لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

زلزله ۴/۹ دهم ریشتری، مجن سمنان را لرزاند

زلزله ای به بزرگی ۴ و ۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین ریشتر شهرستان مجن در استان سمنان را لرزاند. کانون اصلی این زمین لرزه در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شاهرود بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی ۴ و 9 دهم ریشتر مجن در استان سمنان را لرزاند. این زلزله ساعت 2 و 4 دقیقه و 19 ثانیه بامداد رخ داد.

مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری سمنان بااشاره به وقوع زمین لرزه ۴.۹ ریشتری شهرمجن ازتوابع شهرستان شاهرود گفت: باتوجه به اتمام عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده هیچ گونه خسارت جانی اعم از مجروح و یاکشته ناشی از این زلزله گزارش نشد.

احمد طاهری اظهار کرد: این زمین لرزه نسبتاً شدید در شمال شهرستان شاهرود واقع در 22 کیلومتری شمال مجن و 28 کیلومتری امیریه در این شهرستان رخ داده است. وی افزود: روستاهای تاش اولیا، تاش سفلی و شاهکوه از نقاط کانونی این زمین لرزه بوده اند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان عنوان کرد: این زمین لرزه در نقطه مرزی مشترک استان های سمنان و گلستان رخ داده است و با روستای فاضل آباد گلستان نیز تنها 25 کیلومتر فاصله داشته است.

طاهری با اشاره به اینکه بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه اکیپ های امداد و نجات به منطقه اعزام شده اند گفت: با بررسی های اولیه مشخص شد که خوشبختانه این زمین لرزه هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشته است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه شدت این زمین لرزه به حدی بوده است که در شهر شاهرود نیز احساس شده است گفت: با توجه به عمق کم زلزله به شدت در سطح زمین انتشار و شهر شاهرود و مجن احساس شده است.

 مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به اینکه این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین زخ داده است عنوان کرد: هنوز هیچ برآوردی از خسارات این زمین لرزه در دست نیست و به محض برآورد آن اطلاع رسانس لازم در این زمینه انجام می شود.

جدید ترین مطالب سایت