فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قتل جوان ایرانی در سیدنی با انگیزه عشقی

قتل مردی به نام نبیل ملکی زاده به دست یک ایرانی دیگر به نام کاظم در شهر سیدنی استرالیا سوژه جنجالی بود که مدتی پیش رسانه ها و مطبوعات استرالیا آن را پوشش خبری دادند و به آن پرداختند.

روزنامه شهروند: قتل مردی به نام نبیل ملکی زاده به دست یک ایرانی دیگر به نام کاظم در شهر سیدنی استرالیا سوژه جنجالی بود که مدتی پیش رسانه ها و مطبوعات استرالیا آن را پوشش خبری دادند و به آن پرداختند. 

حالا پس از گذشت چند ماه از آن حادثه همچنان زوایای این ماجرا پنهان مانده و پلیس استرالیا هنوز جزییاتی از این حادثه منتشر نکرده است. عامل جنایت  سال ٨٣ به اتهام شرارت پشت میله های زندان را تجربه کرده بود. 

ماجرای این زوج ایرانی برمی گردد به سال ها پیش و آشنایی آنها در فضای مجازی. اما این را که این دو نفر چطور با یکدیگر ازدواج کردند و پس از چند  سال زندگی با وجود داشتن یک فرزند ٦ساله جدا شدند عادل برادر نبیل می گوید. 

عادل در ایران زندگی می کند و حالا تنها غصه اش این است که قاتل برادرش هرچه سریع تر مجازات شود. 

او می گوید: برادرم نبیل ١٠ سال پیش از ایران خارج شد و به استرالیا رفت. مدتی از اقامتش در استرالیا نگذشته بود که با من تماس گرفت و گفت در این جا از طریق اینترنت با دختر جوانی به نام ندا آشنا شده است و قصد دارد با او ازدواج کند. پس از اصرار آنها قبول کردم به خانه پدرش در کرج بروم و او را برای نبیل خواستگاری کنم. شنیده بودم آنها مسلمان نیستند و من با این موضوع مخالف بودم حتی پدر ندا هم با این ازدواج مخالف بود. اما سرانجام با هم ازدواج کردند. 

او در ادامه می گوید: وقتی دوسال از زندگی نبیل و ندا گذشت و آتش عشقشان سرد شد اختلاف ها بالا گرفت هرچند وقتی محمدطاها بزرگ شد فکر کردیم آنها دوباره با هم خوب می شوند اما این اتفاق نیفتاد. 

وقتی از برادرم خواستم از ندا جدا شود گفت من از خانواده و اقوام ندا می ترسم. پسرعموهای ندا از افراد شرور استرالیا هستند و مدام تهدید می کنند که اگر ندا را طلاق بدهم من را خواهند کشت. اما نمی دانم چه شد که  سال ٢٠١٠ ندا خودش به برادرم درخواست طلاق داد و او هم بلافاصله قبول کرد.

او در ادامه می گوید: همه چیز خوب بود و برادرم که کار و کاسبی اش رونق گرفته بود، توانست در استرالیا خود را بیمه عمر کند از این جا بود که کارشکنی های ندا شروع شد و پای کاظم به میان کشیده شد. چند  سال پس از جدایی ندا دوباره به دادگاه رفت و برای حضانت محمدطاها شکایت کرد. برادرم دوست نداشت پسرش پیش مادری بزرگ شود که مهربان نبود. چندین جلسه دادگاه برگزار شد و درنهایت طبق گفته های برادرم دادگاه حق حضانت محمدطاها را به او داده بود در همین زمان بود که خبر رسید ندا کاظم را به استرالیا برده است. ما کاظم را می شناختیم. او یکی از هم روستایی های ما بود. فرد شروری که در منطقه بیسیم تهران آدم کشته بود و در پرونده اش چندین فقره سرقت و زورگیری داشت. 

عادل می گوید: باورمان نمی شد که کاظم در استرالیا باشد. وقتی نبیل با من تماس گرفت و گفت کاظم با او قرار ملاقات گذاشته است به او گفتم هیچ وقت تن به این کار ندهد. بارها به او گفتم که کاظم آدم قابل اعتمادی نیست و خطرناک است. برادرم هم این را می دانست اما نمی دانم چه شد آن روز شوم سرقرار حاضر شد. 

 

روز دوشنبه هفتم ژوئيه بود که شهروندان شهر سیدنی که در طبقه چهارم مرکز خرید وست فیلد حضور داشتند با صحنه ای دلخراش و هولناک روبه رو شدند. ماجرای این حادثه وحشتناک این بود که دو مرد جوان با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کرده بودند که بعد از شدت گرفتن درگیری بین آنها ناگهان یکی از دو مرد قمه بزرگی را که در زیر لباسش پنهان کرده بود بیرون آورد و چند ضربه به طرف مقابل وارد کرد. 

مرد جوان با بدنی غرق در خون روی زمین افتاد و قاتل در ميان فريادهای مردمی که شاهد ماجرا بودند به آرامی چاقو را در سينه مرد رها کرد. قاتل پس از قتل با خیالی راحت پیراهن خود را درآورد، سیگاری روشن کرد و سپس شروع به حرف زدن با تلفن همراهش کرد. 

 

شاهدان که با دیدن این صحنه تکان دهنده حسابی شوکه شده بودند با چشمانی حیرت زده از دور به صحنه قتل نگاه می کردند. این درحالی بود که هیچ یک از شاهدان ماجرا حاضر نبودند به کمک قربانی این درگیری بروند. 

٢٠ دقیقه طول کشید تا ماموران پلیس از راه رسیدند و وارد مرکز خرید شدند. قاتل که مردی حدودا ٤٠ساله بود تحت محاصره قرار گرفت. ماموران از او خواستند روی زمین دراز بکشد اما مرد جوان خیلی خونسردانه به ماموران نگاه می کرد.

در همین لحظه بود که یکی از ماموران با ضربه شوکر وی را نقش زمین کرد. پس از دستگیری قاتل امدادگران اورژانس در محل حادثه حضور پیدا کردند و عملیات نجات مرد مصدوم کلید خورد اما کار از کار گذشته بود و مرد جوان به علت شدت خونریزی جانش را از دست داده بود. 

قاتل به اداره پلیس منتقل شد. در بازجویی از وی معلوم شد وی کاظم نام دارد و در استرالیا پناهنده است. او ٣ سال پیش به صورت قاچاق و از طریق قایق وارد استرالیا شد. 

مقتول هم نبیل ملکی زاده است که ١٥ سال پیش از ایران خارج شده و پس از اجازه اقامت در استرالیا زندگی مشترکش را با یک زن ایرانی به نام ندا اسماعیلی آغاز کرده است. کاظم در جلسات بازجویی سکوت اختیار کرده بود اما تجسس ماموران پلیس در زندگی سرنخ تازه ای به دست آنها داد. 

بررسی سوابق کاظم در ٣ سال گذشته با ندا همسر قبلی نبیل در ارتباط بوده و با یکدیگر زندگی می کرده اند پس به احتمال زیاد رابطه عشقی درمیان بوده است. 

کاظم روز سه شنبه یک روز پس از جنایت در دادگاه حاضر شد. اسماعیلی همراه با جرجيا نعمت، وکيل کاظم نیز در دادگاه حضور یافتند. 

جرجیا وکیل مدافع کاظم پس از اتمام جلسه به خبرنگاران حاضر در پشت درهای دادگاه گفت: آزادی به قید ضمانت فعلا در مورد کاظم قابل اجرا نیست اما در آینده ای نزدیک برای این مورد اقدام خواهم کرد. دادگاه درخواست صوری ضمانت برای آزادی مشروط موکل او را رد کرده است اما کاظم ممکن است در جريان دادگاه در مقابل اتهام قتل دفاعياتی داشته باشد. 

گفته می شود که کاظم ٢٤ جولای نیز در جلسه دادگاه حاضر خواهد شد و شاید در جلسه بعدی جزییات بیشتری از انگیزه او برای ارتکاب این جنایت فاش شود. 

 

در  سال ٨٣ با مطرح شدن چندین شکایت از سوی مردم در پلیس آگاهی مبنی بر این که فردی شرور و سابقه دار به نام کاظم (معروف به شوشی) با شرارت دست به اخاذی و سرقت کیف مردم می زند، موضوع به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی برای پیگیری و تحقیق به گروه ضربت پلیس آگاهی ارجاع شد. 

یک تیم ویژه از ماموران با سرنخ هایی که از متهم به دست آوردند، او را در یک بوستان در منطقه بیسیم محاصره کردند. متهم با مشاهده ماموران فرار کرد اما دقایقی بعد وقتی که متوجه شد، با ادامه فرار هدف اصابت گلوله قرار خواهد گرفت، خود را تسلیم کرد. 

متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی درحالی که به شدت می گریست، گفت: مدت هاست که اموال مردم را سرقت می کنم و تاکنون در چندین مرحله با ضرب و جرح مردم اموال آنان را دزدیده ام. با ثبت اعترافات متهم، پرونده برای صدور دستور قضایی به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای جنایی ارسال شد.

جدید ترین مطالب سایت