لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حذف درآمد روزانه یک میلیارد دلاری داعش

یک اندیشکده آمریکایی به اوباما پیشنهاد داده است که بهترین راه برای ضربه زدن به داعش، ایجاد اختلال در جریان پولی و منابع مالی این گروه تروریستی است. طی تحقیقات این اندیشکده درآمد روزانه داعش یک میلیارد دلار در روز است.

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یک اندیشکده آمریکایی به اوباما پیشنهاد می دهد که بهترین راه برای ضربه زدن به داعش ایجاد اختلال در جریان پولی و منابع مالی این گروه تروریستی است.

 اندیشکده «رند» در گزارشی به قلم «پاتریک جانسون» و «بنیامین باهنی» به بررسی بحران کنونی عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش پرداخته است.

حذف درآمد روزانه یک میلیارد دلاری داعش

در این مقاله آمده است در حال حاضر گروه تروریستی داعش از توانمندی های مالی بسیاری برخوردار است و از آنجا که خشونت ها و حملات تروریستی این گروه ارتباط مستقیمی با توانایی های مالی آنها دارد، لذا می توان از طریق انجام اقداماتی قدرت مالی این گروه را تا حد زیادی تضعیف کرد.

در ادامه آمده است آمریکا در این جهت اقدامات محدودی را ترتیب داده است و ممکن است در هفته ها و ماه های آینده نیز شاهد برخی اقدامات دیگر باشیم، اما این اقدامات تنها می توانند تا حدی این گروه را تضعیف کند و منجر به شکست کامل آنها نخواهد شد.

■ گروه تروریستی داعش از توانمندی های استراتژیکی و مالی بسیار بالایی برخوردار است ■

زمانی که دولت اسلامی عراق و شام موسوم به (داعش) در ماه گذشته از بیابان های شرقی کشور سوریه به دومین شهر بزرگ عراق هجوم برد، تصویری از قرن هشتم میلادی و درست زمانی که غارتگران اسلامگرا کافران را شتاب زده اعدام می کردند و همزمان با پیشروی های خود به غارت و چپاول می پرداختند، در ذهن ها تداعی شد.

اما در زیر ظاهر وحشتناک داعش چیزی بسیار مدرن تر و مزورانه تری پنهان شده است.

همانطور که گزارش سالانه اخیر گروه تروریستی داعش نیز نشان می دهد، این گروه بسیار کارکشته، پیشرفته، استراتژیک و از لحاظ مالی نیز بسیار توانمند است و در حال شکل دهی به سازمانی است که می تواند سال ها دوام داشته باشد.

در حال حاضر داعش روزانه بیش از یک میلیون درآمد دارد و اکنون ثروتمندترین گروه تروریستی در دنیا محسوب می شود.

■ آمریکا تمایلی برای انجام عملیات های نظامی و زمینی در عراق ندارد ■

علیرغم درخواست اعضا جنگ طلب کنگره آمریکا مبنی بر انجام حملات گسترده تر، در حال حاضر تنها چندگزینه منطقی پیش روی آمریکا وجود دارد.

در واقع آمریکا هیچ تمایلی برای انجام حملات و عملیات های نظامی زمینی در عراق ندارد.

اوباما رئیس جمهوری آمریکا مجوز برخی مداخله های محدود در این زمینه از جمله حملات هوایی و ارائه کمک های بشردوستانه را صادر کرده است.

اما این اقدامات اگرچه ممکن است موجب محدود کردن و جلوگیری از پیشروی های بیشتر داعش شود، مسلماً آنها را شکست نخواهد داد.

■ تضعیف توانایی های مالی داعش در شکست این گروه تروریستی بسیار تأثیرگذار است ■

تنها عراقی ها و کردها هستند که می توانند کشور خود را دوباره احیا کنند، اما در این میان گزینه هایی به منظور انجام اقدامات غیرنظامی برای مبارزه با داعش نیز وجود دارد.

در حال حاضر توانایی های مالی داعش ارتباط مستقیمی با خشونت های این گروه دارد و با انجام اقداماتی می توان توانایی مالی داعش را تا حد بسیاری تضعیف نمود.

آمریکا در اولین اقدام در این زمینه می تواند یک تیم متخصص از کارشناسان خود را برای کمک به نیروهای عراقی و کردهای این کشور اعزام نماید تا از این طریق اطلاعات مالی مورد نیاز برای برنامه ریزی عملیات نظامی علیه عناصر اصلی داعش به دست آید.

تمرکز و هدف قرار دادن حسابدارن مالی داعش، تجارت نفت و دارایی های نقدی این گروه می تواند موجب مختل شدن درآمدزایی و امور مالی آنها شود و از طرفی نیز اطلاعات بیشتری را در مورد تعاملات و عملکردهای داخلی این گروه در اختیار ما قرار دهد.

جدید ترین مطالب سایت