لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روحانی: لازم باشد، مذاکرات را خودم هدایت می کنم

رئیس جمهور با بیان این  که «مذاکرات جز مواردی است که شخصاً  و به طور منظم آن را دنبال می کنم و حتی لازم باشد هدایت خواهم کرد» تصریح کرد: ما در این زمینه فعال هستیم و می خواهیم مذاکرات به نتیجه برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان در نشست توسعه و سرمایه  گذاری  استان اردبیل گفت: از آمریکا و رژیم صهیونیستی بگذریم؛ می خواهیم با دنیا تعامل سازنده و خوب داشته باشیم که رهبری هم برآن ها تأکید دارند، پس این موضوع تصمیم دولت به تنهایی نیست، بلکه تصمیم نظام است.

روحانی: لازم باشد، مذاکرات را خودم هدایت می کنم

روحانی تاکید کرد: پس می خواهیم تعامل  خود را با کشورهای همسایه، منطقه و کشورهای اروپایی وغیراروپایی بهتر کنیم و ان  شاالله آثار آن را امسال مشاهده خواهیم کرد؛ زیرا از دیدارهای حاشیه اجلاس شانگ های امروز شاهد ثمراتی هستیم و شرایط درحال بهبود است، پس ما مصمم به تعامل با دنیا در حوزه سیاست خارجی هستیم.

وی به مسئله هسته  ای و موضوع تحریم ها اشاره کرد و گفت: ما توانسته ایم بخش هایی از پایه های تحریم را سست کنیم و شاهد تفاوت هایی در حوزه کشتیرانی، بیمه ، خودرو، پتروشیمی و تعاملات بانکی هستیم که باید این مسیر را ادامه دهیم.

روحانی با تأکید بر این  که «در موضوع هسته  ای باید مذاکره را جدی انجام دهیم» گفت: بهترین کارشناسان را برای این کار انتخاب کرده  ایم و افرادی که در تیم مذاکره کننده ما حضور دارند، جزو بهترین کارشناسان دیپلماسی این کشورند.

رئیس  جمهور با بیان این  که «مذاکرات جزو مواردی است که شخصاً  و به طور منظم آن را دنبال می کنم و حتی لازم باشد، هدایت خواهم کرد» تصریح کرد: ما در این زمینه کاملاً  فعال هستیم و می خواهیم مذاکرات به نتیجه برسد، البته هر کشوری که با خارج مذاکره می کند باید حواسش جمع منافع ملی خودش و حقوق مردمش باشد.

دکتر حسن روحانی تاکید کرد: همان  طور که در انتخابات قول داده ام، هدف  ما این است که هم سانتریفیوژها بچرخد و هم زندگی مردم. یعنی هم حقوق هسته  ای  ما تأمین شود و هم تحریم های نا به جا برداشته شود .پس اگر طرف مذاکره کننده نیز همین اراده را داشته باشد به نتیجه خواهیم رسید، زیرا تحریم به نفع هیچ  کس نیست.

روحانی با اشاره به این  که «درمذاکراتی که با سران بسیاری از کشورها داشته  ام آن ها هم معتقدند، تحریم به نفع هیچ  کس نیست و تحریم ها را ظالمانه می دانند» گفت: حتی یکی از مقامات اروپایی تندتر از من تحریم ها را ضد بشری و غلط دانسته است. پس تحریم به ضرر همه است؛ زیرا اکنون روشن شده است، ما در زمینه هسته  ای شفاف هستیم و  درپی فعالیت صلح  آمیز می رویم؛ بنابراین به کارآفرینان اطمینان می دهم دولت در این زمینه با جدیت گام های درست خود را بردارد.

وی با بیان این  که «فعالیت اقتصادی باید به دوش کارآفرینان قرار بگیرد» تاکید کرد: دولت باید زمینه های لازم را برای فعالیت کارآفرینان فراهم آورد.

وی با اشاره به مشکلات فراوانی که دولت در آغاز کارش با آن مواجه بود، گفت: شرایط تورم هر ماه و گاهی هر روز و حتی گاهی هر ساعت با افزایش رو به رو می شد.

وی با تأکید بر این  که «در ابهام و تاریکی، سرمایه  گذاری بسیار سخت است» افزود: لازم بود که فضای اقتصادی کشور را شفاف کنیم تا سرمایه  گذاران قدرت پیش  بینی داشته باشند، زیرا  قدرت عدم پیش  بینی در زندگی یکی از بلاهای بسیار بزرگ است و عدم اعتماد بسیار مشکل  آفرین خواهد بود. به ویژه این  که کارآفرینان نسبت به یک دولت بی  اعتماد شوند.

رئیس  جمهور با بیان این  که «سرمایه  گذاری در امنیت و ثبات و اعتماد قابل قبول نسبت به آینده امکان  پذیر است» خاطرنشان کرد: همه تلاش ما در طول یکسال این بوده است که آرامش را به حوزه اقتصاد بیاوریم و مسیر روشن و همواری در اختیار کارآفرینان قرار دهیم.

دکتر روحانی گفت: فکر می کنم موفقیت ما در حوزه تورم قابل قبول بوده باشد؛ زیرا شاهدیم تورم نقطه به نقطه به چهارده درصد رسیده است و وعده هایی که به مردم داده ایم عملی شده و حتی کمی جلوتر هستیم چون همواره تأکید داشته  ام بدون مشورت با صاحب نظران قولی به مردم ندهم.

دکتر حسن روحانی با اشاره به این  که «امسال به مردم قول داده بودیم تورم دوازده ماهه در اسفندماه به 25 درصد برسد» گفت: امسال ان  شاالله تورم زیر 20 درصد را تجربه خواهیم کرد.

روحانی با بیان این  که «حرکت در روند کاهش تورم به طور مستمر تا رسیدن به تورم تک رقمی قول ما به مردم است» افزود: تلاش ما این است تا پایان سال نودو پنج ان شاالله تورم را یک رقمی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت خروج از رکود گفت:  بالا بردن پایه پولی کار آسانی است و یک دستور می خواهد که قبلی ها آن را انجام داده اند و 40 هزار میلیارد تومان پایه پولی را برای مسکن بالا بردند اما مشکل به این شکل حل نمی شود و باید حواس مان باشد حرکت پایه پولی ما حساب شده و متعادل باشد.

وی با بیان این  که «خروج ازرکود همراه با کاهش تورم کار بسیار سختی است» تصریح کرد:  رشد منفی 8/ 6 درصد درسال 91 به منفی 1/1 درصد در سال 92 رسیده است و این نشان می دهد حرکت ما به سمت مهار رکود بوده است و همه برنامه ریزی های ما بر این مبناست که پایان امسال رشد اقتصادی مان مثبت باشد.

رئیس  جمهور با بیان این  که «خروج ازرکود کار بسیار سختی است» گفت: برای خروج از رکود بسیاری دست بردن به بانک مرکزی را به من توصیه کردند اما من از بانک مرکزی ، پول و خزانه بانک مرکزی می ترسم چون در تاریخ دیده ام هرکس به آن دستبرده است دستش سوخته است.

دکتر حسن روحانی در ادامه به اهمیت وضعیت بانک ها در حوزه اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: بانک های ما توانمند نیستند و با مسائلی از جمله معوقات بانکی روبروهستند که به ناچار قوه قضاییه هم وارد عمل شد.

 روحانی همچنین برخی مدیران بانک ها شجاعت مدیریتی لازم را ندارند؛ پس باید به بانک ها کمک کنیم، البته دولت هم یکی از بدهکاران معوق به بانک هاست و در لایحه خروج ازرکود که تقدیم به مجلس کردیم به موضوع تقویت بانک ها توجه شده است؛ همچنین با توجه به این  که بخشی از پیمانکاران به بانک بدهکار و از دولت طلبکار هستند راه حل هایی برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است.

وی به اهمیت حوزه روابط خارجی و تأثیر آن برعملکرد سرمایه گذاران و کارآفرینان اشاره کرد و افزود: روابط خارجی باید از چارچوب هایی پیروی کند که همه آن را بدانند و تعامل ها باید کاملاًٌ واضح و روشن شود.

دکتر روحانی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری وتأکیدشان بر تعامل با دنیا اظهار کرد: یکی از اصول دولت تعامل سازنده با دنیاست البته موضوع رژیم صهیونیستی بحث دیگر است،زیرا مشروعیت  اش را به رسمیت نمی شناسیم و با آمریکا هم مشکلات فراوانی داریم، اما همان  طور که رهبری فرمودند، باید تخاصم را کنار بگذارند چون تعامل با تخاصم جور در نمی آید.

روحانی در پایان سخنان خود نیز به طرح هایی که باید به استان اردبیل پیگیری شود اشاره کرد و گفت:  طرح های استان اردبیل از جمله در مورد راه  آهن میانه به اردبیل، آبیاری پیشرفته، شناسایی معادن ، گردش گری و صنعت همگی مورد توجه دولت است و دولت اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهد داد؛ کارآفرینان نیز باید سهم خود را انجام دهند و فعال شوند تا ان شاالله اردبیلی آبادتر و با نشاط تر را شاهد باشیم.

جدید ترین مطالب سایت