  

جمال خاشقجی کارشناس امور القاعده که با اسامه بن لادن نیز دیدار داشته است گفت :« شاید تاکنون هشدار و نگرانی امنیتی مانعی برابر دولت اسلامی برای اجرای حملات خود بر ضد اهداف غربی بوده است.»  

اما وی گفت اگر شرایط مناسب برای آنها فراهم شود برای اجرای چنین حملاتی تردید نخواهند کرد.  

وی اضافه کرد :« اگر امکان اجرای حمله ای انتحاری در میدان تایمز برای آنها فراهم شود عصر همان روز آن را اجرا خواهند کرد. آنچه مانع آنها می شود تدابیر امنیتی است.»  

وی گفت :« اما ما باید بدانیم آنها همه ما را هدف قرار خواهند داد. اگر بتوانند حمله ای تروریستی در ریاض یا در نیویورک و یا در لندن انجام دهند حتما انجام خواهند داد.»

جدید ترین مطالب سایت