فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قیمت طلا کاهش یافت

قیمت جهانی طلا با صعود ارزش دلار و افزایش گمانه زنی ها در مورد بالاتر رفتن نرخ های بهره در آمریکا که تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان سرمایه گذاری مطمئن را محدود کرد، به پایین ترین قیمت در سه ماه گذشته رسید.

خبرگزاری ایسنا: قیمت جهانی طلا با صعود ارزش دلار و افزایش گمانه زنی ها در مورد بالاتر رفتن نرخ های بهره در آمریکا که تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان سرمایه گذاری مطمئن را محدود کرد، به پایین ترین قیمت در سه ماه گذشته رسید.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات صبح سه شنبه بازار سنگاپور 1255 دلار بود.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با 0.1 درصد افزایش، 1255 دلار معامله شد. طلا روز گذشته در بازار نیویورک 13 دلار یا یک درصد کاهش یافت و به 1254 دلار در هر اونس نزول کرد که پایین ترین قیمت این فلز از 9 ژوئن بود.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، قیمت طلا تحت فشار صعود دلار قرار گرفته است زیرا سرمایه گذاران با قوت گرفتن احیای اقتصادی آمریکا و انتظار افزایش نرخ های بهره در سال آینده به ارز این کشور روی آورده اند.

دلار قوی خبر بدی برای طلا محسوب می شود که بسیاری از سرمایه گذاران در برابر خطر ضعف دلار به این فلز پناه می برند. بعلاوه نرخ های بهره بالاتر طلا را سرمایه گذاری با جذابیت کمتر می سازد زیرا نگهداری این فلز که بازدهی ندارد در برابر دارایی های دارای بازده در زمان تحکیم سیاست پولی پرهزینه است.

طلا در سه ماه جاری در برابر دورنمای هزینه های استقراض بالاتر، 5.4 درصد نزول کرده است و نتایج نشست آتی سیاستگذاران بانک مرکزی که 16 و 17 سپتامبر برگزار می شود ممکن است این روند نزولی را تشدید کند.

شاخص دلار بلومبرگ که این ارز را در برابر سبدی از 10 ارز بزرگ بررسی می کند، به بالاترین سطح از ژوییه سال 2013 صعود کرده است. شاخص استاندارد اند پورز 500 نیز در پنجم سپتامبر به رکورد بالایی رسید.

در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس نقره برای تحویل فوری از 18.9204 دلار در روز دوشنبه به 19.0245 دلار افزایش یافت. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش، به 1395 دلار رسید که پایین ترین سطح از 24 آوریل بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش، 881 دلار معامله شد.

جدید ترین مطالب سایت