لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ضرب الاجل اتحادیه اروپا به روسیه

سران ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست بروکسل بار دیگر با طرح ادعای مداخله نظامی روسیه در اوکراین، یک هفته به کرملین مهلت دادند مداخله در اوکراین را کاهش دهد، در غیر این صورت تحریم های اقتصادی مضاعفی را برضد روسیه اعمال خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با تشدید تنش بین روسیه و غرب، اتحادیه اروپا با تعیین ضرب الاجل برای روسیه، این کشور را به افزایش تحریم ها تهدید کرد.

روسیه سومین شریک تجاری بزرگ اتحادیه اروپا و یکی از بزرگترین تامین کنندگان نفت و گاز این اتحادیه است. همزمان خوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در خصوص نزدیک شدن بحران اوکراین به «نقطه بدون بازگشت» هشدار داد.

باروسو گفت: «ما در وضعیتی بسیار خطرناک قرار گرفته ایم که ممکن است به نقطه بدون بازگشت برسد. وی بر یافتن راه حل سیاسی برای حل بحران اوکراین تاکید کرد.

در بحبوحه  افزایش تنش  ناتو با روسیه بر سر درگیری در شرق اوکراین، این سازمان نظامی قصد دارد نیروهای اعزامی خود را متشکل از ۱۰ هزار نظامی از هفت کشور عضو به اوکراین ارسال کند. گزارشها حاکیست : شکل گیری این نیروها را انگلیس انجام خواهد داد و  شامل نظامیانی از دانمارک، لتونی، استونی، لیتوانی، نروژ و هلند می شود.

ناتو روسیه را به استقرار بیش از هزار نظامی در شرق اوکراین متهم کرده است. روسیه ادعاهای ناتو را رد کرده است. عملیات ارتش اوکراین برضد مخالفان دولت در شرق این کشور از چهار ماه پیش آغاز شده است. براساس آمار سازمان ملل ،  بر اثر این در گیری ها تاکنون 2600 تن کشته و صدها هزار تن آواره شده اند.

ضرب الاجل اتحادیه اروپا به روسیه

رئیس جمهور فرانسه نیز گفت: تحریم های موجود علیه روسیه با توجه به تشدید اوضاع در اوکراین ، تشدید خواهد شد. « فرانسوا اولاند » رئیس جمهور فرانسه گفت: قرار است بر اساس تصمیم های اتخاذ شده، واکنش های مناسب در قبال وخیم تر شدن اوضاع در اوکراین بکار گرفته شوند.

وی ادامه داد : « پتر و پروشنکو» رئیس جمهور اوکراین امشب در جلسه شورای اروپا سخنرانی خواهد کرد و کمیسیون اتحادیه اروپا نیز راهکارهای تشدید تحریم ها علیه مسکو را بررسی خواهد کرد. رئیس جمهور فرانسه با اشاره به گفتگوی تلفنی دیروز خود با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود ، افزود : من در این گفتگو به طرف روسی خود ؛ اولویت های پاریس در خصوص احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سرزمینی اوکراین و توقف کمک به جدایی طلبان که به تشدید اوضاع در این کشور کمک می کند؛ یادآور شدم.

ضرب الاجل اتحادیه اروپا به روسیه

« مارتین شولز» رئیس مجلس اروپا نیز  در خصوص اوضاع اوکراین گفت: اتحادیه اروپا باید در خصوص اوکراین اقدام جدی بعمل آورد . ما این موضوع را در پاریس همزمان با دیدار با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه مطرح کردیم و من این موضوع را در نشست امشب سران اتحادیه اروپا در بروکسل نیز مطرح خواهم کرد. اگر موضوع ورود نظامیان روسی به خاک اوکراین صحیح باشد و تجاوز به خاک این کشور از سوی طرف روسی انجام گرفته باشد، باید تحریم ها علیه مسکو را تشدید نماییم و اقتصاد این کشور را تحت تاثیر قرار دهیم هرچند این موضوع در اروپا نیز تبعات و آثار سوئی برای اقتصاد کشورهای عضو داشته باشد و لی تحریم روسیه الزامی است.

جدید ترین مطالب سایت