لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پرونده عرسال در مرز رسوایی/«گزینه خونین» النصره؛ تهدیدجان ۲۹ گروگان لبنانی

روزنامه السفیر لبنان، خواستار شروع تحقیقات نظامی در پرونده شهرک عرسال شد.این روزنامه معتقد است، این پرونده، با افزایش روز افزون سئوالات، درحال تبدیل به یک رسوایی است. عاملان حمله به سفارت ایران در لبنان، در منطقه مرزی عرسال کشته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه لبنانی السفیر در شماره روز جمعه خود با اشاره به اینکه ماجرای مفقود شدن نظامیان و نیروهای امنیتی لبنان در جریان حمله گروه های تروریستی تکفیری به ویژه داعش و جبهه النصره به شهرک عرسال در نزدیک مرزهای سوریه وارد چهارمین هفته متوالی خود شده است، خواستار تشکیل کمیته ای برای تحقیقات نظامی در خصوص این پرونده شد.

بر اساس این گزارش، السفیر با بیان اینکه لبنان 90 روز است رئیس جمهور ندارد، نوشت: دولت لبنان به سئوالات سیاسی در خصوص پرونده شهرک عرسال جوابی ندارد؛ به ویژه اینکه مقصرها و یا اهمال کاران در این پرونده باید محاکمه و مجازات شوند و پرونده، با افزایش روز افزون سئوالات درحال تبدیل به یک رسوایی، سیاسی، اخلاقی و قضایی است.

السفیر در ادامه گزارش خود، می افزاید: تاکنون آمارهای متفاوتی از شمار ناپدیدشدگان نیروهای ارتش و پلیس امنیت داخلی و آزاد شده ها، ارائه شده و برخی از این افراد را ربوده شدگان، اسرا و مفقودشدگان خوانده اند و اخیرا هم گفته می شود، برخی داوطلبانه به گروه های تروریستی تکفیری، پیوسته اند.

السفیردرپایان نوشت: سئوالاتی  از قبیل حدود مسئولیت ها و وظایف نیروهای نظامی لبنان در اتفاقات مرزهای سوریه و لبنان، بازسازی اعتقاد ملی به نبرد با دشمن و مسائل مهمی مانند پناهجویان، مرزها، امنیت، سیاست و دیپلماسی

اقدامات حمایتی، اطلاعات امنیتی و نظامی و دیگر سئوالات و مسائل، ایجاب می کند یک کمیته تحقیقات نظامی تشکیل شود تا ضمن روشن شدن جواب آنها، مسئولیت ها برای تضمین امنیت و ثبات لبنان و جلوگیری از خطرها و تهدیدهای مستمر مرزی از سوی رژیم صهیونیستی  و گروه های تکفیری مشخص شود.

هلاکت عاملان سفارت ایران در لبنان

منابع امنیتی تاکید کردند، شماری از عناصر گروهک موسوم به «گردان های عبدالله عزام» و عاملان سفارت ایران در لبنان، اخیراً در درگیری های منطقه مرزی «عرسال» کشته شدند.

بر اساس این گزارش به نقل از روزنامه عربستانی «الوطن»، منابع امنیتی از درگیری های عرسال و کشته شدن گروهی از عناصر «گردان های عبدالله عزام» خبر دادند.

پرونده عرسال در مرز رسوایی/«گزینه خونین» النصره؛ تهدیدجان ۲۹ گروگان لبنانی

این گروهک عامل انفجارهای لبنان از جمله، انفجار مقابل سفارت ایران در بیروت است.

بر اساس این گزارش، این گروه از عناصر گروهک «عبدالله عزام» بر اثر سقوط خمپاره ارتش لبنان در منطقه مرزی عرسال کشته شدند.

از طرفی دیگر پایگاه خبری تلویزیون «المستقبل»، نیز به نقل از «نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان اعلام کرد: مذاکرات و فعالیت ها به منظور آزادی گروگان های ارتش و نیروهای امنیتی از چنگ افراد مسلح جبهه النصر و داعش سری و مخفیانه است.

المشنوق با بیان اینکه به همراه «اشرف ریفی» وزیر دادگستری پرونده گروگان های ارتش و نیروهای امنیتی را دنبال می کنند، تاکید کرد، آنچه درباره شروط افراد مسلح برای آزادی گروگان ها مطرح می شود، عاری از صحت است.

پرونده عرسال در مرز رسوایی/«گزینه خونین» النصره؛ تهدیدجان ۲۹ گروگان لبنانی

تهدیدجان 29 گروگان لبنانی

گروه تروریستی تکفیری "جبهه النصره "، با طرد شیوخ سلفی هیئت علمای مسلمان که مسئولیت میانجیگری بین آنها با ارتش و دولت لبنان را  برعهده گرفته اند،  تهدید کرد، اگر به همه مطالبات آن پاسخ داده نشود، نظامیان مفقود شده را که در اختیاردارد، می کشد.

بر اساس این گزارش به نقل از ایرنا، روزنامه لبنانی الاخبار در شماره روز جمعه خود به انتخاب «گزینه خونین»، از سوی گروه جبهه النصره اشاره کرد و افزود: میانجیگیری برای آزادی نظامیان ربوده شده به بن بست رسیده است و گروه النصره که ادعا می شد در گفتگوها نسبت به داعش نرمتر باشد، تصمیم گرفته برای وادار کردن دولت لبنان به تحقق مطالباتش، گزینه خونین را روی میز قرار دهد.

این گروه تروریستی تکفیری تهدید کرده است، اگر دولت لبنان به مطالباتش پاسخی مثبت ندهد، 29  نظامی لبنانی در اختیار خود را در مدت 48 ساعت و یکی بعداز دیگری می کشد.

الاخبار نوشت، گروه جبهه النصره تصمیم دارد در ساعات آینده یک نوار ویدئویی منتشر کند که نظامیان لبنانی خواستار پاسخ مثبت دولت لبنان به مطالبات این گروه می شوند و گرنه در 48 ساعت کشته خواهند شد.

این روزنامه به نقل از منابع نزدیک به گروه جبهه النصره، افزود: سرکردگان النصره مدعی اند، هدف از تاخیر مذاکرات، خریدن زمان برای حزب الله است تا زمینه نبرد نهایی را برای نابودی کامل این گروه در منطقه القلمون  فراهم کند.

براساس این گزارش، گروه تروریستی تکفیری النصره، هیئت علمای مسلمان را از بلندی های عرسال بیرون کرده زیرا، "ابومالک التلی" سرکرده آن را درمنطقه القلمون، در تحقق مطالبات این گروه ناتوان یافته است.

جدید ترین مطالب سایت