لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

عبدالله بازشماری آرای انتخابات را تحریم کرد

سخنگوی عبدالله اعلام کرد، وی روند بازشماری آرای انتخابات را تحریم کرده است. ناظران ستاد انتخاباتی عبدالله، امروز چهارشنبه، در روند بازشماری آرا در کابل شرکت نکردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سخنگوی عبدالله عبدالله، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، گفت: وی روند بازشماری و ابطال  آرای تقلبی در انتخابات را تحریم کرده است.

عبدالله دیروز تهدید کرده بود اگر به درخواست های وی درباره معیار باطل کردن آرای تقلبی توجهی نشود، از روند بازشماری آرا کنار می  رود.

این در حالی است که پیش از این، اشرف غنی احمد زی، و عبدالله عبدالله، دو نامزد ریاست جمهوری افغانستان، توافق کرده بودند برای شفافیت انتخابات، تمامی آرا بازشماری شود.

داود سلطان زی، عضو ارشد تیم انتخاباتی «اشرف غنی احمدزی»، در نشست خبری در کابل اعلام کرد: پس از آنکه تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله، مشارکت در بازشماری و ابطال آرای مشکوک را تحریم کرد، سازمان ملل متحد نیز از تیم انتخاباتی اشرف غنی احمد زی خواست در این روند مشارکت نکند و ادامه کار را به ناظران بین المللی بسپارند.

عضو ارشد ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمد زی افزود: بازشماری و ابطال آرای مشکوک انتخابات از این پس با حضور ناظران ملی و بین المللی و تحت نظارت سازمان ملل متحد ادامه خواهد یافت.

انتخابات ریاست  جمهوری افغانستان برای تعیین جایگزین «حامد کرزی» در ششم آوریل برگزار شد.

دو طرف رقیب در این انتخابات، «عبدالله عبدالله»، وزیر امور خارجه پیشین، و « اشرف غنی احمدزی»، وزیر مالیه پیشین، بودند. هیچ یک از دو طرف نتوانستند در دور نخست انتخابات، حداکثر آراء لازم را برای تصدی کرسی ریاست  جمهوری به  دست آورد.

بدین ترتیب، انتخابات به دور دوم کشید. در دور دوم، بنا بر اعلام مقامات برگزار کننده، اشرف زی اکثریت آراء را به دست آورد. با این حال عبدالله عبدالله با اعتراض به نتایج انتخابات خواهان بازشماری آراء شد. روند بازشماری آرا، همچنان در جریان است و طولانی شدن این ماجرا، به بحران سیاسی در افغانستان  دامن زده است.

جدید ترین مطالب سایت