فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هفته دولت و رسانه ملی

دوم تا هشتم شهریور هر سال در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت رئیس جمهور محبوب محمدعلی رجایی و نخست وزیر متفکر و دانشمند دکتر محمدجواد باهنر، در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰، «هفته دولت» نامگذاری شده است.

هموطن: درآغازین روز این هفته، مطابق معمول، رئیس جمهور به همراه اعضای هیئت دولت با حضور در حرم مطهر بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی با آرمان های امام راحل (ره) پیمانی دوباره می بندند؛ دکتر روحانی و دولتمردان همراهش نیز در نخستین روز هفتة دولت، همانند رئیسان  جمهور ادوار پیشین، چنین کردند و پس از تجدید میثاق با حضرت امام (ره) با حضور بر سر مزارهای شهیدان رجایی و باهنر، یاد و خاطرة آن بزرگواران را نیز گرامی داشتند.

همواره رسم بر این بوده است که در این هفته هزاران طرح  مختلف (عمرانی، اقتصادی، علمی، پزشکی، دفاعی، ورزشی، فرهنگی و...) با حضور مقامات دولتی به بهره برداری می رسد .

هفتة دولت، که در حقیقت با آغاز به کار دولت نیز مصادف است،  فرصت بسیار مناسبی است تا دولتمردان کشور، در اقدامی فرانمادین برخی از فعالیت های انجام شده و طرح های در دست اجرا و برنامه هایشان را در معرض افکار عمومی بگذارند که البته در این راه، نقش رسانه ها، به ویژه رسانة ملی، انکارناشدنی و بسیار حائز اهمیت است. 

رسانة ملی امسال نیز همانند سال های گذشته تلاش می کند تا همانند دولت های پیشین، خدمات و دستاوردهای دولت یازدهم را آن گونه که شایسته است،  به نمایش بگذارد؛ با نگاه اجمالی به بخش های خبری و سیاسی رسانة ملی می توان دریافت که این دانشگاه عمومی، به تعبیر حضرت امام خمینی(ره)، از هیچ کوششی برای ایفای رسالت واقعی خویش فروگذار نیست.

اعزام خبرنگاران همراه رئیس جمهور و کابینه برای رونمایی از طرح های مختلف، پخش دهها خبر و گزارش و تحلیل و تفسیر و اولویت بخشی به اخبار و رویدادهای ویژة هفتة دولت در کنداکتورهای بخش های مختلف خبری رسانة ملی، به ویژه شبکة بین المللی خبر، نشان از استراتژی صحیح سازمان در واقع نمایی و برجسته سازی اخبار این هفته است.

البته اختصاص زمانی ویژه به اخبار قوة مجریه در رسانة ملی و انعکاس رویدادهای دولت مختص هفتة دولت نیست و همواره چنین بوده است چون حوزة کاری این قوه درمقایسه با دو قوة دیگر و همچنین سایر نهادهای غیردولتی، گسترده  تر است بنابراین چنین موضوعی منطقی به نظر می رسد و رسانة ملی نیز در ایفای نقش عمومی و نظارتی خود همواره به این مهم پایبند بوده است چراکه خود را یکی از بازوان اصلی و بدنة دولت می داند و اگر انتقادی است، مشفقانه و از سر دلسوزی و برای بهبود اوضاع است.

مدیران رسانة ملی، که همیشه از رسانه به عنوان تریبون نظام یاده کرده اند، همواره از دولتمردان کشور خواسته اند از تریبون رسانه برای اطلاع رسانی حوزه های کاری خود بهره بگیرند که البته نتایج بررسی ها نیز همین موضوع را نشان می دهد.

براساس آمار جدیدی که «وطن امروز» به تازگی منتشر کرده، مدیران دولتی (مدیران استانی تا معاون اول رئیس جمهور) در کمتر از 10 ماه بیش از چهار هزار ساعت در رسانة ملی حضور یافته و از حوزه های کاری خود گفته اند. این ارزیابی که در دو بازه زمانی اول مرداد ۱۳۹۲ تا اول خرداد ۱۳۹۳ برای مراکز استانی و اول مرداد ۱۳۹۲ تا پایان فروردین ۱۳۹۳ برای شبکه های سراسری بررسی شده، فقط شامل برخی برنامه ها و بخش های خبری رسانة ملی (برنامه های صداوسیمای مراکز، گفت وگوی ویژة خبری شبکة دو سیما، شبکة یک، شبکة خبر، برنامه های «شناسنامه» و «دیروز، امروز، فردا» و شبکه ها و حوزه های صدا) بوده است. در این ارزیابی، میزان حضور رئیس جمهور و گفت وگوهای زنده و پخش سخنرانی های مختلف وی لحاظ نشده است.

همکاری و همگامی رسانة ملی با دولت به حدی است که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین روز از ماه شهریور در حضور رئیس و جمعی از مدیران سازمان صداوسیما، از حوزة خبر رسانة ملی در برجسته سازی مطلوب خدمات دولت درخصوص برنامه های سلامت محور تمجید کرد.

دکتر هاشمی با تأکید  بر جایگاه تأثیرگذار رسانة ملی بر مردم در حوزه های مختلف، آمادگی وزارت بهداشت را برای تولید برنامه های سلامت محور با همکاری صداوسیما اعلام کرد و گفت: رسانة ملی هم در بحث بودجة سال 93 و هم اولویت دانستن موضوع سلامت در برنامه های دولت، همکاری های زیادی با وزارت بهداشت داشته است.

در هفتة دولت نیز بنا بر رویة همیشگی، رسانة ملی تلاش می کند این روزها در بخش هایی به طور ویژه به گزارش های عملکرد حوزه های مختلف دولت تمرکز کند و با بیان آمارها، طرح ها و برنامه های وزارت خانه ها و سازمان های مختلف دولتی، مردم را در جریان برنامه های کارگزاران نظام و پیشرفت های کشور قرار دهد.

با تبریک به دولتمردان میهن عزیزمان و آرزوی توفیق برای همة دلسوزان نظام، آرزو می کنیم همة کارگزاران نظام با تأمین مقاصد و اهداف ملت ایران و انقلاب عظیم آنان، همدل و متحد تمدن بزرگ اسلامی را پایه گذاری کنند و در کنار گزارش دهی درخصوص عملکرد سالیانة حوزه های کاری خود، هفتة دولت را بهانه ای برای سنجش و ارزیابی عملکرد یک سالة خویش قرار دهند تا با رفع هرگونه اشکال و مشکل، انشاء الله با تثبیت و تقویت دولت اسلامی، انقلابی را که با خون هزاران هزار شهید به بار نشسته است، به تعبیر مقام معظم رهبری به عبور از این مرحله و ورود به مرحلة جامعة اسلامی و سپس تمدن عظیم اسلامی، هدایت و رهنمون سازند.

منبع خبر:خبرگزاری فارس

 

 

جدید ترین مطالب سایت