لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اجلاس خبرگان رهبری آغاز شد

شانزدهمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری صبح امروز  به ریاست آیت الله هاشمی شاهرودی در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

هموطن: به گزارش فرارو، در زمان آغاز بکار این اجلاس چهره هایی چون حجت الاسلام حسن روحانی، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله صادق لاریجانی، آیت الله حسینی بوشهری حسینی بوشهری، آیت الله مصباح یزدی حضور پیدا کرده اند.

آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری به دلیل بستری شدن در بیمارستان امکان حضور در این اجلاس را نداشته و آیت الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان ریاست جلسه را برعهده دارد.

قرار است در روز اول شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری، مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و در روز دوم سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس سخنرانی کنند.

در سخنرانی افتتاحیه اجلاس  آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی با اشاره به جایگاه مجلس خبرگان در نظام اسلامی گفت: «مجلس خبرگان رهبری یکی از خطیرترین وظایف و جایگاه ها را در نظام شکوهمند اسلامی بر عهده دارد.چراکه با شناخت عمیقی که اعضای آن از معارف اسلامی دارند، انتظار می رود خط تام ولایت که در عرصه ی غیبت وجود دارد را تحصیل کرده و فقیهی جامع الشرایط را به جمهوری اسلامی معرفی کند.»

نایب رییس خبرگان  در ادامه از آیت الله مهدوی کنی ونقش ایشان در انقلاب اسلامی و پس از ان تجلیلی کرد. او گفت: «حضور ایشان در عرصه های خطیب و جایگاه علمی و تقوایی عملی ایشان موجب شده است که چهره ای موجه و معقولی از ایشان در میان همه ی اقشار ایجاد شود.»

هاشمی شاهرودی گفت: «از اعضای خبرگان رهبری انتظار می رود که بر استمرار ولایت و امامت نظارت داشته باشند و از این حیث چشم بیدار ملت در شناخت امام و ولی فقیه باشند.»

شاهرودی گفت: «حاکمیت مشروع اول به دست انبیاء و روحانیون و بعد از آنها عالمان دین شاگردان آنها و تربیت شدگان شان است. احکام الهی باید توسط آنها در حکومت اجرا شود. توسط ایشان مشروعیت الهی در حکومت باقی می ماند. این مبنای شرعی ولایت فقیه است. مرجعیت شیعه نیز بر اساس همین نظر شکل گرفته. آنچه که از فقه اصیل اسلامی باقی می ماند مبتنی بر این نظریه است. کوشش در حفظ دین و جامعه اسلامی بسیار مهم است.»

نایب رئیس مجلس خبرگان با اشاره به نقش تفکر شیعه در به انجام رسیدن انقلاب اسلامی ایران گفت: «با تکیه بر مسند شیعه امام خمینی (ره) بر اساس همین احکام انقلاب ملت ایران را به پیروزی رساند و تحولی عظیم در جامعه ی اسلامی ایجاد کرد. تردیدی نیست که شکل بیداری در جوامع مختلف به ویژه جوامع اسلامی ریشه در انقلاب جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی در ادامه گفت: انقلاب ما که پایه گذارش امام خمینی (ره) بوده امروز با رهبری های مقام معظم رهبری کشور روز به روز برای ظهور امام زمان (عج) آماده می شود. همه ی اسلوب های جمهوری اسلامی ایران نظریه های شرق و غرب را متلاشی کرد و در علوم سیاسی نکات جدیدی به وجود آورد.

 او با تبریک هفته دولت به دولتمردان گفت: «هفته دولت گذشت فرصت خوبی بود که گزارش ها را رئیس جمهور به ملت بدهد و ما ضمن بزرگداشت شهید باهنر و شهید رجایی از رئیس جمهور آقای روحانی و دست اندرکارانش تشکر می کنیم و خسته نباشید می گوییم که در این مدت کارهای خوبی انجام شده است و از آنها می خواهیم که با همراهی همه ی قوا به ویژه همدلی سه قوه کشور با حفظ همدلی و همکاری در مسیر انقلاب قدم بردارند.»

شاهرودی با بیان این که ما از تیم مذاکره کننده حمایت می کنیم، گفت: «امیدی به مساله ی مذاکرات هسته یی، همانطور که رهبری گفته بودند نداریم و فکر می کنیم که سخن نتیجه ای ندارد. تحریم های اخیر آمریکا هم بر همین اساس بود. البته ما برای تیم مذاکره کننده آرزوی موفقیت می کنیم. و از آنها می خواهیم که از منابع مردم ایران دفاع کنند که اهتمام تیم مذاکره کننده نیز بر همین است.»

منبع خبر: فرارو

جدید ترین مطالب سایت