فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قیمت بنزین فعلا بالا نمی رود

بیژن زنگنه، صبح امروز سه شنبه، با حضور در دهمین همایش بین المللی انرژی، در جمع خبرنگاران در باره رخدادهای اخیر عراق و تاثیر آن بر بازار نفت گفت: این رخدادها و حضور داعش در این کشور، تاثیر بسزایی بر بازار بین المللی نفت نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر نفت، قیمت فعلی نفت خام در بازارهای جهانی را مناسب ارزیابی و تصریح کرد: روند کاهش قیمت نفت خام با توجه به نوسانات فصلی تدوام نخواهد یافت.

 بیژن زنگنه، با تاکید بر این که فعلا قیمت بنزین و گازوئیل افزایش پیدا نمی کند در مورد بسته شدن بودجه براساس نفت صد دلار گفت:  قیمت نفت خوب است و هنوز در وضع هشداردهنده نیست.

انتشار نتایج آنالیز بنزین وارداتی ضرورت ندارد

وی درباره علت سکوت وزارت نفت در باره انتشار نتایج آنالیز بنزین وارداتی گفت: داشتن هوای پاک، نیازمند انتشار نتایج آنالیز بنزین وارداتی نیست و نباید فضای کشور را با انتشار برخی گزارش ها متلاطم کرد.

زنگنه تصریح کرد: مردم با دیدن هوای پاک، متوجه حقایق می شوند و بهبود هوای شهر تهران نشان می دهد گام بلندی در این مسیر برداشته شده است.

وی در واکنش به اصرار خبرنگاری مبنی بر موضع گیری وزارت نفت در قبال جریان های مختلف سیاسی که اخباری را در این زمینه منتشر کرده اند، اظهار کرد: در «بازار مسگرها» کسی حرف حساب را نمی شنود و در این شرایط، انتشار نتایج آنالیز بنزین وارداتی، ضرورت ندارد.

وزیر نفت گفت: عده ای هدفشان این است که داستان بنزین وارداتی را به داستان سیاسی محض تبدیل کنند.

توقف واردات بنزین با بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس

وزیر نفت ادامه داد: با عملیاتی شدن فاز نخست توسعه پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت پالایش 120 هزار بشکه در روز، واردات بنزین به کشور متوقف می شود.

آمادگی ایران برای افزایش تولید نفت در کوتاه مدت

وزیر نفت درباره میزان تولید نفت و گاز در کشور اظهار کرد: تولید گاز در کشور رو به افزایش است؛ اما در زمینه نفت مشکل تولید نداریم، چراکه مشکل فروش آن مطرح است.

زنگنه گفت: در صورت قطع تحریم ها، ایران حاضر است تولید نفت خود را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهد.

هماهنگی نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه ها

وی در باره تمهیدات وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه ها در زمستان امسال گفت: جلسه های خوبی میان دو وزارتخانه تشکیل شده است و امیدواریم امسال، گازرسانی به نیروگاه ها بدون مشکل انجام شود.به گفته زنگنه، هدف این است که مصرف فراورده های نفتی با افزایش تولید گاز، کاهش یابد.

وزیر نفت درباره اینکه متولی افزایش ظرفیت ناوگان ریلی در کشور را شرکت راه آهن، عنوان کرد و افزود: شرکت راه آهن با به کارگیری شرکت های خصوصی، این افزایش ظرفیت را پیگیری می کند و درباره حضور شرکت های خارجی نیز، راه آهن باید تصمیم گیری کند.

برنامه های مهم وزارت نفت در بخش نفت و گاز

وزیر نفت با اشاره به برنامه های اساسی وزارت نفت در بخش نفت و گاز ایران، تصریح کرد: طرح های افزایش ضریب بازیافت از مخازن نفتی و بهبود کیفی تولید فرآورده های نفتی و ارتقای صنایع پالایشی و پتروشیمی، کاهش شدت و بهینه سازی مصرف انرژی همراه با کاهش تولید« CO2 » و سایر آلاینده ها از برنامه های اساسی وزارت نفت است که در این مسیر فرصت های بسیاری برای همکاری و مشارکت شرکت های بین المللی نفت و گاز و شرکت های خدمات مهندسی فراهم شده است.

وی افزود: اصلاح ساختار قراردادهای نفتی با نگاه برد - برد نیز از جمله اقدام های مهمی است که با همین هدف طراحی و انجام شده است.

دهمین همایش بین المللی انرژی با حضور وزاری نفت و نیرو امروز سه شنبه،  در مرکز پژوهش های وزارت نیرو آغاز به کار کرد.

جدید ترین مطالب سایت