فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تلاش دولت، تقویت وحدت و حل مشکلات است

رئیس جمهور در جمع قشرهای مختلف مردم مشهد، در صحن جامع رضوی گفت: دولت تلاش دارد وحدت را در جامعه تقویت کند و مشکلات را کاهش دهد. دولت در مشهد، خدمات خود را با آگاهی مردم می رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس جمهور پس از ورود به شهر مقدس مشهد برای ایراد سخن در جمع مردم استان خراسان رضوی و زائران حرم رضوی، با استقبال پرشور مردمی در صحن جامع رضوی حضور یافت.

 آقای حسن روحانی در ابتدای سخنان خود گفت: آرزوی همه ایرانیان و شیعیان این است که در چنین شبی در کنار بارگاه این امام همام باشند.

رئیس جمهور افزود: چه سعادتی برای همه زائران و دولت خدمتگزار که امشب به زیارت این مرقد منور تشرف یافته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه امام هشتم، امام بزرگ شیعیان و امام پرافتخار برای ایرانیان و سرزمین پارسیان و شیعیان و اقوام مختلف سرزمین ایران است، گفت: شاید برای امام هشتم سفر به مرو و خراسان با فشاری که دولت عباسی آن زمان بر او وارد آورده بود کاری بس سخت و دشوار بود.

آقای روحانی افزود: امام هشتم نه پیام حاکم زمان را رد کرد و نه پذیرفت.

رئیس جمهور با اشاره به فشار مأمون به امام هشتم برای سفر آن حضرت به پایتخت جهان اسلام آن زمان، یعنی مرو گفت: برای امام رضا (ع) هم پذیرش این موضوع امکان پذیر بود که از آغاز آن را بپذیرد و هم به رغم همه رنج ها، سختی ها، مشکلات و نیز احتمال شهادت که وجود داشت، رد آن برای ایشان امکان پذیر بود.

آقای روحانی با اشاره به اینکه امام هشتم راه وسط و اعتدال را انتخاب کرد که بر مبنای تدبیر و امامت بود اظهار داشت: امام هشتم از شعار افراطیون و تندروان نترسید که بگویند چرا امام در برابر دعوت خلیفه جابر تسلیم شده است که او تسلیم نشده بود.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به تدبیر امام رضا(ع) در جلوگیری از درگیری ها میان علویان و عباسیان و همچنین اعراب و ایرانیان به خاطر تصمیم هوشمندانه اش افزود: شرایط سختی در آن دوران در دنیای اسلام وجود داشت و امام رضا (ع) راه وسط، اعتدال و تدبیر را در زندگی سیاسی به ما آموخت.

آقای روحانی گفت: امام هشتم علاوه بر اینکه پیام مأمون را رد نکرد، بلکه در برابر قبر پیامبر آنچنان سخن گفت که نارضایی خود را به گوش جهانیان رساند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع زائران و مجاوران حرم رضوی گفت: ایران سرزمین عشق به خاندان رسالت بوده و هست .

 آقای روحانی افزود : یکی از دلایلی که مامون اصرار داشت امام رضا (ع) به این سرزمین سفر کند جذب افکار ایرانیان عاشق خاندان رسالت بود .

 وی با بیان اینکه خراسان ، طبرستان ، قم و ری با زور شمشیر به اسلام ایمان نیاوردند گفت: ایران جز بخش کوچکی از آن با عشق به اسلام و با فهم بلندشان در شناخت دین راستین و خاندان رسالت، راه اسلام و عشق به امیرالمومنین و اهل بیت (ع ) را بر گزید.

آقای روحانی افزود : ایران فهیم ، شرافتمند ، قهرمان ، آگاه و هوشیار خود برترین دین و بهترین راه را که خاندان رسالت هستند برگزید و انتخاب کرد .

رئیس جمهور گفت:  امام هشتم در سفرش به اهواز ، فارس ، قومس و خراسان از عشق مردم ایران به حضرتش فرصتی یافت تا خود را به جهانیان ابراز دارد.

وی با اشاره به استقبال عظیم مردم نیشابور و حضور در پای سخنرانی آن حضرت و تواضع مردم سرخس در برابر کلام امام گفت: خراسان سرزمین ادب ، شعرایی مانند رودکی ، فردوسی ، بیهقی،  سرزمین زنده کردن ادب فارسی و ادبیات و تاریخ و نیز سرزمین انقلاب ،ایستادگی و رهبری نهضت اسلامی و دیار مقام معظم رهبری است .

آقای روحانی خراسان را سرزمین سخنان آتشین شهید هاشمی نژاد و سرزمین مرجعیت و دیار آیات عظام وحید خراسانی  و سیستانی دانست و گفت : خراسان سرزمین علم ، فقاهت ، حوزه علمیه ، دانشگاه ، فرهیختگان و سرزمین اعتدال است .

رئیس جمهور خطاب به مردم مشهد تصریح کرد:  این شما بودید که در 24 خرداد پارسال علم و پرچم اعتدال را در این شهر برافراشتید و با حضور قهرمانانه در انتخابات ، حماسه بزرگی آفریدید.

وی با اشاره به چهارشنبه فراموش ناشدنی قبل از انتخابات و حضور جوانان پرشور مشهد و خراسان در تجمع انتخاباتی خود افزود: شما بودید که زمینه را برای دولت اعتدال در این کشور فراهم کردید .

 آقای روحانی گفت: خراسان سرزمین توسعه ، مرکز تمدن ایرانی- اسلامی و سرزمین تمدنی است که نشات گرفته از خاندان رسالت است .

رئیس جمهور افزود: امروز افتخار ما این است که مشهد پایتخت معنوی ایران و ایرانیان و  شیعیان

خاندان رسالت است .

رئیس جمهور گفت: قبل از اینکه مولایمان علی بن موسی الرضا (ع) دیده به دنیا بگشاید پیامبر عظیم الشأن اسلام بشارت سرزمین مقدسی چون طوس و خراسان را داد.

آقای روحانی افزود:  پیامبر فرمود پاره تن من در سرزمین خراسان مدفون می شود.

وی گفت: کدام دل غمگین است که به مشهد خراسان بیاید، کدام دل محزون و مغموم است که به اینجا بیاید، کدام شخص گرفتار است که به خراسان بیاید و گره زندگی او به دست این مولای بزرگمان باز نشود؟

رئیس جمهور اظهار داشت: خراسان افتخار ماست،  ان شا ءالله این سرزمین، سرزمینی است که همه مشکلات ایران،  جهان شیعه و دنیای اسلام را برطرف می کند.

وی افزود: این مرقد شریف است که در پناه او و با توسل به او قادریم نه تنها مشکلات ایران، بلکه مشکلات جهان را بگشاییم.

آقای روحانی گفت: شما جوانان عزیز مشهد و استان خراسان سرزمین بزرگان، شیرمردان، مدافعان و لشکر عظیم در دفاع مقدس هستید، شما خراسانی ها بودید که حصر آبادان را شکستید.

وی افزود: شما بودید که با لشکر 77 و رزمندگان آن غم دل امام را که گفته بود عصر آبادان باید شکسته شود زدودید.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود گفت: شما در سرزمینی هستید که امید ایران به این سرزمین و این مرقد شریف است ما امروز یک سال بعد از حماسه شما مردم ایران به ویژه شما مردم خراسان و مشهد قرار داریم.

وی افزود: ما امروز بعد از یک سال افتخار داریم که سال دوم دولت تدبیر و امید را از کنار این مرقد شریف مولایمان علی بن موسی الرضا (ع) شروع کنیم.

آقای روحانی گفت: من نمی دانم لطف امام بود یا اتفاق بود یا از بخت و اقبال بود، اما اولین سخنرانی انتخاباتی ام را از مشهد شروع کردم و آخرین سخنرانی انتخاباتی ام را در مشهد انجام دادم و اولین سفرم را به پابوس این مرقد شریف آمدم.

وی افزود: احساس من این است که لطف این  امام شامل حال همه ملت، دولت خدمتگزار و همه مسلمانان است.

رئیس جمهور گفت: در کنار مضجع شریف علی بن موسی الرضا (ع) اعلام می کنم که ما از رکود عبور کرده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم مشهد در صحن جامع رضوی افزود: محاسبات سه ماه اول سال 93 به ما اعلام می کند که دولت از رکود عبور کرده و امروز روزی است که باید برای رونق و برای اینکه رشد را در این کشور نمایان کنیم دست در دست هم دهیم.

وی گفت: ما در یکسال گذشته قدمهای بزرگی برداشته ایم که با همت و کمک شما و هدایت های رهبری قدمهای بلندتری را هم در سال پیش رو بر خواهیم داشت.

رئیس جمهور افزود: در بخش اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی ، در زمینه فرهنگ و مسائل اجتماعی به کمک شما مردم به نقطه ای رسیده ایم که شاید پارسال برای ما باورکردنی نبود .

وی گفت: اگر تا امروز توفیقی بدست آورده ایم در سایه اتحاد و وحدت ملت بزرگ و عزیز ایران بوده است.

آقای روحانی افزود: جوانان غیور و عزیز! دست به دست هم بدهیم و همانطور که رهبری فرمودند وجود دو جناح در کشور اشکالی ندارد ، احزاب و افکار اشکالی ندارد اما یادمان باشد همه داخل یک کشتی نشسته ایم.

رئیس جمهور گفت: دولت واحد بر این سرزمین حاکم است ، این دولت خدمتگزار همه مردم است، راست و چپ ، این جناح و آن جناح ، پیر و جوان ، روستایی و شهری و مرد و زن همه عاشق ایران ، انقلاب ، اسلام و خاندان رسالتیم و به آن می بالیم و افتخار می کنیم.

وی افزود: برای ما ایرانی بودن، پیرو امام بودن،  وحدت این سرزمین ، انقلاب اسلامی و ادامه راه انقلاب و راه شهیدان افتخار است .

رئیس جمهور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از دولت تصریح کرد: هر چه ما به دست آورده ایم از حمایت، تلاش و ایثار شما مردم بوده است.

رئیس جمهور گفت: ایران امروز در مسیر توسعه است و ما امروز یکی بعد از دیگری بر مشکلات اقتصادی فائق آمده ایم و خواهیم آمد.

وی افزود: ما توانسته ایم رشد سریع تورم را مهار کنیم و به بیش از آنچه پارسال قول دادیم برسیم ؛ سال گذشته قول دادیم که در پایان سال 93 تورم به 25 درصد می رسد و امروز با قدرت به شما بشارت می دهیم که پایان امسال ان شاء الله رشد تورم از 20 درصد هم پایین تر خواهد آمد.

آقای روحانی گفت: ما به شما قول داده بودیم که بر رکود غالب خواهیم شد و  طرح لازم را برای عبور از رکود آماده کرده ایم و بخشی از آن را که به قانون نیاز داشت به مجلس تقدیم کرده ایم.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه امسال در زمینه انرژی، نفت و گاز شاهد تحول چشمگیری خواهیم بود گفت: در نفت احتمالا رشد حدود 8 درصد را تا پایان سال خواهیم داشت که این افتخار بزرگی برای ملت بزرگ ایران است.

آقای روحانی با اشاره به معضل کم آبی در کشور افزود: دولت طرح های بسیار مهمی در زمینه مهار کردن آب های مرزی و بهره وری از آب آغاز کرده است.

وی از اختصاص 10 میلیارد دلار برای مهار کرد کم آبی تا چهار سال آینده خبر داد و گفت: امسال علاوه بر بودجه ها و امکانات پیش بینی شده، 2 میلیارد دلار هم برای صرفه جویی و اجرای طرح های مختلف کانال کشی و زهکشی اختصاص داده ایم.

رئیس جمهور همچنین از افتتاح سه سد و ده ها طرح در زمینه بهره برداری از آب تا پایان امسال در استان خراسان رضوی خبر داد و افزود: امسال همچنین بنزین یورو 4 در مشهد توزیع خواهد شد.

وی گفت: بهره برداری از 200 دستگاه اتوبوس همچنین راه اندازی بخشی از مترو جزو طرح هایی است که ان شاءالله در سال 1393 دولت آن را اجرایی خواهد کرد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم مشهد و زائران حرم مطهر رضوی گفت : البته برای استان خراسان و شهر مشهد هر خدمتی که انجام شود تنها خدمت به مردم این استان نیست بلکه خدمت به سراسر ایران است.

دکتر روحانی افزود : مشهد شهری است که پذیرای 25 میلیون زائر در طول سال است و خدمت به آن ، به معنای خدمت به همه ایرانیان ، شیعیان و عاشقان خاندان اهل بیت است که در طول سال به زیارت این امام همام توفیق پیدا می کنند.

رئیس جمهور گفت: آن طور که امام جمعه محترم مشهد اشاره کردند بافت فرسوده اطراف حرم و حاشیه نشینی یکی از معضلات بزرگ شهر مشهد است و به اعضای هیئت وزیران نیز گفته ام ان شاءالله فردا جلسه هیئت دولت در شهر مشهد تشکیل خواهد شد و دستور هیئت دولت فردا ، مسئله بافت فرسوده و حاشیه نشینی شهر مشهد خواهد بود.

رئیس جمهور افزود: ان شاءالله این دو معضلی که می دانم سالهاست در این زمینه تلاش شده قول داده شده و البته خدماتی هم صورت گرفته اما مشکلاتی باقیست با تصمیماتی که اتخاذ خواهد شد و به سمع شما خواهد رسید در طول مدت خدمت این دولت یعنی سه سال آینده قدم هایی خواهیم برداشت که ان شاءالله در محضر حضرت ثامن الحجج شرمنده نشویم.

آقای روحانی اضافه کرد: این قول در محضر مولایمان حضرت ثامن الحجج است که دولت همه تلاش و توانی را که در اختیار دارد در این زمینه به کار خواهد گرفت.

رئیس جمهور در ادامه گفت: 129 طرح عمرانی برای استان خراسان انشاءالله فردا در شورای اداری اعلام خواهد شد و همه این 129 طرح در سال 93 - 94 اجرایی ، تکمیل و ان شاءالله افتتاح می شود.

آقای روحانی افزود: دو نکته را نیز می خواهم به عرض شما برسانم نکته نخست این که امروز منطقه ما در شرایط سختی قرار گرفته در شرایط امروز منطقه که مسلمان های عزیز ما و عاشقان اهل بیت در عراق و سوریه و لبنان و فلسطین عزیز و حتی در کشورهای دیگر مانند لیبی و یمن و سایر کشورها که گرفتار جنگ های داخلی و مداخلات قدرت های خارجی هستند دولت ضمن آن که مشکلات کشور را حل و فصل می کرده ، بالاترین قدم ها را برای امنیت و ثبات منطقه برداشته است.

رئیس جمهور گفت: در شب میلاد امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) اعلام می کنم که برای نجات مردم عراق در جنوب ، غرب ، شرق و شمال آن همچنین مناطق کردنشین و سنی و شیعه نشین ، بیشترین کمک و بزرگترین خدمت برای ایجاد امنیت و ثبات نسبی را جمهوری اسلامی ایران و این نظام مقدس کرده است.

آقای روحانی افزود: البته در عراق مردم این کشور و مرجعیت عراق بالاترین ایثار و تلاش و فداکاری را داشته اند.

رئیس جمهور در ادامه سخنرانی خود در جمع مردم مشهد و زائران حرم رضوی گفت: البته در عراق مردم و مرجعیت بالاترین ایثار و تلاش، تدبیر و فداکاری را انجام داده اند اما اگر کمک ملت و دولت ایران نبود امروز شاهد آن نبودیم که در عراق امنیت نسبی مستقر شود و روز به روز کوچه، شهر، روستا و منطقه از دست تروریست ها، آدم کشان و وحشیان نجات یابد.

 آقای روحانی افزود: اگر همت مردم ایران و تلاش نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت و رهبری ایران نبود امروز شاهد پیروزی مردم غزه بر رژیم غاصب صهیونیستی نبودیم.

وی گفت: اگر امروز می بینیم در سوریه و لبنان امنیت نسبی برقرار شده در سایه تلاش این ملت بزرگ است .

آقای روحانی اظهار داشت: امروز مسئولیت بسیارسنگینی بر دوش داریم و در صورتی می توانیم به این مسئولیت سنگین عمل کنیم که دست به دست بدهیم و اختلافات را کنار بگذاریم.

رئیس جهمور افزود : اشکال ندارد که افکار و سلیقه های مختلف وجود داشته باشد اما برای ایران، نظام، توسعه کشور، تعالی اخلاق و فرهنگ جامعه، هدف همه ما باید واحد باشد و همه باید در کنار هم قرار بگیریم و این ملت را به اوج و شکوهی برسانیم که مورد نظر پیامبر (ص) و  ائمه معصومین (ع ) باشد.

آقای روحانی اضافه کرد: می توانیم از مشکلات عبور کنیم همانطور که در زمینه سلامت، دولت در شرایط تحریم توانست قدم مهمی بردارد گرچه این قدم برای سلامت، بیمه و تأمین امنیت قشرهای ضعیف هنوز باید ادامه پیدا کند.

وی گفت: دولت حدود 10 میلیون نفر را زیر پوشش امنیت غذایی قرار داده است و آن را توسعه خواهد داد.

رئیس جمهور افزود: امروز کسانی که به بیمارستان دولتی مراجعه می کنند آسوده تر و با خرج کمتر می توانند از بیمارستان مرخص شوند؛ این قدم کوچکی است که دولت برای سلامت جامعه برداشته است و این قدم ها را در ماه ها و سال های آینده گسترش خواهد داد.

دکتر روحانی، که در آستانه میلاد با سعادت امام رضا (ع)، هشتمین سفر استانی خود را با عزیمت به مشهد آغاز کرده است، ضمن زیارت بارگاه ملکوتی آن امام همام، در صحن جامع رضوی سخنرانی خود را آغاز کرد.

برابر این گزارش، از دیگر برنامه  های سفر رئیس  جمهور به استان خراسان رضوی، دیدار با ایثارگران و برگزیدگان، علما، فضلا و نخبگان استان خراسان رضوی، تشکیل جلسه هیئت دولت و تشکیل شورای اداری، همچنین مصاحبه با اصحاب رسانه استان اعلام شده است.

استان  های سیستان و بلوچستان، خوزستان، لرستان، ایلام، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و اردبیل، مقصد هفت سفر پیشین استانی رئیس  جمهور بوده اند.

جدید ترین مطالب سایت