فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

۷۰ میلیارد یورو پروژه بین ایران و روسیه امضا شد

وزیر انرژی روسیه، در یازدهمین اجلاس کمیسیون دائمی همکاری  تجاری و اقتصادی ایران و روسیه، گفت: از نظر سیاسی نیز ایران و روسیه روابط مناسبی دارند. ما معتقدیم در آینده شاهد به وجود آمدن شاخص های مناسب همکاری اقتصادی بین ایران و روسیه وجود خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر انرژی روسیه، در مراسم امضای قرارداد با ایران از همکاری 70 میلیارد یورویی بین ایران و روسیه خبر داد.

 الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه دیشب سه شنبه، در یازدهمین اجلاس کمیسیون دائمی همکاری  تجاری و اقتصادی ایران و روسیه در تهران با اشاره به اینکه اجلاس امسال از سطح بالایی برخوردار بود، تصریح کرد: 40 شرکت روسی در این اجلاس شرکت کردند که بتوانند مقدمات بهبود روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و روسیه را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه روابط خوب اقتصادی و تجاری میان ایران و روسیه وجود دارد، تصریح کرد:  از نظر سیاسی نیز ایران و روسیه روابط مناسبی دارند، به طوری که در آینده  نزدیک قرار است، ملاقاتی بین رؤسای جمهور ایران و  روسیه در مسکو صورت پذیرد.

نواک گفت: ما معتقدیم در آینده شاهد به وجود آمدن شاخص های مناسب همکاری اقتصادی بین ایران و روسیه وجود خواهد داشت . روسیه آمادگی دارد، محصولات و خدمات مورد نیاز ایران را به این کشور صادر و محصولات و خدمات مورد نیاز خود را از ایران وارد کند.

وزیر روسی با اشاره به اینکه به طور کلی آنچه در این تفاهم  نامه وجود دارد، همکاری  دوجانبه است که می تواند موجب شکوفایی اقتصاد دو کشور شود، خاطرنشان کرد: بازار نفت و گاز ایران برای روسیه بسیار جالب است،

به طوری که شرایط تحریم ایران موجب شد، تا محدودیت هایی برای شرکت های خارجی فعال در حوزه نفت ایران به وجود آید.

وی افزود: اگر برخی از قوانین و مقررات در ایران بهبود یابد روسیه می تواند حرکت عظیمی در صنعت نفت ایران ایجاد کند، به طوری که هم اکنون برخی شرکت های فعال روسیه در حوزه صنعت و نفت در برخی دیگر از کشورهای جهان اقدام به توسعه این صنعت کرده اند.

نواک با اشاره به اینکه روسیه علاقه زیادی در زمینه احداث نیروگاه  جدید برق و بازسازی نیروگاه های قدیمی ایران دارد،  گفت: روسیه می تواند با احداث نیروگاه های جدید شرایط تولید برق در ایران را بهبود بخشد.

وی همچنین با اشاره به احداث نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: در شرایط فعلی این نیروگاه اتمی در مدار تولید قرار گرفته و ما اطلاع داریم، ایران علاقه دارد 20 نیروگاه اتمی جدید نیز در ایران احداث کند.

وزیر نفت روسیه، با اشاره به علاقه مندی روسیه در زمینه ذوب فلزات و تجهیز مواد اولیه در ایران گفت: ما می توانیم در زمینه حمل و نقل هوایی، جاده ای و ریلی فعالیت  دوجانبه ای داشته باشیم، به طوری که بیش از 50 شرکت روسی علاقه دارند در ایران پروژه اجرا کنند.

نواک با اشاره به وضعیت حمل و نقل هوایی در ایران گفت: ما می توانیم هواپیمای «TOO204» را به ایران ارسال کنیم و حتی بنادر روسیه در دریای خزر این آمادگی را دارد، تا کالاهای مورد نیاز خود را به این کشور وارد کنند.

وزیر انرژی روسیه با اشاره به اینکه حدود 70 میلیارد یورو این پروژه ها هزینه در بردارد، گفت: ما به دنبال فصل جدید همکاری  اقتصادی بین ایران و روسیه هستیم.

وی افزود: ما از فعالان بخش کشاورزی ایران دعوت می کنیم، تا در نمایشگاهی که به همین منظور از تاریخ 15 تا 18 سپتامبر در مسکو برگزار می شود، حضور به هم رسانند.

جدید ترین مطالب سایت