لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

وزیر امور خارجه جدید ترکیه کیست؟

مولود چاووش اوغلو وزیر سابق امور اتحادیه اروپا و از دیپلمات های کارکشته ترکیه که روز جمعه در دولت جدید ترکیه به سمت وزارت امور خارجه این کشور منصوب شد، یک متخصص امور اروپا و از حلقه افراد نزدیک به رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه است.

وزیر امور خارجه جدید ترکیه کیست؟

به گزارش خبرگزاری فرانسه از آنکارا، چاووش اوغلو متولد سال 1968 در منطقه گردشگری آلانیا   Alanya  و از بنیان گذاران حزب عدالت و توسعه در سال 2001 است که قدرت را دوازده سال پیش تا کنون در ترکیه در اختیار دارند.

وی دارای مدرک دکترای اقتصاد و پژوهشگر دانشکده اقتصاد لندن (LSE) و از سال 2002 نماینده استان آنتالیا در جنوب ترکیه است.

وی از سال 2010 تا 2012 ریاست مجمع پارلمانی شورای اروپا را بر عهده داشت. وی اولین شخصین ترک است که هدایت این نهاد اروپایی را به عهده داشت  و خود را اولین «مسئول مسلمان» این نهاد اروپایی می دانست.

چاووش اوغلو سپس در ماه دسامبر گذشته به سمت وزیر  امور اتحادیه اروپا و مذاکره کننده ارشد با اتحادیه اروپا منصوب شد، تا مذاکرات را میان بروکسل و آنکارا پیگیری کند. وی یکی از کارشناسان مسائل بین المللی است که مدت طولانی به رجب طیب اردوغان نخست وزیر سابق و رییس جمهور کنونی ترکیه مشاوره می داد. اردوغان روز پنجشنبه برای دوره پنج ساله رییس جمهور ترکیه شد. چاووش اوغلو به زبان های انگلیسی، آلمانی و ژاپنی صحبت می کند.

جدید ترین مطالب سایت