فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نگرانی آمریکا از قطب قدرت در حال ظهور

«میت رامنی»، سیاستمدار کهنه کار و وابسته به حزب جمهوری خواه آمریکا طی یادداشت منتشره در روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» نوشت: با ظهور ایران نباید از توان نظامی آمریکا کاسته شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «میت رامنی» سیاستمدار و نامزد انتخابات سابق آمریکا طی یادداشتی خواهان لزوم بازنگری سیاسیون این کشور در بودجه و توان نظامی آمریکا برای مقابله قدرت هایی چون روسیه، چین و ایران شد.

وی تاکید کرد آمریکا باید به تقویت نظامی خود مبادرت کند زیرا با تهاجم روسیه به اوکراین، قلدری های چین و مسئله هسته ای ایران که همگی تهدید علیه آمریکا محسوب می شوند ولی واشنگتن در این برهه از توان نظامی خود کاسته است.

رامنی در بخشی دیگر از یادداشت خود نوشته است: یک نظریه وجود دارد که جهان چند قطبی بهتر از یک ایالات متحده قدرتمند است. باید گفت اگر این قطب ها کشورهایی چون استرالیا، کانادا، فرانسه و انگلیس باشند که قانع کننده است. اما قطب های در حال ظهور چون ایران، روسیه و چین نگران کننده هستند و پیدایش آن ها منجر به به هم خوردن توازن در جهان خواهد شد.

رامنی در ادامه نوشت: برخی می گویند که آمریکا باید از تقویت نظامی خود در جهان دست برداشته و از خاورمیانه خارج شود و بحث ایران مجهز به سلاح هسته ای را بپذیرد و اجازه دهد تا چین و روسیه در تعامل با متحدان و کشورهای همسایه شان آزاد باشند اما من معتقدم که نباید گذاشت چنین اتفاقی بیافتد. تاریخ قرن بیستم به ما موارد خوبی را آموخت.

برخی دیگر می گویند که نیروی نظامی ما از هر کشوری دیگر در جهان قدرتمند است و دلیلشان افزایش بودجه دفاعی آمریکا است اما این قیاس بی پایه است زیرا چین و روسیه بودجه دفاعی خود را واقعی اعلام نمی کنند. همچنین زرادخانه هسته ای روسیه به طور قابل توجهی عظیم تر از آمریکا است و طی 6 سال بعد چین بر توان ناوگان دریایی خود خواهد افزود. این کشور هم اکنون نیز نیروی نظامی بیشتری دارد.

در انتهای این یادداشت آمده است:ما نباید از بودجه دفاعی خود کاسته و در این مسیر هزینه نکنیم. در این برهه سیاستمداران منتخب مردم  باید تصمیم تاریخی بگیرند زیرا آزادی و امنیت در توازن هستند. شاید آن ها تسلیم شده و بگذارند بدنه نظامی توخالی آمریکا ادامه پیدا کند یا اینکه با احترام گذاشتن به تعهد قانونی خود آمریکا را حفظ می کنند.

جدید ترین مطالب سایت