لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

وقتی ساحر در سحرش گرفتار می شود

مقامات آمریکایی در یک هفته اخیر و پس از کشته شدن «جیمز فولی» خبرنگار اهل این کشور به دست گروه های تکفیری، حملات لفظی خود علیه تروریست ها را افزایش داده و از احتمال گسترش اقدامات نظامی در خاورمیانه خبر داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پیش از این هم سرویس های اطلاعاتی آمریکا و دیگر کشورهای غربی از احتمال بازگشت اتباع خود که برای پیوستن به گروه های تروریستی به سوریه و عراق رفته بودند، ابراز نگرانی کرده اند.

این در حالی است که کارشناسان و صاحبنظران عراقی با تاکید بر اینکه سحر داعش بر ساحرش یعنی آمریکا بازگشته است، تاکید کردند که داعش هم اکنون از کنترل آمریکا خارج و به تهدیدی علیه منافعش در منطقه تبدیل شده است.

وقتی ساحر در سحرش گرفتار می شود

کارشناسان و صاحبنظران امور عراق بر این باورند تغییر موضع آمریکا در قبال گروه تکفیری «داعش» در عراق بیانگر این امر است که سحر داعش بر ساحران آن برگشته است.

این کارشناسان می گویند: آمریکایی که زمانی از این گروه تکفیری برای تحقق اهدافش حمایت کرد و به آن پر و بال داد، هم اکنون توان کنترل آن را ندارد که بیانگر تغییر اوضاع به زیان این کشور در منطقه است.

الجبوری کارشناس امور امنیتی عرا ق دراین باره گفت : آمریکا پس از کشته شدن خبرنگارش به دست گروه تکفیری داعش و تهدید آنها به کشتن خبرنگار دیگر، هم اکنون تحت فشار افکار عمومی آمریکاست تا اقدامی فوری و سریع جهت پایان دادن به جنایات این رژیم اتخاذ کند و به موجودیت آنها پایان دهد، چون اکنون بیم و هراس هایی در آمریکا و غرب و همچنین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از افزایش قدرت و امکانات داعش احساس می شود و همه داده های موجود نشان می دهد که باید به موجودیت این گروه پایان داده شود، آن هم پس از آنکه سحر جادوگر بر وی برگشت و آمریکایی که زمانی القاعده را تشکیل داده و در دام آن گرفتار آمده بود، هم اکنون در دام داعشی که خود آن را ساخته، گرفتار آمده است.داعش ساخته و پرداخته آمریکاست که از کنترلش خارج شده است.

یک افسر سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) نیز می گوید یقین دارد که هسته های خاموش گروه تروریستی «داعش» در آمریکا حضور دارند و ممکن است دست به اقدامات تروریستی بزنند.

شبکه «سی ان ان» هم روز پنج شنبه به نقل از یک مقام اطلاعاتی آمریکا که نامش افشا نشده مدعی شد که نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه هسته ای خاموش «داعش» اکنون در اروپا حضور دارند و ممکن است سفارتخانه ها و دیگر منافع آمریکا در اروپا را هدف قرار دهند.

اما «باب بائر» افسر سابق سیا در واکنش به این گزارش، به سی ان ان گفت که مطمئن است که حضور هسته های خاموش داعش تنها به اروپا محدود نیست و اعضای این گروه همین الان هم در آمریکا حضور دارند.

دو هفته قبل نیز انتشار تصویری از فردی که در کنار کاخ سفید ایستاده و عکسی از پرچم داعش را در صفحه تلفن همراه خود قرار داده، جنجال زیادی به راه انداخت.

خبرگزاری رویترز نیز دو روز قبل با اشاره به مرگ «رابرت فولی»، گزارش داد که تروریست ها «داعش» اکنون جبهه جدیدی را علیه آمریکا و غرب گشوده اند.

وقتی ساحر در سحرش گرفتار می شود

این خبرگزاری مدعی شد که اعضای داعش در تماس هایی که با خبرنگارش داشته اند، از برنامه ریزی «ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروه برای انجام حملاتی در خاک کشورهای غربی خبر داده اند.

یکی از اعضای داعش به رویترز گفته است: «غربی ها احمق و نادان هستند. آن ها تصور می کنند که ما منتظر می مانیم تا به ما ویزا بدهند تا برویم به آن ها حمله کنیم. یا فکر می کنند که ما با همین ظاهر و حتی با لباس های الانمان به آن ها حمله می کنیم.»

وی می افزاید: «آن ها نادان هستند و نمی دانند که ما می توانیم همان بازی اطلاعاتی آن ها را پیاده کنیم. آن ها با کسانی که خود را به شکل مسلمان ها درآورده اند، میان ما نفوذ کرده اند، ما هم با کسانی شبیه به خودشان میان آن ها نفوذ کرده ایم.»

تحلیلگران می گویند اف بی آی در حال حاضر حدود 100 تبعه آمریکا را که برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه سفر کرده اند، تحت نظر دارد. گفته می شود چندین هزار تبعه اروپایی نیز برای نبرد، به سوریه و عراق سفر کرده اند.

گروگانگیری «جیمز فولی»؛ از روایت  رسانه ها تا واقعیت

طی دوسالی که از ناپدید شدن «جیمز فولی» عکاس-خبرنگار آمریکایی می گذشت، رسانه های متعدد غربی روایت های متعددی را در رابطه با سرنوشت وی و نحوه ربایش او منتشر کردند. او هفته گذشته بار دیگر خبرساز شد.

وقتی ساحر در سحرش گرفتار می شود

دو سال پیش در 22 نوامبر 2012، درست روز شکرگزاری، خودروی حامل جیمز فولی عکاس خبرنگار مستقل 38 ساله آمریکایی که با گلوبال پست همکاری می کرد، در شمال غرب سوریه درحالیکه به سمت مرز ترکیه در حرکت بود متوقف می شود. مردان کلاشنیکف به دست، با شلیک چند تیرهوایی وی را به پیاده شدن از خودرو مجبور میکنند. این آخرین تصویر از جیمز فولی پیش از ربوده شدنش است.

اگر گزارشات مربوط به ناپدید شدن جیمز فولی در دو سال گذشته را مرور کنیم، رسانه های غربی یکصدا به نقل از منابع به گفته آنها معتبر و اسناد بسیار محرمانه تاکید دارند که جیمز در زندانهای دمشق (یا حومه) و تحت نظارت دولت سوریه نگه داری می شود. با اینحال روز چهارشنبه، پس از دوسال بی خبری کامل، تصویر جیمز فولی در ویدئوی هولناک منتشر شده توسط تروریست های داعش مشاهده شد. ویدئویی که اعتبارش در فردای روز انتشار توسط کاخ سفید تایید شد.

در دو سال گذشته سوریه خطرناکترین کشور برای خبرنگاران بوده، بنابر گزارش CPJ کمیته حمایت از خبرنگاران، دستکم 69 خبرنگار هنگام پوشش خبری درگیریها در سوریه کشته شدند، بیش از 80 خبرنگار دزدیده شده اند و حدود 20 خبرنگار بومی و بین المللی نیز در سوریه ناپدید شده اند که گمان می رود تعداد زیادی از آنها در گروگان تروریست های داعش باشند.

وقتی ساحر در سحرش گرفتار می شود

ربودن خبرنگاران و کشتن آن ها در میان گروه های تندرو همچون القاعده و طالبان بی سابقه نیست. بخاطر بیاوریم در فوریه 2002 «دانیل پیرل» خبرنگار وال استریت ژورنال و مسئول دفتر جنوب آسیا، توسط شبه نظامیان پاکستانی ربوده و در اقدامی مشابه از مرگ او بعنوان یک پیام بسیار خشن ویدئویی از سوی القاعده پاکستان به ایالات متحده استفاده شد.

وقتی ساحر در سحرش گرفتار می شود

پس ازانتشار ویدئوی قتل جیمز فولی، 20 اوت، «جان کربی» دریادار دوم و سخنگوی وزارت دفاع آمریکا طی بیانیه ای از تلاش های اخیر ایالات متحده در راستای نجات شهروندان خود پرده برمی دارد و عنوان می کند ، ایالات متحده در عملیات نجات اخیر خود، تلاش کرد تعدادی از شهروندان آمریکا که در سوریه توسط داعش گروگان گرفته شده اند را آزاد کند. این عملیات که نیروهای زمینی و هوایی درآن شرکت داشتند بر شبکه گروگانگیر درون داعش تمرکز داشت متاسفانه این ماموریت موفقیت آمیز نبود چون گروگان ها در زمان عملیات در محل هدف نبودند.»

بیانیه پنتاگون تایید می کند که مقامات ایالات متحده بر اینکه جیمز فولی بدست داعش ربوده شده آگاهی کامل دارند.

از طرفی اینترنشنال بیزنس تایمز، 20 اوت طی گزارشی به نقل از منابع سوری که پیش از این در زمینه نجات خبرنگاران ربوده شده در سوریه فعالیت می کردند می نویسد جیمز فولی توسط تیپ داوود که با نام «جیش المجاهدین» نیز شناخته می شود ربوده شد؛ گروهی که در ابتدا با مخالفین «میانه رو» در سوریه مانند ارتش آزاد همگام بود ولی ماه گذشته در گروهی 1000 نفری در کاروانی با بیش از صد خودرو به رقه سوریه وارد شد و به داعش پیوست، این گروه فولی را به عنوان «نشان وفاداری» به گروه تروریستی داعش تقدیم کرده است. با این حال طی دو سال اسارت فولی، اثری از این اطلاعات در رسانه های پرمخاطبی که با استناد به منابع معتبرشان ادعای نگهداری از وی در زندانهای دولت سوریه را مطرح کردند دیده نمی شود.

بالبونی که در بررسی های اولیه ادعای نادرست بازداشت جیمز فولی توسط دولت سوریه را مطرح کرد می گوید «از افشای این اطلاعات به درخواست خانواده فولی و با مشاوره مقاماتی که برای حفاظت از جیم همکاری می کردند، جلوگیری کردیم.»

جدید ترین مطالب سایت