فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ادعای متهم در دادگاه: مقتول خواست به سمتش شلیک کنم

مردی که متهم است یکی از دوستانش را با شلیک گلوله به قتل رسانده، برای دومین بار پای میز محاکمه رفت و ادعا کرد به خواسته مقتول به سمت وی شلیک کرده.

هموطن: کارآگاهان جنایی استان فارس دوسال قبل در پی مرگ مردی به نام جمشید به تحقیق در این باره پرداختند. شواهد نشان می داد فردی از فاصله نزدیک به مقتول شلیک کرده و او را از پا درآورده است. به دلیل اینکه نشانه ای از سرقت وجود داشت احتمال نقش داشتن انگیزه های شخصی در این جنایت مطرح شد و کارآگاهان با توجه به فاصله و زاویه تیراندازی به این اطمینان رسیدند که قاتل توانسته با جلب اعتماد جمشید در چند قدمی وی قرار بگیرد و سپس دست به سلاح ببرد.

تلاش های پلیس برای رازگشایی از این جنایت به آنجا انجامید که ماموران پی بردند مقتول روز حادثه همراه یکی از دوستان قدیمی خود به نام محمود بوده. به این ترتیب محمود بازداشت شد. او که ابتدا سعی داشت خودش را از ماجرا بی خبر نشان دهد در بازجویی های تکمیلی به شلیک مرگبار اعتراف کرد. پس از آن پرونده برای رسیدگی در اختیار قضات دادگاه کیفری استان فارس قرار گرفت و نماینده دادستان در جلسه محاکمه اتهام محمود را قتل عمد عنوان کرد. در همین حال خانواده مقتول نیز اعلام کردند خواستار قصاص متهم هستند.

وقتی نوبت به متهم رسید تا از خودش دفاع کند اتهام قتل عمدی را رد کرد و مدعی شد مقتول خودش از او خواسته به سمت وی شلیک کند. این ادعا مورد پذیرش هیات قضات قرار نگرفت و آنها محمود را با توجه به درخواست اولیای دم مقتول به قصاص محکوم کردند. متهم به رای صادره اعتراض کرد و وقتی پرونده به قضات دیوانعالی کشور سپرده شد آنها حکم صادره را نقض کردند و خواستار محاکمه مجدد متهم شدند.

به این ترتیب محمود هفته گذشته باز هم پای میز محاکمه رفت و در حالی که شکات همچنان وی را به عنوان قاتل می شناسند و خواستار مجازات او هستند، این مرد به دفاع از خودش پرداخت. او گفت: «من و جمشید هیچ اختلاف و درگیری ای با هم نداشتیم. جمشید از مدتی قبل با فردی درگیر شده بود و اختلاف شان روزبه روز پیچیده تر می شد به همین دلیل جمشید دنبال راهی بود تا از او انتقام بگیرد.

او روز حادثه از من خواست به سمتش شلیک و وی را مجروح کنم. جمشید می خواست بعد از این اتفاق دشمنش را به عنوان عامل تیراندازی معرفی و برای او دردسر درست کند با اینکه نمی خواستم این کار را انجام دهم جمشید چندبار اصرار کرد و در نهایت قرار شد این کار را انجام بدهم اما وقتی شلیک کردم گلوله به گردن او اصابت کرد و وی جانش را از دست داد.»

متهم به قتل ادامه داد: «من به هیچ عنوان قصد نداشتم دوستم را بکشم و برای این جنایت انگیزه ای هم نداشتم و از مرگ جمشید به شدت متاسف و ناراحت هستم.» بنا بر این گزارش، هیات قضات در حال حاضر وارد شور شده اند و به زودی رای خود را درباره این پرونده صادر خواهند کرد.

 

منبع خبر: شرق

جدید ترین مطالب سایت