فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ولایتی: کشوری که ۱۵ همسایه دارد، قابل محاصره اقتصادی نیست

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص گفت: تحریم های جدید با موافقتنامه مغایرت دارد اما ما از این تحریم ها خیلی تعجب نکردیم زیرا هیچ گاه آمریکایی ها به قول هایی که داده اند، پایبند نبودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه ددیدار با وزیر خارجه فنلاند و هیئت همراه در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه تحلیل شما در مورد روند تشکیل کابینه عراق با توجه به اینکه هنوز نشست های آنها پاسخ داده نشده است، چیست؟ اظهار داشت: آن چیزی که مهم بود، این است که انتخابات در عراق به خوبی انجام شد و همه مراحل قانونی براساس قانون اساسی طی شد و رئیس مجلس، نخست وزیر و رئیس جمهور عراق انتخاب شدند و من تصور می کنم ممکن است علی رغم برخی مشکلاتی که زیاد نیست، طبیعتا مشکلاتی که شورشیان و تروریست ها در عراق ایجاد کردند، کابینه عراق انشاءالله با موفقیت تشکیل خواهد شد و رأی اعتماد مجلس عراق نیز خواهد داشت.

ولایتی: کشوری که ۱۵ همسایه دارد، قابل محاصره اقتصادی نیست

وی افزود: همه زمینه ها این موضوع را امکان پذیر می کند که مردم عراق می توانند همانطور که با قدرت در انتخابات شرکت کردند از دولت تشکیل شده نیز حمایت کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص وضعیت آیت الله مهدوی کنی گفت: آیت الله مهدوی کنی همچنان در بیمارستان هستند لیکن وضعیت عمومی ایشان نسبت به اوایل بعد از سکته قلبی بهتر شده و تحت نظارت تیم پزشکی که تمام تخصص های لازم را دارند، قرار دارند و همواره یک پزشک متخصص در کنار آیت الله مهدوی کنی حضور دارد و وضعیت قلب، تنفس و فشار خون ایشان و کلیه و تمام دستگاه های بدن مطلوب است و در قسمت مراکز عصبی، کندی وجود دارد که این به دلیل محرومیت مراکز عصبی از خون در زمان سکته اتفاق افتاده است.

ولایتی ادامه داد: کارهایی که توسط متخصص اعصاب و متخصصان طب سنتی در حال انجام است، مقداری امیدواری در بهبود نسبی تا حدودی در مراکز عصبی بوجود آورده که امیدواریم خداوند تبارک و تعالی با عنایات خود شفای عاجل به آیت الله مهدوی کنی عطا بفرمایند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با توجه به دور زدن تحریم ها توسط آمریکا آیا این به معنی نقض توافق نامه ژنو است، تصریح کرد: تحریم ها با موافقتنامه مغایرت دارد اما ما از این تحریم ها خیلی تعجب نکردیم زیرا هیچ گاه آمریکایی ها به قول هایی که داده اند، پایبند نبودند. لذا یکی از عللی که مقام معظم رهبری، دولت و مجلس مصمم هستند و مجلس نیز پشتیبانی می کند، نظر جمهوری اسلامی بر شکل دهی و تقویت اقتصاد مقاومتی عدم اطمینانی است که به قول های آمریکایی ها و برخی از متحدان آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: از زمان انقلاب تاکنون به خصوص در روزگار سخت جنگ و دفاع مقدس که بالاخره ایران پیروز شد اما سختی های آن روز را تحمل کردیم و با وجود آن سختی ها، تحریم ها برقرار بود لذا مردم ما این مقاومت را تمرین کردند و هیچ گاه در مقابل این فشارها تسلیم نخواهند شد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص ادامه داد: بدون تردید مذاکره کنندگان ما در مذاکرات آینده مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حفظ حقوق هسته ای که کاربرد صلح آمیز انرژی هسته ای دارد، عقب نشینی نخواهند کرد و اقدام آمریکایی ها در تحریم های ایران تأثیر اقتصادی دارد ولی بیشتر یک جنگ روانی و تبلیغاتی است و جمهوری اسلامی ایران راه خود را پیدا خواهد کرد.

ولایتی افزود: کشوری که 15 همسایه دارد، قابل محاصره اقتصادی نیست همچنین در بین شش کشوری که طرف مذاکره با ایران هستند، عقاید مختلف است و روسیه و چین دیدگاهشان در مقایسه با آمریکا متفاوت است و ملاحظه کردید که که آقای لاوروف در دیدار با آقای ظریف هم بر حقوق هسته ای ایران تأکید کرد و گفت درست نیست که ایران مورد تحریم قرار گیرد.

وی ادامه داد: انعقاد قراردادهای مختلف با چین و روسیه و هند و برخی از کشورهای دیگر مانند آفریقای جنوبی و برزیل نشان می دهد ما می توانیم از راه های دیگر آثار سوء تحریم های آمریکا علیه ایران را خنثی کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص درباره دیدار امروز خود با وزیر خارجه فنلاند و جزئیات آن گفت: این دیدار به درخواست وزیر خارجه فنلاند صورت گرفت و با توجه به اینکه اینجا مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام است، دیدگاه ها و نظریات بیشتر استراتیک و راهبردی است و دیپلمات های خارجی که به ایران می آیند، می خواهند دیدگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشور خودشان و مسائل بین المللی را بدانند.

ولایتی گفت: مباحث مطرح شده در این جلسه نیز براساس مسائل هسته ای و نقش ایران در حل بحران های منطقه ای مانند بحران عراق، فلسطین، لبنان، افغانستان و سوریه بود و آنها بر این اعتراف دارند که ایران به عنوان کشوری که ثبات منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا است، دیدگاه هایش مورد توجه است.

وی یادآور شد: این هیئت به دیدگاه ایران در مورد موضوع ایران و رابطه بین شرق و غرب یعنی روسیه و آمریکا حساس هستند که ما دیدگاه خود را در این جلسه بیان کردیم و آنها تمایل خود به توسعه روابط با آمریکا را بیان کردند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه ارزیابی شما از تحولات منطقه با توجه به تحولات اخیر ترکیه و پیشروی دولت عراق بر عقب راندن تروریست های داعش چیست، خاطرنشان کرد: وجود تروریست های داعش و النصره و دیگر گروه های تروریستی که مورد حمایت مالی و تسلیحاتی بیگانگان قرار می گیرند، به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست؛ برخی از کشورها زودتر این موضوع را متوجه شدند و برخی از کشورها دیرتر ولی به هرحال شما ملاحظه کردید که داعش برای ترکیه، عربستان و تمام کشورهای منطقه خطرناک است و این گروه ها پایبند به هیچ اصول انسانی و اسلامی نیستند و به راحتی مردم بی گناه را می کشد و تأسیسات عامل المنفعه را تخریب کرده و کاری جز به هم ریختن سیستم امنیتی و حکومتی کشورهایی که حکومت های مشروع دارند، ندارند.

وی در پایان گفت: نفع مشترک تمام کشورهای منطقه ایجاد می کند که با داعش مقابله کنند.

 

جدید ترین مطالب سایت