فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قاتل اصلی در ابولا شناسایی شد

محققان علوم پزشکی در دانشگاه واشنگتن اعلام کردند بررسی آنان نشان می دهد ویروس مرگبار ابولا قادر است دفاع بدن را مختل کند و دستگاه ایمنی را از کار بیاندازد و به این طریق، می تواند از بهبود بیمار، جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر دانشمندان می گویند بخشی از این ویروس به نام پروتئین وی پی 24 قادر است مولکول های دستگاه ایمنی را مهار کند و در نهایت ، دستگاه ایمنی فرد مبتلا را از کار بیاندازد. این کشف محققان ، ممکن است راه را برای یافتن روش درمانی جدیدی بیماری مرگبار ابولا ، هموار سازد.

قاتل اصلی در ابولا شناسایی شد

در حال حاضر واکسن یا دارویی قطعی برای درمان بیماری ابولا وجود ندارد اما محققان پزشکی سازمان جهانی بهداشت چندین گزینه تجربی را برای درمان این بیماری بررسی می کنند.

سازمان جهانی بهداشت ضمن تاکید بر فوریت مسئله مبارزه با شیوع ابولا در آفریقا تاکید کرده است شیوع این بیماری مهلک این سازمان را در یک وضعیت غیرعادی قرار داده است به همین علت از کارشناسان اخلاق پزشکی سازمان خواسته شده است در این شرایط اضطراری راهکارهای موثر برای مقابله با ابولا پیشنهاد کنند.

ویروس ابولا  که تا کنون قربانیان زیادی در آفریقا گرفته است، از طریق تماس مستقیم با خون یا عرق فرد آلوده به این بیماری قابل انتقال است.

از آن جا که اولین کانون شیوع این ویروس مسری و مهلک نزدیک رودخانه ابولا در کنگو قرار داشت، به بیماری ابولا معروف شد.

جدید ترین مطالب سایت