فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

«مردم، هفته آینده کاهش قیمت لبنیات را حس می کنند»

معاون کالاهای مصرفی و خدمات توزیعی سازمان حمایت از مصرف کننده، از مهلت یک هفته ای به صنایع متخلف لبنی برای بازگشت به قیمت های مصوب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علیرضا رفیعی درباره نظارت سازمان حمایت بر قیمت برخی محصولات لبنی که افزایش بی رویه داشته است، گفت: با توجه به افزایش هزینه دامداران برای تولید شیر خام از ابتدای امسال قرار بود این درخواست بررسی شود که با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها و توقف قیمت ها تا پایان خرداد مواجه شد.

وی افزود: در عین حال، این قول به دامداران داده شد که اگر ضرر فراوانی متحمل شدند، در قالب یک سلسله مشوق ها، مانند دریافت یارانه نقدی یا سرشکن شدن افزایش قیمت در دوره های بعد، لحاظ شود.

به گفته رفیعی در نهایت در جلسه ستاد تنظیم بازار قرار شد، تا از ابتدای تیرماه، قیمت شیر خام از 1110 تومان در هر کیلو، به قیمت 1440 تومان افزایش یابد، یعنی در مرحله دوم هدفمندی قیمت شیر خام 30 درصد افزایش شد.

معاون کالاهای مصرفی و خدمات توزیعی سازمان حمایت از مصرف کننده به این نکته اشاره کرد که طبق محاسبات کارخانجات لبنی با افزایش قیمت شیر خام 21 درصد در قیمت تمام شده تأثیر داشته که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، افزایش دستمزد نیروی انسانی و هزینه بسته بندی، تولیدکنندگان لبنی معتقد بودند که باید این محصولات 34 درصد افزایش قیمت داشته باشد.

وی گفت:  با این حال، «سازمان حمایت از مصرف  کننده» و «ستاد تنظیم بازار»، زیر بار این میزان افزایش نرفت و در نهایت، از تیرماه با توافق رئیس انجمن صنایع لبنی قرار شد 15 درصد افزایش قیمت اعمال شود.

رفیعی در پاسخ به اینکه گزارش های میدانی از بازار حاکی از آن است که برخی برندهای لبنی، افزایشی بیش از این رقم داشته  اند و حتی شیر کم  چرب را به قیمت شیر پرچرب می  فروشند، گفت: با کارخانه های متخلف جلسه داشته ایم و تذکرات لازم داده شده و برخی تولیدکنندگان متخلف که قیمتی بالاتر از مصوب را روی محصولات درج کرده اند، تعهد داده اند که تا هفته آینده قیمت ها را پائین بکشند و مردم باید هفته آینده کاهش قیمت را در بازار احساس کنند.

بنابر تاکید این مسئول در وزارت صنعت، در عین حال به علت مطرح شدن بحث روغن پالم در محصولات لبنی پرچرب، برخی کارخانجات سود ناشی از فروش این محصول را روی محصولات کم چرب سرشکن کرده و تقریبا قیمت محصولات پر چرب و کم چرب را یکسان در نظر گرفته اند که باید اصلاح شود وگرنه تخلف محسوب می شود.

جدید ترین مطالب سایت