فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شمارش معکوس برای بحران بزرگ؛ اسارت ۱۰ چترباز روس در اوکراین

دستگاه امنیتی اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد ارتش در شرق این کشور ده چترباز روس را در خاک اوکراین به اسارت گرفته است و در حال بازجویی از آنها در بخشی از تحقیقاتی جنایی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دستگاه امنیتی اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد نظامیانی از هنگ سیصد و سی و یکم لشکر نود و هشت هوابرد مستقر در مرکز روسیه نزدیک روستایی اوکراینی در حدود 50 کیلومتری جنوب شرقی دونتسک به اسارت گرفته شدند.

در این بیانیه آمده است :« نظامیان روس با اسناد شخصی و سلاح بازداشت شده اند».

در ادامه این بیانیه آمده است :« بازجویان تحقیقاتی جنایی را در خصوص عبور غیر قانونی شهروندان مسلح روسیه از مرز آغاز کردند ».

والری گلتی وزیر دفاع اوکراین گفت این نظامیان روز دوشنبه بازداشت شدند.

وزیر دفاع اوکراین شامگاه دوشنبه در صفحه فیس بوک خود نوشت :« نیروهای مسلح اوکراین امروز تعداد زیادی نظامی روس را به اسارت گرفتند ».

وی افزود :« آنها به طور رسمی در تمریناتی در نقاط مختلف روسیه به سر می برند. اما در واقع، آنها در تجاوز نظامی علیه اوکراین مشارکت دارند » و خانواده هایشان هیچ چیزی در خصوص سرنوشت واقعی آنها نمی دانند.

وزیر دفاع اوکراین خاطر نشان کرد :« من خطاب به خانواده های نظامیان روس می گویم: فورا دریابید عزیزانتان کجا هستند. آنها را از اوکراین خارج کنید ».

کیف مدت هاست مسکو را به دامن زدن به شورش جدایی طلبانه در شرق اوکراین متهم کرده است اما این نخستین بار است که مقامات اوکراینی مدعی شده اند نظامیانی از ارتش روسیه را به اسارت گرفته اند.

مسکو بارها هر گونه دخالت در شورش در اوکراین را رد کرده و همه شواهد را جعلی خوانده است.

درگیری میان نظامیان روس و اوکراین

دیروز نیز مقامات دولت اوکراین ، از درگیری نظامیان اوکراینی با خودروهای زرهی روسیه که از مرز در حال گذشتن بودند ، خبر دادند. گزارش ها همچنین از درگیری شدید میان نیروهای دولتی و جدایی طلبان طرفدار روسیه در مناطق شرق اوکراین حکایت دارد.

جدید ترین مطالب سایت