لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

عراقچی: ایران و ۱+۵ برای رسیدن به توافق جدی هستند

معاون وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه در مصاحبه زنده شبکه فرانس ۲۴، گفت: در صورتی که طرف مقابل زیاده خواهی نکند و اراده سیاسی وجود داشته باشد، امکان حصول توافق جامع وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون وزیرامورخارجه ایران روزسه شنبه درمصاحبه زنده تلویزیونی با شبکه فرانس 24 به گفت وگو پرداخت.وی در مورد مذاکرات جاری گفت: تلاش می کنیم که چیزی مانع دستیابی به توافق نهایی نشود. برداشت ها و تفسیرهای متفاوتی وجود دارد. آمریکا ادعا می کند که تنها در حال اجرای تحریم های پیشین است. اما این اقدام با حسن نیت که لازمه اصلی برای دستیابی به توافق است، در تناقض است. ما هنوز پای میز مذاکره هستیم و تا آخرین دقیقه می مانیم. ما در مورد موضوعات مختلف ایده های خود را داریم، این ایده ها را ارائه کرده ایم. معتقدیم که اگر اراده سیاسی وجود داشته باشد، دستیابی به توافق امکان پذیر است. احتمال تمدید بیشتر مذاکرات بسیار بسیار اندک است. عدم دستیابی به توافق، طرفین را در موقعیت دشواری قرار می دهد. اما دیپلماسی هرگز متوقف نمی شود و من به عنوان یک دیپلمات باید خوش بین باشم، و من خوش بین هستم.

معاون وزیر امور خارجه در مورد دور تازه مذاکرات در نیویورک هم گفت: دورتازه مذاکرات در نیویورک بسیار مهم خواهد بود، چراکه تصویر واضح تری به ما می دهد که آیا قادریم در فرصت تعیین شده به توافق برسیم یا نه. فکر می کنم، این دور از مذاکرات بسیار مهم است و فکر می کنم که امکان کنار آمدن طرفین وجود دارد. اگر طرف مقابل زیاده خواهی نکند، دستیابی به توافق جامع امکان پذیر است.

وی در مورد رآکتور آب سنگین اراک گفت: ایران آماده است و قبلا طراحی هایی را برای ایجاد تغییرات و کاهش میزان پلوتونیوم خروجی انجام داده است. فکر می کنم فناوری به ما کمک می کند تا میزان تولید پلوتونیوم را کاهش دهیم.

آقای عراقچی همچنین در مورد تجاوز پهپاد اسرائیلی به آسمان ایران هم گفت:خرابکارانی وجود دارند، که نمی خواهند توافقی حاصل شوند. ما این پهپاد را در فاصله نزدیک به نطنز هدف قرار دادیم و این امر بر نگرانی های ما افزود. ما تلاش می کنیم تا از تاسیسات هسته ای خود محافظت کنیم. ما این اقدام را یک اقدام تحریک آمیز می دانیم، و در مقابل اقدامات متقابل را حق خود می دانیم. اما فعلا تمرکز خود را بر مذاکرات گذاشته ایم.

وی در مورد گروه تروریستی داعش هم گفت:این گروه تروریستی تهدیدی برای همه است، نه فقط برای منطقه، بلکه برای تمام جهان همانطور که دیده اید برای اروپا... فکر می کنم همه ما، داخل منطقه و خارج از آن باید توان خود را در کنار هم به کار گیریم تا به مبارزه با این گروه بپردازیم. ما در این رابطه هیچ مذاکره ای با آمریکایی ها نداشته ایم، هرچند این می تواند یک حوزه بالقوه برای نگرانی باشد، اما صحبتی در این رابطه نداشته ایم. باید ابتدا مذاکرات هسته ای را به پایان برسانیم، پس از آن زمان کافی برای پرداختن به موضوعات دیگر وجود دارد.

وی در مورد نقش ایران در عراق نیز گفت :ایران تنها به نقش مشاوره نظامی پرداخته و به عراقی ها در بسیج نیروها مشاوره داده است.

جدید ترین مطالب سایت