لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

طرح‌های مخفیانه‌ جاسوسی اقتصادی از ایران

ادوارد اسنودن، افشاگر برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا در اسنادی که افشا کرده از طرح های آمریکا برای جاسوسی اقتصادی و صنعتی از برخی کشورها از جمله ایران خبر داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از تسنیم، افشاگر آمریکایی از طرح  های آمریکا برای جاسوسی اقتصادی و صنعتی از ایران خبر داده است.

پایگاه خبری ایترسپت که به انعکاس اخبار مربوط به انتشار اسناد ادوارد اسنودن اختصاص یافته با انتشار اسنادی فاش کرده دولت آمریکا طرح هایی مخفیانه برای جاسوسی از کشورهایی مانند چین، روسیه، هند و ایران دارد که اقتدار آمریکا را به چالش می کشند.

طرح‌های مخفیانه‌ جاسوسی اقتصادی از ایران

دولت آمریکا در سال گذشته بارها تأکید کرده بود که اقدام به جاسوسی اقتصادی و صنعتی از کشورهای دیگر نمی کند، اما بعدا اسنودن افشا کرد آژانس امنیت ملی این کشور از شرکت های بزرگ نفتی برزیل، نشست های اقتصادی، سامانه های بانکی، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی جاسوسی کرده است. پس از این افشاگری ها بود که آمریکا تغییر موضع داده و اعلاه کرد دولت جاسوسی های اقتصادی انجام می دهد اما هرگز این کار را به نفع شرکت های آمریکایی انجام نمی دهد.

اما سندی مربوط به سال 2009 که ادوارد اسنودن از دفتر «جیمز کلاپر»، مدیر مرکز اطلاعات ملی آمریکا افشا کرده نشان می دهد دولت آمریکا این اقدام را هم انجام داده است. در این سند، مجموعه ای از سناریوهای محتمل که آمریکا تا سال 2025 از طرف «کشورهای چین، روسیه، ایران و هند که برتری آمریکا را به چالش می کشند» پیش بینی شده است.

در این سند پیشنهاد شده آمریکا برای حل این مشکل به تلاش هایی «چند وجهی و نظام مند برای گردآوری اطلاعات اختصاصی از طریق عملیات مخفیانه (روش های فیزیکی و سایبری) و ضد اطلاعاتی» متوسل شود. به نوشته اینترسپت، این سند، به طور خاص پیشنهاد می کند تا آمریکا به مراکز مخفیانه  ابداعات کشورها از قبیل مراکز تحقیقات و توسعه نفوذ کند.

طرح‌های مخفیانه‌ جاسوسی اقتصادی از ایران

برخی از برنامه ریزی های مطرح شده در این سند مربوط به برتری آمریکا در عرصه خارجی در عرصه «پایش» (SURVEILLANCE) مربوط می شود اما برخی دیگر به وضوح به استفاده از جاسوسی های سایبری برای تقویت مزیت رقابتی شرکت های آمریکایی در مصاف با شرکت های خارجی مربوط می شوند.

جدید ترین مطالب سایت